Krásne a zdravé vlasy aj v zrelom veku: Pomôže vám keratín a vhodná strava

Candace Bushnell

sita

Pamätáte si na časy, keď boli vaše vlasy pevné, pružné, bohaté a lesklé? Aktuálne vám pri pohľade do zrkadla pripomínajú, že čas nemilosrdne plynie. Ako vlasom v zrelom veku dodať to, čo potrebujú? A čomu sa treba vyhnúť, aby boli znovu korunou vašej krásy?

Vyhováranie sa na genetiku je najľahšie „riešenie“ problémov s vlasmi. Hoci dedičnosť zohráva nemalú úlohu pri kvalite vlasov, podstatnou zložkou je vhodná starostlivosť a celkový životný štýl.

Dôležité sú vhodné kozmetické produkty

Masteniu, vypadávaniu a čiastočne aj šediveniu vlasov možno predísť kvalitnou starostlivosťou v podobe správnej kozmetiky. Vhodné sú produkty s obsahom vitamínu E, ktorý rast vlasov podporuje. O hydratáciu suchých vlasov sa postará D-panthenol. Biotín pozitívne vplýva na produkciu keratínu, ktorý je dôležitý pre rast vlasov. Vlasová kozmetika s obsahom phytantriolu pomáha riešiť problém rozštiepených končekov.

Lepšie vlasy s keratínom

Potrebujete vlasy vyhladiť a obnoviť zdravú štruktúru vlasu? Pri pravidelnom používaní keratínových preparátov sa vlasy stávajú lesklejšími, pevnejšími a pružnejšími. Aktuálne je na trhu aj stylingová kozmetika s obsahom keratínu určená na denné použitie.


Mohlo by vás zaujímať: Trápi vás svrbenie hlavy a lupiny? Tu sú tipy, ako sa ich zbaviť


Tajomstvo zdravých vlasov je ukryté vo výžive

Žiadna kozmetika nenahradí zdravú a vyváženú stravu, ktorá je alfou i omegou zdravých a krásnych vlasov. Pre zdravie vlasov sú nevyhnutné vitamíny E, niacín, biotín, vitamín B6 a A. Po výživových doplnkoch siahnite len v prípade akútnej potreby.

  • Biotín proti rednutiu a pomalému rastu vlasov

Vitamín B7 hrá podstatnú rolu pri získavaní pevnosti vlasov a nechtov. Biotín kladne ovplyvňuje rast vlasov, zabraňuje ich vypadávaniu i šediveniu. Denná doporučená dávka sa pohybuje na úrovni 30 μg, pričom pri problémoch s vlasmi je ju možné postupne zvyšovať až na 75 μg. Medzi najlepšie zdroje patria ryby, vnútornosti, vajíčka, mlieko, strukoviny, ovsené vločky a gaštany. Pozitívne výsledky sa prejavia o niekoľko mesiacov, takže sa obrňte trpezlivosťou.

  • Vitamín B6 proti vypadávaniu i šediveniu

Vitamín B6 je zodpovedný za produkciu melanínu, ktorý je kľúčovým faktorom pri farbe vlasov, teda dokáže oddialiť šedivenie. Pri vypadávaní vlasov pomôže pravidelná konzumácia strukovín, orechov a celozrnných produktov, ktoré sú dobrým zdrojom pyridoxínu.


Mohlo by vás zaujímať: Bojujete so šedinami? Nemusíte, sú v trende!

 


  • Užívajte vitamíny skupiny B komplexne

Odborníci odporúčajú permanentne dopĺňať celé spektrum vitamínov skupiny B v prípade, že máte problém s vlasmi, ktoré rastú pomaly a sú oslabené. Paleta vitamínov skupiny B kladne ovplyvní kvalitu vlasov a ich pevnosť. Okrem vlasov prinesú úžitok tieto vitamíny aj nervovej sústave.

  • Vitamín E je balzamom pre pokožku hlavy

Tokoferol disponuje pozitívnymi účinkami na pokožku hlavy a napomáha výžive vlasových folikulov, pretože zlepšuje krvný obeh. Ďalším faktom je, že vitamín E patrí do kategórie významných antioxidantov spolu s vitamínmi A a C, ktoré bojujú proti voľným radikálom. Bohatým zdrojom tohto vitamínu je špenát, mandle, lieskovce a strukoviny, najmä fazuľa. 


Ako sa o svoje vlasy staráte vy? Podeľte sa o svoje názory a skúsenosti s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: sita, photl.com, Mirka
Odporúčame