Trampoty v láske sa netýkajú len mladších ročníkov: Poznáte tie najlepšie komédie o vzťahoch zrelých ľudí?

Zasmejte sa na skvelých romantických komédiách (Zdroj: Freepik/freepik)

Vzťahy sú vďačnou témou mnohých romantických komédií. Rôzne zábavné príhody sa však nemusia týkať iba mladších ročníkov. Dôkazom toho sú aj tieto filmy, v ktorých ústredné postavy stvárnili herci v zrelom veku. Vyberte si niektorý z nich a zaručene vám zdvihne kútiky úst aj náladu.

Manželská terapia (2012)

Vo filme sa stretnete s Kay (Meryl Streep) a Arnoldom (Tommy Lee Jones), ktorí sú svoji už 31 rokov. Z ich vzťahu sa ale povestná iskra už dávno vytratila a nahradil ju nudný stereotyp. Na rozdiel od svojho manžela je Kay s touto situáciou nespokojná a preto sa rozhodne navštíviť manželskú poradňu v mestečku Hope Springs, ktorú vedie doktor Feld (Steve Carell). Arnoldovi sa nápad vôbec nepozdáva, no predsa sa terapie zúčastní. Vďaka neortodoxnému prístupu doktora Felda zažijú plno vtipných situácií, ktoré im majú pomôcť upevniť vzťah.

Tak dobre, ako sa len dá (1997)

Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije sám v luxusnom byte na Manhattane. Napísal množstvo úspešných kníh o láske, no sám je neznášanlivý čudák. Jeho drobné obsesie a posadnutosť hygienou jeho excentrickosť ešte znásobujú. Zo škodoradosti uráža ľudí, vrátane svojej obľúbenej servírky Carol (Helen Hunt), ktorá je slobodnou matkou malého syna.

Lavínu životných zmien spustí banda, ktorú maliar Simon (Greg Kinnear) pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Maliar skončí v nemocnici a Melvin sa musí postarať o jeho psíka. Prekvapivo spolu vychádzajú a keď ho musí odovzdať naspäť, prepadne depresii. Carol musela medzitým odísť z reštaurácie, čo sa Melvinovi nepáči a z reštaurácie ho vyhodia. Melvin sa ju rozhodne nájsť.

Báječný hotel Marigold (2011)

V tomto filme s dovolenkovou atmosférou spoznáte množstvo postáv. Evelyn (Judi Dench) nedávno ovdovela a chce predať dom, aby tak splatila dlhy po svojom manželovi. Graham (Tom Wilkinson) odchádza z rozlúčky so zosnulým sudcom deprimovaný, pretože si myslí, že je na rade. Douglas (Bill Nighy) a Jean (Penelope Wilton)kupujú nový dom, ale neustále sa hádajú.

Norman (Ronald Pickup) má rande naslepo s Judith (Lucy Robinson), pričom obaja klamali o svojom veku. Madge (Celia Imrie) odchádza po hádke so synom a chce si nájsť priateľa, v čom jej bráni neustále stráženie vnúčat. Muriel (Maggie Smith) sa chystá na operáciu do Indie, napriek tomu, že nemá rada Indov a ani iné menšiny. Všetky tieto postavy odlietajú do Indie, kde sa dostanú do zanedbaného hotela Marigold. Ich pobyt plný zážitkov sa môže začať.

Nejako sa to komplikuje (2009)

Láska kvitne v každom veku a rozvodom sa nič nekončí – to je posolstvo tejto obľúbenej komédie. Jane Adlerová (Meryl Streep) má tri dospelé deti, vedie prosperujúcu reštauráciu a so svojim bývalým manželom Jakeom (Alec Baldwin) udržiava priateľský vzťah. A to aj napriek tomu, že ju podvádzal s oveľa mladšou ženou.

Prehnané množstvo alkoholu na nevinnej večery však vyústi do vášnivého sexu. Jane tak so svojím exmanželom podviedla jeho terajšiu manželku, s ktorou ju podvádzal on, keď boli ešte manželia. Komplikovanú situáciu ešte spestrí bytový architekt Adam (Steve Martin), ktorý má záujem o Jane. Ako dopadne tento bizarný ľúbostný trojuholník?

Lepšie neskoro ako nikdy (2003)

Harry (Jack Nicholson) má 63 rokov, je starý mládenec a jeho slabosťou sú mladé ženy. Práve chodí s krásnou Marin (Amanda Peet) a spoločne chcú stráviť víkend v plážovom dome jej matky Ericy (Diane Keaton). Chvíle osamote im ale nečakane spestrí príchod samotnej Ericy, uznávanej autorky divadelných hier, a jej sestry Zoe (Frances McDormand).

Harry počas intímnej chvíle utrpí infarkt, no duchaprítomná Erica ho zachráni a odvezie do nemocnice. Tam stretáva mladého doktora Juliana (Keanu Reeves), ktorý je jej veľkým obdivovateľom. Erica sa rozhodne, že sa o Harryho počas rekonvalescencie postará. Starému sukničkárovi zrazu prirastie k srdcu. Lenže nie je jediný a o svoju lásku bude musieť zabojovať.

Daj si pohov, kamoš! (1993)

V tomto prípade ide o veselú komédiu, ktorej témou je láska dvoch starších mužov k jednej žene. Max (Walter Matthau) a John (Jack Lemmon) sú susedia, žijúci v malom mestečku v Minnesote. Obaja radi chodia na ryby a kedysi boli priateľmi. Odkedy sa ale pohádali kvôli láske k jednej žene sa z nich stali nepriatelia.

Neprejde deň, kedy by si nerobili naprieky drobnými schválnosťami. V ich osamelých životoch ide vlastne o jedinú trochu radosti. Všetko ale zmení príchod svojráznej vdovy, profesorky literatúry Ariel (Ann-Margret). Obom mužom padne do oka a rozpúta sa bláznivý súboj o jej pozornosť. Do toho všetkého zasiahnu aj deti oboch starcov.

Svadba medzi citrónmi (2012)

Dánska režisérka Susanne Bier stvorila naozaj zaujímavú romantickú komédiu. A hoci spĺňa všetky kritéria tohto žánru, nebojí sa načrieť ani pod povrch vážnych tém. Film rozpráva príbeh dvoch rozdielnych rodín, ktoré sa stretávajú v nádhernej starej talianskej vile uprostred citrónového sadu na pobreží. Majú sa totiž zúčastniť svadby krátko zamilovanej dvojice.

Stretnutie rodinných príslušníkov, starých lások a kamarátov však vynesie na povrch množstvo vášní. Komédií, v ktorej zahviezdili Pierce Brosnan a Trine Dyrholm, nechýba humor, bystré dialógy, absurdita ani jemne vykreslené postavy. Celé rozprávanie nesie odkaz, že všetko, čo skutočne potrebujeme ku šťastiu, je láska.

Učiteľ podľa scenára (2014)

Hlavnou postavou tohto filmu je scenárita Keith Michaels, ktorého stvárnil Hugh Grant. Keith získal množstvo ocenení, no jeho najnovším filmom sa už veľmi nedarí. A pretože potrebuje peniaze, pristúpi na ponuku vyučovať kurz scenáristiky na univerzite v malom meste. Svoju úlohou učiteľa spočiatku neberie vážne, no po čase si uvedomí, že ho naplňuje a nechce sa jej vzdať. Obzvlášť, keď sa spozná so sympatickou slobodnou matkou. Vo filme si zahrali aj Marisa Tomei, J.K. Simmons či Allison Janney.

Sledujte náš Facebook

Zdroj: plnielanu.sk, csfd.cz, imdb.com
Odporúčame