Najčastejšie mýty o farbení vlasov: Neuveríte, čo všetko sa hovorí!

Vlasy

gettyimages

Farbíte si vlasy, pretože nie ste spokojná so svojím prirodzeným odtieňom alebo maskujete šedivých votrelcov? Medzi nami dievčatami ale koluje niekoľko mýtov a poloprávd, ktorým by sme nemali veriť.

Niektoré z nich dokonca môžu mať na svedomí, že sa novonadobudnutý pigment z vlasov rýchlejšie vymýva. Nedovoľte, aby farba predčasne strácala na svojej intenzite. Poďte spolu s nami odhaliť pravdu.

1. Vlasy musia byť čisté

Ak sa chcete len zbaviť prebytkov vlasových prípravkov (lakov, tužidiel), nabudúce zvoľte radšej vyčesávanie. Čerstvo umyté a vysušené vlasy nie sú zárukou toho, že odtieň lepšie chytí. Pokožka hlavy je po umytí zbavená prirodzeného ochranného filmu a farbiaca zmes ju môže podstatne viac podráždiť. Výsledkom je začervenaná a štípajúca koža, ktorá v sebe drží zvyšky farby aj niekoľko umytí po sebe. Ideálny čas na farbenie je tretí alebo štvrtý deň od posledného umytia vašej hrivy.

Náš tip na zaujímavé podujatie: Richard Müller a hostia – Šansóny a iné piesne

 

 

 

2. Pred farbením je potrebné vlasy uhladiť

Ďalší mýtus, ktorý spôsobuje, že farebné pigmenty nedokážu do vlákna preniknúť a výsledok je nedokonalý. Ak svojim vlasom pravidelne doprajete masky, balzamy a kondicionéry, ktoré sa starajú o ich uhladenie, pred farbením ich aspoň 2 umytia vynechajte. Ich zložky totiž vytvárajú ochrannú vrstvu, obaľujú ich a sú príčinou toho, že farbiaca zmes do štruktúry neprenikne úplne. Po vlasoch skĺzne a väčšinu z nej spláchnete do odtoku.

3. Farbenie zacelí rozštiepené končeky

V snahe neprísť o pestované vlasy sa už mnoho žien utieklo k farbeniu vo viere, že hydratačné a olejové zložky farby budú pre rozštiepené končeky spásou. V tomto prípade ide o veľký omyl! Vlasy, ktoré sú suché, lámavé a na končekoch rozstrapkané, nepotrebujú žiadny chemický zásah navyše. Ak je to možné, vyhýbajte sa žehličke na vlasy a kulme a ideálne aj fénu, ktoré vašu korunu krásy nadmerne zaťažujú. Zmena je život a namiesto nového odtieňa sa nebojte vlasy podstrihnúť, čím ich vzhľad ozdravíte. Rovnako si doprajte výživné oleje, skvelý je napríkald argánový alebo kokosový.

Mohlo by vás zaujať: Farbenie vlasov hennou: Aké má výhody a aké nevýhody?

4. Dobrý výsledok zaručí lunárny kalendár

Veríte, že má na nás Mesiac vplyv? Ak jeho gravitačné pôsobenie dokáže vplývať na masívne pohyby morí, môže mať dosah aj na citlivejších ľudí. Niektorí sa lunárnym kalendárom riadia pri chudnutí, ďalších rozbolia zuby práve v splne, niektoré ženy majú na mesačný cyklus dokonca naviazaný aj vlastný menštruačný. Ak vnímate silu Luny, najlepším časom na farbenie je vraj je pár dní pred splnom. Ak sa vás tieto povedačky netýkajú a neveríte im, nemusíte čakať na správny tvar.

5. Po farbení treba vlasy ihneď umyť šampónom

A práve vďaka tomuto mýtu vymyjeme zo štruktúry vlasov farbu, ktorá sa v nich ešte nestihla zachytiť. Ak aplikujeme šampón, odtieň stratí na intenzite aj lesku. Na to, aby sa v štruktúre chytil, potrebuje aspoň ďalšie 3 dni bez horúcej vody a šampónov. Povrchová vrstva vlasu sa musí opätovne zaceliť a uzavrieť, iba tak predídeme vymývaniu. Pri zmývaní farby zvoľte prúd vlažnej vody a použite uhladzujúce prípravky, ktoré sú určené na farbené vlasy (zvyčajne sú pribalené v krabičke).

Ktoré ďalšie mýty spojené s farbením vlasov poznáte vy? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: Lucia, gettyimages
Odporúčame