Nádherná zvonku i zvnútra: Nalaďte sa na vlnu pomalej krásy

Žena

thinkstockphotos.com

Možno máte aj vy niekedy pocit, že doba je prirýchla a plynúce roky rátate najmä cez vrásky na vašej tvári. Ak áno, nastal čas spomaliť a ponoriť sa denne aspoň na chvíľu do svojho vnútra. Uvidíte, že sa vám odvďačí nielen vaša myseľ, ale aj telo a tvár.

Krása v spomalení

Zakladateľkou tohto pojmu je Američanka Shel Pink, ktorá pojíma krásu ako večnú. Nemá podľa nej nič spoločné s bojom proti starnutiu či vráskam. Práve naopak. Pojem ,,Slow Beauty“ vznikol v dobe, keď si autorkin syn doniesol zo školy korytnačku, o ktorú sa mal niekoľko týždňov starať. Shel ju denne pozorovala. Očaril ju spôsob ako sa korytnačka hýbe – pomaly a uvážlivo. Práve to ju inšpirovalo, aby sa sama začala na krásu a starostlivosť o telo pozerať inak.

,,Slow beauty“ alebo pomalá krása reprezentuje čas strávený sám so sebou, jemnosť a spomalenie. Nie je o povrchnej kráse, ale o kráse, ktorá sa skrýva v nás. Kráse, ktorá je žiarivá, silná a duchovná. Tým, že spomalíme a vnímame každý pohyb, dotyk či vôňu lepšie, vnímame nie len sami seba, ale aj našu intuíciu ako aj to, čo chceme v živote dokázať a kam smerovať.

Nájdite si čas

Namiesto toho, aby ste večer pozerali televíziu urobte si čas pre seba. Vypnite počítač, zvonenia na mobile a nechajte dnešok za dverami. Urobili ste predsa toľko práce! Zaslúžite si vytúžený oddych a relax. Nevyhovárajte sa na nedostatok času, priestoru alebo vyčerpanie.


Mohlo by vás zaujímať: Buďte ešte krajšia ako doteraz: Najlepšie tipy od žien z rôznych krajín


Domáce wellness

Na to, aby ste zažili takýto pôžitok nemusíte chodiť do SPA, wellness centra alebo kúpeľov. Ak ste už niekedy boli na kúpeľných procedúrach, vo vírivke alebo na masáži, možno ste zažili príjemné pocity uvoľnenia, ľahkosti alebo dokonca inšpirácie. Svet sa spomalil, usmievali ste sa a komunikácia s blízkymi, ale aj úplne cudzími ľuďmi sa zdala byť jednoduchšia. Na to, aby ste zažili pocit ľahkosti, si môžete takéto ,,centrum pokoja“ urobiť aj doma.

Niekedy stačí len desať minút, aby sme sa odreagovali od vonkajších okolností. Takto nabití novou energiou sme odolnejší voči stresu, pripravení čeliť výzvam.A čo budeme potrebovať? Podľa toho, akú domácu procedúru si spravíte, sa môže zísť soľ do kúpeľa, kvalitný telový olej či mlieko, peeling, voňavé sviečky… Je veľa možností čo všetko môžete vyskúšať. Fantázii sa medze nekladú, pokojne si vytvorte svoju vlastnú procedúru podľa toho na čo máte momentálne chuť, akú máte náladu a čo sa vám páči. Každý sme iní.


Mohlo by vás zaujímať: Prirodzená krása je sexi: Pozrite, ako vyzerá legendárny kalendár Pirelli na rok 2017


Večerný ,,slow beauty“ rituál

Inšpirujte sa večerným rituálom, ktorý je možné robiť v skrátenej forme každý deň, ale aj raz či dvakrát do týždňa. Nasledujúce kroky pokojne prispôsobte svojmu gustu.

1. Predtým ako začnete s rituálom sa upokojte, urobte niekoľko hlbokých nádychov a výdychov. Zhasnite svetlá a sústreďte sa na svoj dych. Toto cvičenie upokojuje nie len telo, ale aj myseľ.

2. Napustite si vaňu a pridajte vašu obľúbenú soľ do kúpeľa alebo penu. Ak nemáte vaňu alebo neobľubujete kúpeľ, postačí dlhá sprcha počas ktorej si čo najviac vychutnávajte teplotu a hučanie vody. Nezabúdajte, tento čas je určený len vám. Nechajte nepríjemné myšlienky odplávať spolu s prúdom vody.

3. Môžete si urobiť peeling celého tela, po ktorom nasleduje masáž olejom. Vhodný je kokosový, mandľový alebo bambucký, ktoré skvele vyživujú telo a dodávajú hydratáciu. Spomaľte najmä pri masáži. Sústreďte sa na každý pohyb, dotýkajte sa jemne, akoby ste sa dotýkali niekoho, koho máte radi.

4. Začnite masážou tváre, spánkov, sánky. Ďalej krku a kľúčnej kosti, ramien, lakťov, zápästí,…

5. Pokračujte takto až k chodidlám, ktoré môžete masírovať aj dlhšie. Je preukázané, že masáž nôh zbavuje stresu. Ak máte problémy so spánkom, masáž chodidiel vám môže dopomôcť k hlbšiemu a pokojnejšiemu snívaniu. Nezabúdajte, nohy nás celý deň nosia svetom. Zaslúžia si extra pozornosť.

Veríme, že vás článok inšpiroval a tiež vyskúšate luxus menom ,,slow beauty“.


Doprajete si aspoň občas domáce wellness? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Simona
Odporúčame