Lekár provokatér: Jogurty sú horšie ako fajčenie, mamograf spôsobuje rakovinu

dahlke

youtube.com

V každom čase existovali ľudia, ktorí išli „proti prúdu“. Jedným z nich je v dnešnej dobe Rüdiger Dahlke. Lekár, ktorého prístup k chorobám a telu ako takému sa líši od väčšiny ostatných lekárov. Nebojí sa povedať, čo si myslí a aj preto má fanúšikov na celom svete. Či sa vám jeho názory pozdávajú, alebo nie, je zaujímavé si o nich niečo prečítať.

S niektorými pravidlami zdravej výživy sa zhoduje aj Dahlke – vyhýbať sa alkoholu či fajčeniu považuje za správne pravidlá. Okrem toho však zo svojho jedálnička vylučuje aj mäso a napríklad jogurty. Tie sú podľa neho škodlivejšie ako samotné fajčenie. 

Choroba je dobrá

,,Už roky za vyššie povedomie o úlohe psychiky vo vývoji choroby,“ hovorí  Dahlke. Na rozdiel od mnohých kolegov sa snaží vnímať chorobu ako celok, nie ako jednotlivé príznaky. Tvrdí, že liečba nemá spočívať v ich odstránení, ale v odstránení samotnej príčiny. Za mnohými chorobami pritom podľa neho stojí skôr psychika. Choroba je pritom podľa neho niečo pozitívne. Niečo, čo človeka upozorňuje na potrebu zmeny.  Keďže lekári podľa jeho skúseností liečia zväčša iba príznaky, sám odporúča navštevovať ich čo najmenej.


Mohlo by vás zaujať: Jednoduchá detoxikácia zelenými potravinami: Prospeje vášmu zdraviu aj postave!


Mamografia radšej nie

Liekom na chorobu, ktorá trápi milióny ľudí – rakovinu, je podľa neho spomenúť si na to, čo v živote naozaj chcete a nájsť odvahu to uskutočniť. Niektoré metódy tradičnej medicíny celkom zatracuje, Napríklad očkovanie proti rakovine krčka maternice považuj za nezmysel. Tiež tvrdí, že by ženu nikdy neposlal na mamograf – ten totiž v boji proti rakovine nepomáha – naopak spôsobuje ju.

Ideálna očista? Pôst

Účinným spôsobom ako očistiť telo je podľa neho pôst a odporúča tiež prijímanie zeleniny a ovocia rôznych farieb. Práve preto organizuje semináre pre ľudí, ktorí sa týmto spôsobom chcú očistiť a spoznať svoje vnútro. Hoci prvé dni sú dovolené ovocné šťavy, polievky či smoothie, posledné sú založené len na meditácií, pití čajov a vody. Dovolený je len jeden smoothie z rozmixovaného ovocia či zeleniny denne. Pôst považuje za skvelý prostriedok nielen k prečisteniu tela, ale aj duše.


Mohlo by vás zaujať: Prečistite svoj organizmus: Tu sú 4 jednoduché spôsoby, ako zbaviť telo toxínov


Pravidlá života

,,Život je ako hra, treba sa naučiť jej pravidlá,“ upozorňuje doktor. Najdôležitejšie je podľa neho pravidlo polarizácie. Hovorí o tom, že čím viac sa o niečo človek snaží a chce to, tým skôr skončí s opakom. Život totiž treba prijímať vo všetkých jeho tvárach, myslí si obdivovateľ Františka z Asissi.


Poznáte ďalšie názory Rüdigera Dahlke, ktoré vás zaujali? Myslíte si, že na jeho postoji k životu je niečo pravdy? Podeľte sa o svoje názory s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: youtube.com, youtube.com, Maroš
Odporúčame