Máte pocit, že z vášho vzťahu vyprchá láska? Inšpirujte sa týmito tipmi

Pár

thinkstockphotos.com

Slovo láska zväčša používame na opísanie citov a prepojenia s inou osobou. Často nás môže úplne opantať a nedokážeme si ani predstaviť, že by niekedy mohla vyprchať. Ak sa o partnerský vzťah dostatočne nestaráme, romantika a láska môžu ľahko vyprchať.

Rozhovor pred spaním

Po príchode z práce máte doma so svojou polovičkou rozdielne povinnosti. Treba predsa navariť, upratať, v televízií ide dobrý film a tak sa venujete každý niečomu inému. Na seba vám neostáva čas a to sa môže odraziť aj vo vzťahu.

Stanovte si každý deň 30 minút, počas ktorých sa budete venovať len jeden druhému. Môže to byť pred spaním alebo aj hneď po príchode z práce. Rozprávajte sa o tom, čo ste zažili, robili, čo vás trápi a naopak, čo vás v ten deň potešilo. Mali by ste sa deliť o všetky starosti i radosti a nedusiť ich v sebe.

Počas tohto rozhovoru odložte telefóny bokom, vypnite televízor aj rádio. Táto chvíľa by totiž mala byť len o vás dvoch a nič by vás nemalo rušiť. Mali by ste sa dostatočne sústrediť na to, čo ten druhý hovorí. Hádky vznikajú často aj kvôli týmto technológiám: partner vám niečo hovorí a vy sa nesústredíte, pretože pozeráte do telefónu alebo tabletu. Takéto ignorovanie je veľmi nepríjemné a vyvoláva zbytočné napätie.


Mohlo by vás zaujímať: Chcete šťastný vzťah aj po rokoch? Ponúkame vám päť tipov, ako na to


Komplimenty sú dôležité

Hádky sú v manželstve úplne normálne a bežné. No musíte si uvedomiť, že vašu polovičku by ste nemali neustále len poúčať, ale z času na čas aj pochváliť. Komplimenty sú vo vzťahu veľmi dôležité. Majú ich radi muži i ženy. Nežnejšie pohlavie sa teší najmä vtedy, ak zložíte pochvalu jeho zovňajšku, mužom lichotí pochvala ich zručností.

Aj muži sa potrebujú cítiť dôležití a potrební. Preto je dobré, ak ich manželky prosia o pomoc a dajú im tak najavo, že v niektorých situáciách je pomoc od nich nevyhnutná. Takéto hladkanie partnerovho ega je zdravé a pre vzťah veľmi potrebné.

Nezabudnite si každý deň povedať aj „ľúbim ťa“, pretože táto fráza nie je nikdy otrepaná. Je mimoriadne dôležité, aby partner vedel, že k nemu stále cítite nehu a lásku.

Peniaze sú príčinou hádok

Ak aj vy patríte medzi páry, ktoré sa neustále hádajú kvôli financiám, je na čase uvedomiť si, že sú na svete aj dôležitejšie veci. Napríklad zdravie a láska, ktoré si za peniaze nekúpite. Ak sa neustále dohadujete o tom, kto do domácnosti investuje viac, je na čase stanoviť si určité pravidlá. Samozrejme, je normálne, že ten, kto zarába viac, prispieva na domácnosť väčšou časťou. Rozrátajte si, čo vás koľko stojí a podeľte si finančné záležitosti spravodlivým dielom, aby ani jeden z páru necítil pocit krivdy.


Mohlo by vás zaujímať: Romantické ráno: Začnite deň s extra dávkou lásky


Spoločný kúpeľ

Ak máte pocit, že romantika sa z vášho vzťahu vytratila nadobro, nemusí to byť pravda. Skúsili ste už spoločný kúpeľ? Ak si naň nájdete čas aspoň raz mesačne, uvidíte pozitívny posun vo vašom vzťahu. Navyše, existuje pár vecí, ktoré môžu jeho účinok ešte zvýrazniť. Pridajte do vody penu, éterické oleje, bylinky, počúvajte svoju obľúbenú hudbu a kúpeľňu vyzdobte kvetmi a sviečkami. Nič nepokazíte ani pohárom vína či šampanského s jahodami. Nechajte stres, nech sa vyparí. Môžete si čítať, prípadne spraviť masáž. Po takomto zážitku sa budete cítiť uvoľnene a znovuzrodene. A nielen vy, ale aj váš vzťah.


Ako sa snažíte udržať iskru a vášeň vo vašom vzťahu vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame