Najhoršie filmy histórie: Snímkam ako Catwoman či Twilight sa radšej vyhnite

The Twilight Saga UK

facebook.com/TheTwilightSagaUK

Filmy z upírskej ságy Twilight (2008 – 2012) sú podľa rozsiahlej ankety webstránky Rifftrax.com najhoršie v histórii. V ankete organizovanej portálom, ktorý sa venuje vtipnému komentovaniu filmov, sa zúčastnilo vyše 500-tisíc užívateľov. Päťdielna séria Twilight v hlavných úlohách s Robertom Pattinsonom a Kristen Stewart je tým najhorším, čo kinematografia ponúka, podľa 35-tisíc ľudí.

„O tejto nekonečnej, natiahnutej filmovej sérii sa toho dá veľa rozprávať, tak vám to skrátime: ‚Mrmlanie mrmlanie mrmlanie naširoko otvorené oči. Mrmlanie mrmlanie mrmlanie mrmlanie ležanie na poli. Mrmlanie mrmlanie mrmlanie úchylák na dieťati. Mrmlanie,“ napísal Rifftrax.

Nepresvedčila ani sexica v latexe

Na druhej priečke sa umiestnil Batman a Robin (1997), za najhorší film všetkých čias ho označilo 28-tisíc ľudí. Nasleduje Catwoman (2004), kde mačaciu ženu stvárnila Halle Berry. „Ak oblečiete Halle Berry do koženého mačacieho obleku a na webe medzinárodnej filmovej databáze (imdb.com) tomu užívatelia aj tak dajú 3 z desiatich hviezdičiek, robíte niečo zle,“ poznamenal Rifftrax.

O „kvalite“ filmu svedčilo aj neslávne známe ocenenie – opak Oscarov, Zlatá malina. Treba však oceniť, že Halle Berry malinu prijala s humorom a bola jedna z mála herečiek, ktoré si ju prišli osobne prevziať. Na toto „prestížne“ ocenenie boli nominované aj ďalšie zo spomínaných filmov vrátane Twilight ságy či Transformers.


Mohlo by vás zaujímať: Desatoro pre milovníkov kinematografie: Tieto filmy musíte vidieť!


Aká teda bola celková top desitka najhorších filmov podľa www.digitalspy.co.uk?

1. Twilight sága (2008 – 2012)
2. Batman a Robin (1997)
3. Catwoman (2004)
4. Spider-Man 3 (2007)
5. Posledný vládca vetra (2010)
6. Super Mario Bros. (1993)
7. Bojisko Zem (2000)
8. Jack a Jill (2011)
9. Syn masky (2005)
10. Transformers: Pomsta porazených (2009)


Mohlo by vás zaujímať: 5 mafiánskych filmov, ktoré musíte vidieť: Toto sú oni!


…a najlepšie?

Ak momentálne nehľadáte ani tak filmy, ktorým sa vyhnúť, ale naopak snímky, ktoré by mohli uspokojiť vašu túžbu po dobrom príbehu, máme pre vás tiež niekoľko tipov. Podľa stránky imdb.com, na ktorej hlasujú o kvalite filmov fanúšikovia z celého sveta (a môžete sa zapojiť aj vy), stoja za pozretie tieto diela.

  • Vykúpenie z väznice Shawshank (1994)
  • Krstný otec (1972)
  • Pulp Fiction – Historky z podsvetia (1994)
  • 12 nahnevaných mužov (1957)
  • Batman: Temný rytier (2008)
  • Schindlerov zoznam (1993)
  • Pán prsteňov: Návrat kráľa (2003)
  • Klub bitkárov (1999)

Viac o týchto filmoch si možete prečítať v článku Desatoro pre milovníkov kinematografie: Tieto filmy musíte vidieť!


Ktorý film by ste medzi najhoršie resp. najlepšie v histórii zaradili vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: facebook.com/TheTwilightSagaUK, facebook.com/TheTwilightSagaUK, Zora, SITA
Odporúčame