Lubrikačný gél vo vašej spálni nesmie chýbať: Vyberte si ten pravý!

lubrikacny gel

plnielanu.sk

Problémy s vlhkosťou pošvy a následnými ťažkosťami pri pohlavnom styku nie sú vo veku partnerkinej menopauzy ničím výnimočným. Liek je jednoduchý a pomerne lacný – dobrý lubrikačný gél. Ich výber je dnes naozaj široký a každý vám môže vyhovovať v niečom inom.

Lubrikačné gély môžete dostať v drogériách, sex shopoch aj v lekárňach. Zo skúseností odporúčame najmä lekárne, kde je ich výber zväčša širší ako v drogériách a zároveň o niečo lacnejší  (a pre niektorých ľudí aj menej zahanbujúci) ako v sex shopoch. Tak ako mnoho iných produktov, lubrikačné gély nájdete už aj v internetových obchodoch, kde ich môžete dostať za príjemnejšie ceny ako v kamenných prevádzkach.

Pri výbere lubrikačného gélu nezabúdajte, na čo ho chcete použiť. Ak sa chránite pri pohlavnom styku kondómom a partnerka je ešte stále plodná, vyhnite sa gélom na báze oleja – tie totiž môžu kondóm narušiť.

Neparfumovaná klasika: Základ gélovej výbavy

Obyčajný neparfumovaný gél by nemal chýbať naozaj v žiadnej spálni. Jeho univerzálne vlastnosti ako aj fakt, že je bez chuti a pachu z neho totiž robia ideálnu zábezpeku pre prípad, že vám váš nový mango-aloe vera gél nakoniec veľmi nesadne. Vtedy prichádza čas zo zásuvky vybrať overený zvlhčovač.
Náš tip: Dr. Müller – Ty a Já, 100 ml, cca 4 €


Mohlo by vás zaujať: Hormonálne zmeny po štyridsiatke: Čo spravia s vaším sexuálnym životom?


Parfumované: Ako jahôdka

Gély s vôňou sú príjemné pri orálnom či análnom sexe. V ponuke nájdete rôzne príchute, najčastejšie ovocné. Platí však, že čím viac vône či nebodaj farby, tým viac chemikálií. Ak partnerka trpí častými vaginálnymi infekciami, je vhodnejšie vybrať si na samotný pohlavný styk gél bez vône.
Náš tip: Durex Play čerešna alebo jahoda, 50 ml, cca 6 eur

Probiotické: Proti mykózam

Lubrikačné gély s probiotikami sú určené párom, v ktorých je partnerka citlivá na zmeny pošvového prostredia a často ju trápia kvasinkové infekcie. Výhodou je, že by ste sa aj vďaka nemu mali vyhnúť častým sexuálnym pôstom počas partnerkinej liečby, nevýhodou je ich o niečo vyššia cena.
Náš tip: Floragyn, 6 x 9 ml, cca 12, 50 €


Mohlo by vás zaujať: A je to dokázané: Takto často myslíme na sex!


Silikónové: Nesklamú ani pri anále

Gély na báze silikónu patria medzi veľmi obľúbené, pretože neznižujú vlastnosti kondómu a nevysychajú, takže vás zvlhčia naozaj efektívne. Práve pre tieto vlastnosti sú ideálne aj keď máte v pláne análny sex.
Náš tip: Doer Medical Silk, 30 ml, cca 4,70 €

Zahrievajúce: Pre hanblivých experimentátorov

Chceli by ste si v posteli trochu zaexperimentovať, ale na veľké zmeny sa necítite? Môžete vyskúšať gél s hrejivým účinkom. Je to len jemný pocit a určite sa nemusíte báť nepríjemného pálenia. Popri tomto géle vám však odporúčame si zaobstarať aj jeden klasický. Nie vždy musíte mať totiž náladu na ohrev.
Náš tip: Wet Warming, 105 ml, cca 10 eur


Mohlo by vás zaujať: Fakty a čísla: Takto vyzerá sex po štyridsiatke!


Masážny a lubrikačný gél v jednom: Poteší na cestách

Pre milovníkov jedného produktu s rôznorodým využitím alebo na cestovanie je ako stvorený, ale radšej neočakávajte skvelý gél a najlepšiu masážnu emulziu v jednom. Tieto produkty sú založené na kompromisoch.
Náš tip: Unimil Luscious 2 v 1, 200 ml, cca 6 eur

Zdroj: plnielanu.sk, Dora
Odporúčame