Malý, ale účinný pomocník: Využite vazelínu pre krásu aj v domácnosti!

Kokosvý olej

thinkstockphotos.com

Poličky máme plné kozmetických výrobkov, niekedy je však to najjednoduchšie riešenie tým najlepším. Jedným z takýchto praktických pomocníkov je aj kozmetická vazelína. Doma ju má mnoho ľudí, no nie všetci poznajú jej široké uplatnenie v starostlivosti o telo aj o domácnosť. Využite jej blahodarné účinky aj vy!

Hydratovaná pokožka

Kozmetická vazelína dokáže ako prvá pomoc zachrániť suchú a unavenú pokožku na tvári. Pravidelným nanášaním vrstvy vazelíny večer pred spaním a ráno po prebudení zabezpečí pokožke potrebnú hydratáciu a žiarivý vzhľad. Rovnako sa s pomocou vazelíny dokážete brániť pred vplyvmi poveternostných podmienok na pokožku. Tie totiž dokážu narobiť na nej poriadnu škodu najmä počas zimných mesiacov. Takisto je účinná na suché lakte, kolená aj zrohovatené päty.

Krásne nechty

Chcete mať nechty, akoby ste práve vyšli z kozmetického salónu? Tak vytiahnite zo skrinky vazelínu. Nechtové okolie má tendenciu sa pri častom odlakovávaní vysušovať, preto si zaslúži poriadnu ochranu a výživu. Naneste na nechty a ich okolie vrstvu vazelíny a nechajte pôsobiť. Nielenže bude okolie nechtov hydratované, ale aj samotné nechty budú mať lesklejší vzhľad.


Mohlo by vás zaujať: Rozlúčte sa s popraskanými pätami: Vyhlaďte ich pomocou našich tipov


Hojenie popálenín

Vazelína sa stala osvedčeným receptom aj pri riešení hojení menších popálenín. Nezáleží pri tom na tom, či sú spôsobené slnkom alebo ohňom. Pokožku efektívne upokojuje, vďaka čomu sa úspešne regeneruje.

Krajšie riasy

Nie je nič lepšie na dosiahnutie pevných a dlhých rias ako správna starostlivosť. Po potrebnom odlíčení si natrite na riasy vazelínu a nechajte pôsobiť. Takáto pravidelná kúra mihalnice a riasy posilní a tak podporí aj ich rast. Rovnako je vhodná aj ako ochranný podklad pod špirálu.

Ako odličovač

Ak nemáte nikde po ruke odličovacie mlieko ani vlhčené utierky, smelo použite kozmetickú vazelínu. Poradí si s mejkapom, rúžom i maskarou. Naneste jemnú vrstvu na vreckovku či tampón a dôkladne sa odlíčte. Noste ju so sebou teda pre istotu stále, neviete na čo sa vám ešte zíde.


Mohlo by vás zaujať: Proti plesniam na nohách zbraňami matky prírody: Niekedy zaberú lepšie ako lieky!


Zdravé končeky vlasov

Aj pri zničených končekoch dokáže kozmetická vazelína narobiť veľké divy. Môžete ju použiť ako kondicionér alebo masku, ktorý nanášate po umytí vlasov. Nechajte vazelínu pôsobiť a potom veľmi dôkladne opláchnite. Končeky by vďaka jej účinkom mali byť hydratovanejšie, jemnejšie a krajšie. No a kto by nechcel mať krásne vlasy?

Peeling

Jemnú a príjemnú na dotyk pokožku môžete získať, ak si s pomocou vazelíny pripravíte domáci peeling. Stačí ju skombinovať s  hrubšími zrniečkami, napríklad kávovej usadeniny, morskej soli alebo kryštálového cukru. Výhodou je, že telo potom stačí len opláchnuť, nepotrebuje žiadne telové mlieko. Vazelína totiž pokožku dostatočne hydratuje.

Dlhšie pôsobenie parfumu

Kozmetická vazelína výborne pôsobí a kooperuje aj s parfumami. Ak chcete aby váš obľúbený parfum lepšie a dlhšie pôsobil, použite vazelínu. Potrite si ňou zápästia, krk a celkovo miesta, kde si vôňu nanášate a až potom použite samotný parfum. Tieto jej účinky určite oceníte.


Mohlo by vás zaujať: Rastlinné oleje lepšie ako pleťové krémy či mlieka: Skúsite ich účinky aj vy?


Balzam na pery

Vazelína účinne hydratuje a ošetruje pokožku, preto je vhodná aj na tie najjemnejšie časti, ako sú napríklad pery. Tie majú často sklony k vysychaniu a následnému popraskaniu, čo vôbec nie je príjemné. A blížiace sa chladné počasie tomu tiež nepomáha. Ak si však budete pravidelne pred spaním nanášať na pery vrstvu vazelíny, týchto nepríjemností sa nemusíte obávať. Preventívne ju môžete používať ako úplne bežný balzam na pery.

Pomocník v domácnosti

Aj keď je vazelína známa najmä svojimi skrášľujúcimi účinkami, svoje schopnosti dokazuje aj ako výborný domáci pomocník. Môžete ju pokojne použiť na ako krém na kožené topánky či opasky a pomáha aj pri predchádzaní škvrnám. Vďaka nej vás navyše už nikdy nebudú trápiť vŕzgajúce dvere či okná. Jednoducho, je neoceniteľným pomocníkom.


Na čo všetko využívate kozmetickú vazelínu vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Mária
Odporúčame