Máte aj vy svoje šťastné číslo? Zistite, čo všetko o vás prezrádza!

čísla

sxc.hu

Skúšate vyhrať lotériu so stále tými istými číslami? Či už patríte do kategórie poverčivých ľudí alebo nie, väčšina z nás si celý život so sebou nesie číslo, o ktorom verí, že mu prináša šťastie. Vedeli ste však, že aj toto numero dokáže načrtnúť vaše charakterové vlastnosti a to, akým smerom sa v živote uberáte? Zistite, aký skrytý význam môže v sebe zahŕňať práve to vaše.

Šťastné číslo vs. životné číslo

Numerológia je pomerne široká téma, ktorou sa zaoberá množstvo ľudí po celom svete. Veľká časť populácie síce číslam nepripisuje žiaden väčší význam, no takmer každý z nás sa pozastavuje pri svojom dátume narodenia. Ak spočítame všetky jeho číslice, dostaneme životné číslo. Napríklad, ak sa niekto narodil 25.4.1972, treba zrátať 2+5+4+1+9+7+2. Dostaneme číslo 30, ktoré je dvojciferné, preto opäť spočítame 3+0 a vyjde nám číslo 3. Trojka je životným číslom, ktoré sa pre dotyčného ľahko môže stať šťastným číslom, ktoré si človek vyberá sám.

Jednotka

Jednotka síce môže pôsobiť ako osamelé číslo, v skutočnosti však patrí k tým najšťastnejším. Je totiž symbolom nových začiatkov, ale tiež plnenia cieľov a dosahovania výsledkov. Toto číslo je typické pre silných individualistov, vodcovské typy a nezávislé povahy, ktoré sú zároveň zvedavé.

Dvojka

Dvojka so sebou prináša rozmanitosť, prípadne dvojakosť. Často v sebe ukrýva dvojzmyselnosť významu a priestor pre dialóg. Dvojka je šťastným číslom najmä v medziľudských vzťahoch, pretože znamená silné a vyvážené spojenie. Je typická pre láskavé a znášanlivé povahy, ktoré samotu príliš neobľubujú.


Mohlo by vás zaujímať: Krvná skupina vraj prezradí viac, ako horoskopy: Čo hovorí o vás?


Trojka

Číslu tri sú v ezoterike a mystike pripisované kvantá významov bez ohľadu na pôvod kultúry. Trojka totiž v prenesenom zmysle slova mieša intenzitu dvoch síl, aby mohla vzniknúť nová energická prítomnosť. Je to veľmi šťastné číslo, najmä ak ho vnímate ako bod sústredenia sa. Predstavte si trojuholník, na jeho základňu v dvoch vrcholoch umiestnite trpezlivosť a vieru, ktoré sa v treťom vrchole budú spájať do úspechu. Ľudia s týmto šťastným číslom sú aktívni, kreatívni, s bohatou fantáziou.

Štvorka

S číslom štyri sa spája predovšetkým podstata materiálneho sveta, preto je veľmi vyhľadávaným číslom pri kúpe nehnuteľnosti a podobne. Jeho symbolika nás však sprevádza na každom kroku – máme štyri svetové strany, štyri ročné obdobia, štyri základné elementy (voda, vzduch, oheň, zem). Štvorka je symbolom stability a pevných základov. Ľudia s týmto šťastným číslom bývajú veľmi dôslední v dodržiavaní pravidiel.

Päťka

Päťka je neobyčajne šťastným číslom v čínskych tradíciách, kde sa spája s piatimi požehnaniami: zdravím, bohatstvom, šťastím, životom a mierom. V našom ponímaní predstavuje šťastné číslo najmä v súvislosti s fyzickým zdravím a ochranou. Zároveň symbolizuje život plný dobrodružstiev a vzrušenia, je typické pre povahy milujúce slobodu.

Šestka

V našom podvedomí sa číslo šesť spája predovšetkým so šiestym zmyslom, akousi psychickou predtuchou či senzibilitou na predvídanie okolností. V mnohých kultúrach však symbolizuje aj večný boj dobra so zlom – tri šestky sú považované za satanovo číslo. Šestka je obľúbená u rodinne založených pováh s romantickou dušou.


Mohlo by vás zaujímať: Mesiac, v ktorom ste sa narodili: Čo všetko prezrádza o vašej povahe či zdraví?


Sedmička

Sedmička je už stáročia považovaná za posvätné číslo, pretože symbolizuje dokonalosť. Vidieť v ňom však môžeme predovšetkým kolobeh života, jeho cykly a plynutie času. V prenesenom význame slova sa číslo sedem spája s dlhovekosťou. Ľudia s týmto šťastným numerom môžu cítiť chránení neviditeľnými silami.

Osmička

Číslo osem spolu s nulou nemá začiatok ani koniec, preto symbolizuje nekonečno či večnosť. Zároveň ide o násobok štyroch, preto sa v ňom rovnováha a celistvosť ešte viac utužuje. Osmička je typická pre ľudí so silnými logickými princípmi, analytickým myslením, širokým prehľadom a s manažérskymi schopnosťami.

Deviatka

Deviatka je svojím spôsobom takisto symbolom života vďaka deviatim mesiacom, počas ktorých matka nosí pod srdcom svoje dieťa. Keďže ide o násobok trojky, zintenzívňuje sa aj význam svätosti. Deviatka je preto typická pre ľudí so vznešenými ideálmi, ktorí tie pravé hodnoty nachádzajú v láske, pravde a medziľudských vzťahoch.


Prináša vám nejaké číslo šťastie? Čo si o numerológii myslíte? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Johnny
Odporúčame