Lev, panna či škorpión: Ako majú chudnúť znamenia zverokruhu?

Žena

thinkstockphotos.com

Neviete ako zhodiť prebytočné kilogramy? Skúste chudnúť podľa znamenia zverokruhu.

Netrpezlivý baran

Typickou vlastnosťou barana je netrpezlivosť. Tá sa prejavuje vo všetkých sférach života, a teda aj v oblasti chudnutia. Barani sa neváhajú vrhnúť na radikálnu diétu, lenže táto snaha aj rýchlo stroskotá. Čiže ak chcú schudnúť natrvalo, musia sa v prvom rade naučiť, ako si jedlo vychutnať. Odporúča sa tiež klásť dôraz na pitný režim, konzumáciu ovocia a zeleniny. Zo športov je vhodný box alebo akékoľvek iné bojové umenie.

Býk a jeho vášeň k jedlu

Ľudia narodení v znamení býka majú ťažkosti s chudnutím najmä preto, lebo často je pre nich jedlo vášňou. Milujú pochúťky od výmyslu sveta. Plusom je ich trpezlivosť, čiže keď sa rozhodnú, vytrvajú a dotiahnu chudnutie do víťazného konca. Pri diéte je dôležité najmä to, aby vymenili sladkosti za zdravšie alternatívy, ako napríklad ovocie. Dôležitá je správna motivácia: napr. kúpenie si o jedno číslo menšieho oblečenia. Čo sa týka športu, treba sa zamerať na vonkajšie pohybové aktivity.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chudnutie podľa znamenia zverokruhu: Akú diétu vám naordinovali hviezdy?


Blíženci potrebujú diétu na mieru

Väčšina blížencov neobľubuje diéty, pretože ide o zásah do ich spontánneho prežívania života. Ak sa pre nejakú rozhodnú, musí byť zostavená na mieru tak, aby im dokonale vyhovovala. Do jedálnička by mali zaradiť najmä mliečne výrobky, vhodné je tiež ovocie. Veľmi dôležitý je pitný režim. Blíženci by sa mali tiež vyhnúť rýchlym občerstveniam a naučiť sa jesť pomaly. V oblasti športu treba pohybové aktivity striedať, aby sa nestali stereotypnými. Ako motivácia dobre poslúžia príbehy z oblasti fitness.

Rak bojuje so stresom jedlom

Ak je rak negatívne naladený, potom stres zajedá dobrým jedlom, a to hlavne sladkosťami. Preto je nevyhnutné nájsť si iný spôsob zvládania stresu. Výbornou voľbou je napríklad šport alebo meditácia. Narodení v tomto znamení by mali tiež jesť čo najčastejšie, minimálne päťkrát denne a zabudnúť na maškrtenie medzi stanovenými jedlami. Rakom vyhovujú akékoľvek pohybové aktivity, pričom ich môžu pokojne vykonávať aj doma, napríklad podľa videa.


Tiež by vás mohlo zaujať: Schudnite konečne z brucha podľa vašich predstáv: Tentoraz sa vám to podarí


Lev miluje reštaurácie

Pre narodených v tomto znamení je dôležité jesť pravidelne, pretože ak tak nerobia, majú problém s fungovaním metabolizmu a priberajú. Levy milujú stravovanie v reštauráciách, pretože im dobre robí pozornosť druhých. Ak chcú schudnúť, mali by sa zamerať na konzumáciu zdravých jedál. Ak si vyberú zeleninové šaláty v kombinácii so zdravými tukmi, znížia tak hladinu vysokého cholesterolu v krvi, ktorou často trpia. Výborným druhom pohybu je tanec.

Osobný tréner pre panny

Panny sú povestné svojím perfekcionizmom, ktorý sa vo väčšine prípadov prejavuje aj v oblasti stravovania. Sú jedným zo znamení zverokruhu, ktoré si uvedomuje, čo telu škodí a, naopak, čo mu prospieva. V prípade, že predsa len trpia nadváhou, treba sa vyhnúť radikálnym diétam. Vhodné je jesť pravidelne v menších porciách. Ideálna je zeleninová večera. Pannám veľmi pomôže, ak majú k dispozícii osobného trénera.

Váhy chudnú v spoločnosti

Váhy sú, čo sa týka jedla, dosť prieberčivým znamením. Ak im konkrétne jedlo nie je po chuti, radšej zostanú hladní. Tomuto treba prispôsobiť celkové stravovanie. Základom by mala byť hlavne chuť a aróma jedla a to platí aj pri tých najjednoduchších pokrmoch. Pre váhy je tiež dôležitá správna motivácia, aby svoje úsilie dotiahli do víťazného konca. Váham sa odporúča chudnúť a športovať s blízkym človekom, ktorý im dodá motiváciu.


Tiež by vás mohlo zaujať: Diéta vďaka ktorej schudnú aj tí, čo diétovať nevedia: Účinne a bez jojo efektu!


Extrémista škorpión

Narodení v tomto znamení nevedia nájsť v stravovaní zlatú strednú cestu. Preto buď držia hladovku, alebo sa prejedajú. Preto je kľúčovým faktorom pri chudnutí objaviť ju. To sa dá jedine tak, že nájdu dostatočnú motiváciu a budú jesť pravidelne v menších množstvách. Zamerať sa treba tiež na pitný režim a vyhnúť sa konzumácii sladkých maškŕt. Čo sa týka športu, ideálne je zvoliť si nejakú športovú súťaž (triatlon, maratón) a poctivo na ňu trénovať.

Strelec by mal jesť pravidelne

Problémom strelcov je najmä nepravidelná strava. Často sa zdržiavajú mimo domova, a tak holdujú menej zdravým pokrmom. Ich výhodou je však vrodená láska k športu, teda mnoho kalórií spália pri pohybe. Ideálne je však striedať akčné cvičenia s pokojnejšími (golf, jazda na koni). Za najdôležitejšie jedlo dňa sú u tohto znamenia považované raňajky. Tiež by si mali dať pozor na výber jedál, ktoré konzumujú v spoločnosti.

Kozorožec priberá málokedy

Narodení v tomto znamení nepovažujú jedlo za nič výnimočné. Stravovanie vnímajú ako nutnosť, preto iba zriedkakedy majú problém s hmotnosťou. Stáva sa to iba v prípade, že sú vo veľkom strese. Pri chudnutí by teda mali jesť jednoduché jedlá. Veľmi dôležitú úlohu zohráva pravidelná pohybová aktivita, v ktorej by nemal chýbať silový tréning a ani kardio (najvhodnejšou voľbou je beh).


Tiež by vás mohlo zaujať: Trojhodinová diéta: Schudnite presným časovaním jedál aj bez hladovania!


Vodnár by mal behať

Najčastejšie trpia vodnári nadváhou preto, lebo nevedia odolať sladkostiam. Keďže sú spoločenskí, často v jedle zhrešia aj v kruhu priateľov. Ak sa rozhodnú schudnúť, mali by radikálne obmedziť sladké maškrty a sústrediť sa skôr na príjem zdravších alternatív. Výbornou športovou aktivitou je beh, pretože vodnári môžu sledovať počet spálených kalórií či odbehnutý čas. To ich motivuje.

Ryby nie sú náročné

Ryby sú v stravovaní veľmi skromné a ak sa rozhodnú držať diétu, dodržujú ju veľmi poctivo. Základom pre nich je pitný režim zložený z vody a bylinkových čajov. Dôležité je tiež zahnať časté pocity hladu. To sa môže podariť formou už spomínaných tekutín alebo konzumáciou zdravého občerstvenia (ovsené vločky). Pre ryby sú vhodné cvičenia z oblasti body&mind, ako napríklad joga, ale prínosné je aj plávanie.


Vyskúšali ste už chudnutie podľa vášho znamenia v zverokruhu? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mirka
Odporúčame