Na menopauze záleží – ako zvládnuť svoju pleť počas tohto obdobia

Žena

thinkstockphotos.com

Obdobie, ktorému sa tiež hovorí „druhá fáza života“, pre ženy neznamená iba stratu plodnosti. Počas tohto obdobia totiž dochádza k výrazným telesným zmenám a naša pleť je tenšia a mdlá. Tieto zmeny síce nie sú závažné a neohrozujú nás na živote, to ale neznamená, že sa s nimi vyrovnávame ľahko.


Ženy nikdy priamo nepovedia „Neznášam svoje vrásky“ alebo „Nechcem vyzerať na svoj vek“. Chcú vlastne len navonok vyzerať tak dobre, ako sa cítia vo vnútri. Chcú vyzerať sviežo a rozžiarene.

Našťastie nič nie je stratené! Môžete sa brániť a niektorým zmenám na pleti predísť tak, že ich podchytíte už v počiatku pred koncom perimenopauzy. Podelíme sa s vami o to ako, prečo a kde presne menoupauza ovplyvňuje vašu pleť.

Čo sa s vašou pleťou deje počas menopauzy? 

Tak ako všetky orgány v tele aj pleť prechádza počas tejto životnej fázy zmenami. Najvrchnejšie vrstvy kože sa stenčujú a mení sa aj hĺbková štruktúra kože. Objavujú sa vrásky, pleť je citlivejšia a tiež suchšia. So suchosťou a stratou hustoty stráca pleť rovnako aj svoj jas a vyzerá mdlo.

Prečo k tomu dochádza?

Ide o zložitý vzťah medzi vnútornými a vonkajšími faktormi. Každá žena bude mať asi inú skúsenosť, ale proces starnutia je ovplyvnený okolitým prostredím, genetickými predispozíciami a hormónmi.  

Čo môžete urobiť, aby ste zabránili príznakom, ktorým by ste sa najradšej vyhli?

Vrásky, strata hydratácie, jasu a tenšia pleť môžu byť výzvou. Čiastočne je možné stav pleti zlepšiť každodennou rutinou starostlivosti, ktorú prispôsobíte obdobiu menopauzy. Dôležité je tiež dodržiavať zdravý životný štýl, znížiť hladinu stresu, jesť vyvážene, športovať, lepšie spať a chrániť sa pred UV žiarením. Ide skutočne o celkový prístup!  

A ďalší tip pre podporu žiarivej pleti? Vichy, priekopnícka značka v starostlivosti o pleť v období menopauzy, vyvinula adaptované prípravk, ktoré spĺňajú špecifické požiadavky žien počas každej fázy menopauzy. Pleti doprajte Neovadiol Compensating Complex od Vichy – sérum a denný krém boli vyvinuté špeciálne pre túto životnú etapu.

 

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, PR článok
Odporúčame