Krásna môžete byť v každom veku: Týmito zásadami líčenia sa riadia francúzske ženy

usmievajúca žena s mejkap štetcami

Francúzska minimalistická mejkap rutina je časovo nenáročná a vyžaduje si minimum kozmetických produktov (Zdroj: Freepik/freepik)

Obyvateľky Francúzska sa považujú za jedny z najštýlovejších žien vôbec. Možno za tým stojí samotná krajina, spájaná predovšetkým s módou, alebo fakt, že francúzske ženy sa väčšinou svoj vek rozhodnú prijať a vyťažia z neho čo najviac. Namiesto toho, aby sa ho silou-mocou snažili zakryť, radšej vyzdvihnú jeho jedinečnosť vkusným líčením alebo moderným oblečením. Ak sa chcete dozvedieť viac o trende nestarnúcej francúzskej krásy a jej pravidlách, čítajte ďalej.

Menej je niekedy viac

Trend používania silného mejkapu zaviedli predovšetkým severoamerické celebrity, ktorých vplyv sa rozšíril do celého sveta. „Ťažký podklad“ na tvári môže odvrátiť pozornosť od vrások a jemných línií, zároveň však občasne môže viac uškodiť ako pomôcť, obzvlášť, keď sa jedná o nekvalitnú značku produktu. Pokiaľ sa rozhodnete používať mejkap, vyberte si taký, ktorý je vyrobený špeciálne pre starnúcu pleť, pretože obyčajné produkty sa môžu pri dlhom nosení vpíjať do vrások, a tým spôsobiť, že vrásky vyzerajú horšie, než v skutočnosti sú.

Francúzske ženy sa silnému mejkapu vyhýbajú a radšej udržujú svoju rutinu minimalistickú. V ich kozmetickej taštičke nájdete zvyčajne korektor alebo podkladovú bázu s púdrom na konečnú úpravu, a možno aj farebný lesk na pery alebo rúž v decentnej farbe.

Na päťminútovú minimalistickú make-up rutinu vám vystačí:

  • korektor na prekrytie drobných nedokonalostí na tvári a tmavých kruhov pod očami,
  • fixačný púder, ktorý zafixuje váš mejkap a dodá vašej tvári matný finiš,
  • maskara na oči na zvýraznenie vašich očí
  • a balzam/lesk, pomocou ktorého si hydratujete a rozžiarite vaše pery.

Samozrejme, ak patríte k ženám, čo rady nosia hrubú podkladovú bázu a výrazné očné tiene či linky, choďte do toho! Dôležité však je, aby ste to robili preto, že tento štýl milujete, nie preto, že chcete zakryť svoju prirodzenú pokožku. Starnúca pleť je normálna a dokonca krásna, a nie je to niečo, čo treba skrývať alebo maskovať.

Prečo minimalizmus?

Existuje veľa dôvodov, prečo si v oblasti líčenia zvoliť minimalizmus. Ráno, keď si urobíte efektívny minimalistický mejkap, ostane vám viac času na iné aktivity, či už si pod tým predstavujete posedenie pri káve alebo extra čas venovaný úprave vlasov.

Okrem toho, že váš výsledný mejkap bude pôsobiť prirodzenejšie, samotný prechod na minimalizmus si vyžaduje menej času ako rozsiahlejšie líčenie. Navyše používaním malého množstva líčidiel zároveň minimalizujete množstvo produktov, ktoré vám môžu upchať póry alebo zaťažiť vašu pleť.

Kľúčom je starostlivosť

Venujte viac času a financií do zdravia vašej pokožky, ako zakrývaniu nedostatkov. Vždy je lepšie dostať sa ku koreňu problému a vyriešiť ho, než ho zakrývať. Vďaka konzistentným a cieleným postupom starostlivosti o pleť sa francúzskym ženám darí minimalizovať tmavé škvrny, vrásky, ochabnutú pokožku aj jemné linky okolo tváre. V tomto by vám mali pomôcť produkty, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú, vitamín E a ďalšie rôzne zvlhčovače. Francúzske ženy vravia, že je lepšie mať niekoľko kvalitných produktov, ako mať desiatky priemerných produktov.

Základom vašej rutiny by mal byť vždy spoľahlivý krém, ktorý si nezabudnite nanášať aj na krk. Vekom stráca vaša pokožka elasticitu, a práve správny krémový produkt by vám mal do určitej miery vrátiť vašu pružnosť naspäť. Vyberte si krém, ktorý nielen spevní vašu pokožku, ale ju aj hydratuje, aby ste bojovali proti vzniku nových vrások alebo ochabovaniu.Zdroj: plnielanu.sk, fieracosmetics.com
Odporúčame