Najdrahšie jedlá na svete: Veľa zaplatíte za hľuzovky, zlato, ale aj melóny

Melón

blogspot.com

Šli ste vo dvojici do známej reštaurácie a pri pohľade na účet vás až zamrazilo? V tom prípade smelo čítajte ďalej, nasledujúce riadky budú útechou práve pre vás. Účet v hodnote mnohých desiatok eur totiž nesiaha cenám nasledujúcich jedál ani po členky.

Jedinečná pizza

Pizza je mimoriadne obľúbeným jedlom vo všetkých štátoch sveta. Ak vás neuspokojuje ponuka našich pizzérií, môžete to skúsiť niekde inde. Pokiaľ budete na dovolenke na Malte, môžete navštíviť Margsovu pizzeriu. Dopriať si budete môcť pizzu s hľuzovkami, najdrahšími hubami sveta a plátkami 24 – karátového zlata. Cena tejto pizze je však 1 800 eur.

Sushi – od chudobných Japoncov až k milionárom

Sushi bolo spočiatku pokrmom chudobných roľníkov. Dnes ide o veľmi obľúbené jedlo, ktoré je stále na naše pomery relatívne drahé. Čo by ste povedali na sushi s kúskami 24 karátového zlata? K tomu si pripočítajte 12 ročný ocot, 70 rokov uskladňovanú vodu, pravé krabie mäso, kúsky diamantov. Za 4 kúsky tak zaplatíte 1 500 dolárov. Ak by ste sa chceli dosýta najesť, prišli by ste možno aj o celoživotné úspory.


Mohlo by vás zaujímať: Milujete sushi? Takto si ho pripravíte doma – a ešte aj ušetríte!


Pre milovníkov sladkostí

Azda každý si rád raz za čas dopraje kúsok dobrej čokolády. Ak by ste si však chceli dať čokoládu, ktorú vyrába firma Fritz Knipschildt, museli by ste siahnuť poriadne hlboko do peňaženky. Za pol kilogramové balenie tejto dobroty zaplatíte asi 1 800 eur. Zrazu vám prídu ceny za bonboniéry v supermarketoch smiešne. Spomenúť môžeme aj britský obchodný reťazec Harrods. 49 čokoládok a každá z nich bude zabalená v ručne tkanom hodvábnom vrecúšku, dozdobená Swarovského krištáľmi a zlatom by vás vyšla na 5 700 eur.

Chutné mäsko

Drahé mäso nemusí pochádzať z ohrozených, alebo neobvyklých zvierat. Príkladom je oblasť na portugalsko-španielskej hranici, kde sa domáci zaoberajú chovom libérijských prasiat. Cena za kilogram takejto šunky je 1 700 eur. Takú v mraziacom boxe vašich potravín nenájdete.

Ak milujete steaky, máme pre vás jeden tip. Je ním hovädzie mäso Kobe. Dobytku je poskytovaná maximálna starostlivosť, na programe dňa sú napríklad masáže a samozrejmosťou je aj prikrmovanie pivom. Horšie to je pri pohľade na účet za takýto steak – 2 100 eur.

Podobná starostlivosť je aj o kravy plemena Vagia. Ich mäso stojí 700 eur za kilogram a taktiež si doprajú pivných kúr, alebo ich natierajú so saké. Kravy tohto plemena v Austrálií sú ešte drahšie, tým dávajú namiesto piva víno, ktorého fľaša stojí 11 eur.


Mohlo by vás zaujímať: Cukrový melón pre zdravie i na ozdobu: Má miesto aj na vašom stole?


Melón ako od babičky

Málokto by očakával, že jedným z najdrahších jedál sveta bude práve melón. V celom Japonsku je však len jedno miesto, kde rastú. Je ním sever ostrova Hokkaido. Odroda Densuke je naozaj mimoriadne vzácna, veď jedna úroda má v priemere len 60 – 70 kusov. Práve preto sú čierne melóny Densuke považované za jedny z najvzácnejších na svete. Cena za kus? Okolo 4 600 eur. Ešte drahšia je prvá odroda melónov Yubari s dokonalým guľatým tvarom –  zaplatíte zaň 19 500 eur.

Syr z osla

Takým je srbský syr s menom Ass Cheese. Na výrobu jedného kilogramu sa spotrebuje až 25 litrov mlieka a cena je ešte šokujúcejšia – 11 000 eur.

Toto je len niekoľko z najdrahších jedál sveta. Medzi tie známe patrí aj hľuzovka či kaviár. Vo všetkých prípadoch ide o jedlá, ktoré si môže dopriať len niekoľko šťastlivcov, alebo bláznov, ktorí na ne minú všetky úspory alebo ich veľkú časť. Ak ale budete mať to šťastie niekedy ochutnať niektorú z týchto vzácnych špecialít, prajeme dobrú chuť.


Vyskúšali ste už niektoré zo spomínaných najdrahších jedál sveta? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: blogspot.com, blogspot.com, David
Odporúčame