Liečba chorých očí vlastným močom: Čo hovorí jej oponent a čo jej zástanca?

oko

freedigitalphotos.net

Zelený zákal (glaukóm) je druhou najčastejšou príčinnou slepoty na svete. Zákerný je v tom, že ochorenie sa neprejavuje žiadnymi včasnými príznakmi. Rizikovými faktormi sú vyšší vek, zvýšený vnútroočný tlak, tiež výskyt ochorenia v rodine. Je veľmi dôležité zachytiť ho včas a správne liečiť. Ako – klasickou konvenčnou medicínou alebo alternatívnou? Napríklad urinoterapiou, o ktorej odborníci z danej oblasti tvrdia, že lieči všetky choroby…

Na názor sme sa opýtali špecialistu oftalmológa MUDr. Petra Košeckého, VIDON centrum s.r.o. Bánovce nad Bebravou, a pacientky Andy Pavlík Timkovej, ktorej asi pred dvoma rokmi diagnostikovali makulárnu degeneráciu a údajne vďaka urinoterapii vidí perfektne.

MUDr. Peter Košecký: Liečbu glaukómu močom neodporúčam

Glaukóm je skupina ochorení, ktorých spoločným znakom je progresívny úbytok nervových vlákien optického nervu, prejavujúci sa nezvratným zhoršovaním zorného pola. Neliečený glaukóm môže viesť až k slepote. Boli nájdené viaceré faktory ovplyvňujúce jeho vznik a priebeh, z ktorých niektoré môžeme súčasnou klasickou liečbou ovplyvniť. Ide hlavne o zníženie vnútroočného tlaku a zabezpečenie ochrany nervových buniek. Tieto postupy sú výsledkom dlhodobého vývoja liekov a ich účinnosť bola overovaná klinickými štúdiami.

V prípade urinoterapie ide o alternatívnu liečbu močom. Pokiaľ viem, táto metóda nebola na rozdiel od „klasickej“ liečby testovaná v štúdiách podľa celosvetovo uznávaných štatistických a výskumných postupov, a preto ju nemožno ako overenú a účinnú odporučiť. Každý pacient musí byť svojím lekárom informovaný o svojom ochorení, jeho priebehu, ako aj o možnostiach liečby.

Keď sa niekto rozhodne pre urinoterapiu ako jedinú liečbu glaukómu, musí byť úprimný k svojmu lekárovi a hlavne k sebe. Mal by svojmu oftalmológovi o tom povedať a podpísať vyhlásenie, že odmieta liečbu odporúčanú oftalmológom a že za priebeh a vývoj následkov ochorenia vrátane svojho oslepnutia berie plnú zodpovednosť. Pokiaľ by sme mali ísť do dôsledkov, mal by takýto pacient podpísať písomný informovaný súhlas aj od liečiteľa , ktorý mu urinoterapiu podáva pre prípad budúcich sporov o účinnosti liečby.


Mohlo by vás zaujať: Sporná terapia močom: Všestranný liek aj na rakovinu alebo nechutný výmysel?


Andy Pavlík Timková: Rozhodla som sa pre urinoterapiu a neľutujem

Keď mi asi pred dvoma rokmi diagnostikovali makulárnu degeneráciu, môj priateľ Peter Planieta, propagátor zdravej výživy a zdravého životného štýlu, mi odporučil, aby som sa dala vyšetriť na prítomnosť parazitov a začala piť moč.

Dovtedy som o urinoterapii nevedela nič. Informácie som začala hľadať až v okamihu mojej zistenej diagnózy. Na nete som si našla veľa informácií k tejto téme, študovala ich, overovala, zvažovala. Napokon som sa skontaktovala s MUDr. Vilmou Partykovou z Prahy, ktorá sa urinoterapii venuje vyše 20 rokov a napísala o nej viacero kníh. Odporučila mi presné dávky výplachov očí (aj s medom) a aj pitia moču.

Po dvoch mesiacoch sa degenerácia zastavila – neviem, či sa vyliečila, ale nález bol iný, oveľa lepší, vraj chybná diagnóza… Viem iba, že videnie po liečbe je lepšie. Pred liečbou sa mi rovné čiary vlnili. To sa skúša periférnym videním, pozeraním na jeden bod v mriežke. Ostatné čiary musia ostať rovné. Oftalmológ pri kontrolnom vyšetrení povedal, že tam degenerácia makuly ani nebola. Zvýšeným tónom hovoril, že nie je možné, aby som sa urinoterapiou vyliečila. Kontrolu mi dal o 2 roky.

Musím priznať, že začiatky urinoterapie boli ťažké. Napínalo ma, ale nakoniec strach zo slepoty vyhral. Upravila som si aj jedálny lístok, z ktorého som definitívne vylúčila cukor, kávu, mäso a syry, a zaradila obilniny a zeleninu. Pila som veľa zeleného jačmeňa a zvýšila aj dávky chlorelly. Taký moč potom nezapácha a dá sa v pohode piť. Treba si to len urovnať v hlave.

Žiaľ, verejne sa málokto prizná k liečbe močom. Je to na škodu veci, lebo len pravda nás posúva ďalej. Vo svojom okolí poznám viac ľudí, ktorí sa ním úspešne liečili. Nie je hanba piť vlastný moč. Hanba je robiť zle druhým ľuďom, tak ma to učili doma.


Všetko pre zdravé telo a dušu nájdete na www.vysetrenie.sk


Zdravie má každý vo svojich rukách

Každý človek má možnosť ovplyvniť kvalitu svojho života. Len od neho závisí, či bude naplnený bolesťou a chodením po lekároch, alebo vďaka zdravému životnému štýlu sa bude tešiť z plnohodnotných aktivít ozvláštňujúcich jeho život.

V prípade akéhokoľvek ochorenia je však potrebné, aby ste sa vo vlastnom záujme informovali na všetky možnosti liečby u svojho ošetrujúceho lekára. Až potom môže prísť na rad prírodné alebo alternatívne liečiteľstvo. Nikdy však nevkladajte svoje zdravie do rúk šarlatánov.


Vyskúšali ste liečbu zeleného zákalu použitím urinoterapie? Napíšte ostatným čitateľom vaše skúsenosti v diskusii.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.ne, Viola
Odporúčame