Kruhy pod očami nesvedčia nikomu: Poraďte si s nimi podľa našich rád!

Kruhy pod očami

beautyandmakeup.net

Poznáte to aj vy? Tmavé kruhy pod očami, ktoré nie a nie zmiznúť a vy už neviete čo si s nimi počať. Každodenný súboj s týmto estetickým neduhom zvádzajú milióny žien, ale neraz aj mužov po celom svete. Zbaviť sa ich nadobro je často veľmi problematické. Existujú však šikovné triky, ako s nimi ľahko zatočiť. Viete, ktoré patria medzi tie najosvedčenejšie?

Ich vznik podporuje stres, aj únava

Do istej miery môže za kruhy pod očami zlá životospráva, únava, nedostatok čerstvého vzduchu, fajčenie, málo slnka, zdravotné problémy, či stres a tiež priveľa námahy a starostí. Niektorí z vás majú však na tento problém aj genetickú predispozíciu, ktorú „zdedili“ po svojich rodičoch. Tak či onak, ak už týmto problémom trpíte a v mysli vás neustále zamestnáva, treba ho začať riešiť.

Výrazné kruhy pod očami môžu byť nielen problémom vašej márnivosti. Ak ste v kontakte s ľuďmi napríklad v pozícii predajcu alebo si práve hľadáte prácu, musíte pôsobiť sympatickým a čerstvým dojmom. Táto estetická nedokonalosť vám môže robiť značný problém – a to nielen ženám, ale aj mužom. Ženy majú výhodu, pretože mejkap si poradí so všeličím. Muži sa musia spoľahnúť výhradne na odstraňovanie tohto problému.


Mohlo by vás zaujímať: Zdobia vás starecké škvrny? Takto sa ich môžete zbaviť!


Tmavé kruhy môže spôsobiť aj vek

Tmavé kruhy pod očami spôsobuje zvýšený prívod krvi v roztiahnutých drobných cievkach pod očami. Výsledkom je potom miesto pod očami, ktoré sa javí ako sivá, niekedy až modrastá plocha. Tento problém vás môže začať trápiť aj s pribúdajúcim vekom. Ak ste v mladosti kruhy pod očami nemali, vek môže spôsobiť to, že pribudnú aj na vašej tvári. Tento problém trápi v zvýšenej miere aj budúce mamičky, či ženy počas menštruácie.

Najrýchlejšia zbraň – dobré maskovanie

Zbaviť sa tmavých kruhov pod očami nie také ľahké, ako by sa mohlo zdať. Najjednoduchšou a najrýchlejšou metódou ich vizuálneho odstránenia je dobré maskovanie. Poslúžiť vám na to môže zelený korektor, ktorý po nanesení nepeknú hnedú, či sivú farbu zneutralizuje. Samozrejme je potrebné prekryť ho následne mejkapom tak, aby ho nebolo vidieť. Táto kombinácia by však mala tmavé kruhy pod očami úplne zakryť.

Pomôže aj zvýšený prísun Á-čka

Podľa niektorých odborníkov je vhodné užívať pri tomto probléme aj vitamín A, resp. betakarotén, ktorý by mal tmavé kruhy pod očami zredukovať zvnútra. Užívať by sa mal najmä v prírodnej forme, teda napríklad v mrkve, či inej oranžovej, žltej a červenej zelenine či ovocí. Obsahuje ho aj zelená listová zelenina. Užívať ho môžete tiež vo forme tabletiek, ktoré kúpite v lekárni.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete sa zbaviť vrások? Máte hneď niekoľko možností


Najlepšie domáce rady proti neúprosným kruhom

  • zdravá strava – najmä surová zelenina a ovocie, teda strava bohatá na antioxidanty. Tie pomáhajú nielen vášmu telu, ale aj pokožke, čiže aj tmavým kruhom. Ak nemáte čas, alebo možnosť jesť denne množstvo zeleniny a ovocia, doprajte si aspoň čerstvý fresh, ktorý robia už takmer v každom nákupnom centre
  • uhorka – prikladajte si plátky uhorky na očné viečka
  • studené mlieko – namočte v ňom tampón a priložte na inkriminované miesta
  • mandľový olej – každý večer si ho votrite do partií pod očami a nechajte pár minút pôsobiť, je skutočne skvelý
  • voda z ruží – dostanete ju kúpiť v drogérii, taktiež pomáha proti tmavým kruhom
  • zelený a čierny čaj – vrecúška týchto čajov nechajte po vylúhovaní vychladnúť a priložte na viečka.

Pravidelné krémovanie pomáha!

Na trhu kozmetických produktov existuje množstvo očných krémov, ktoré pomáhajú zlepšovať vzhľad očných partií. Skúste vyskúšať niektorý z nich. Pomôcť by vám mohli krémy s výťažkom z prírodných látok a krémy špeciálne vytvorené na riešenie tejto problematiky, nie klasické očné krémy. Kúpite ich v lekárni, alebo drogérii a tie najlacnejšie stoja okolo 10 eur.


Máte dobrý tip proti kruhom pod očami? Poraďte ho aj ostatným čitateľom v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo inú z cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdroj: beautyandmakeup.net, beautyandmakeup.net, Nela
Odporúčame