Najlepšie kozmetické ingrediencie, ktoré si zaslúžia vašu pozornosť

Zdroj: Shutterstock

Nemáte občas pocit, že kozmetický svet je plný pojmov, v ktorých sa strácate? Poradíme vám, ktoré kozmetické ingrediencie by ste nemali prehliadnuť a vďaka nim dosiahnete krásnu a zdravú pleť.

Kozmetické ingrediencie z našej prírody

Kto by nepoznal legendárnu rastlinku Aloe vera? Je veľmi obľúbená, pretože má výrazné regeneračné a hydratačné účinky. Po Aloe vera sa oplatí siahnuť pri vysušenej a podráždenej pleti, popáleninách a drobných poraneniach, ekzémoch, akné či alergii. Vo vašej domácej lekárničke by určite nemal chýbať aloe vera gél napríklad od značky Holika Holika, ktorý intenzívne hydratuje, upokojuje a regeneruje pokožku. 

Prírodným pokladom aj propolis, za ktorý vďačíme včelám. Je to vlastne zmes živicových látok, včelieho vosku, balzamov a éterických olejov, ktorú vyrábajú včely zo živice nazbieranej na rastlinách a stromoch.  Obľúbite si ho preto, lebo regeneruje suchú pleť, pomáha pri akné a ekzémoch, zlepšuje kvalitu pleti aj vlasov. Nájdete ho napríklad aj v ústnom spreji Bione či balzame na pery od Apivita

Spomaľte starnutie s kvalitnou kozmetikou

Starnutie sa zastaviť nedá, no niektoré kozmetické ingrediencie ho výrazne spomalia. Kyselina hyalurónová patrí k tým najslávnejším a najpoužívanejším, pretože pomáha pokožke zadržať veľké množstvo vody. Vďaka tomu je hydratovaná, pružnejšia a redukujú sa vrásky. Čím sme starší, tým jej obsah v pokožke klesá a treba ju pokožke dodávať. Vybrať si môžete so širokej ponuky krémov a sér, napríklad Eucerin Hyaluron Filler či posilňujúci a vypĺňajúci Hyaluron-Booster od Vichy.

Eucerin Hyaluron-Filler nočný krém proti vráskam
Eucerin Hyaluron-Filler nočný krém proti vráskam (zdroj: Notino)

Rovnako dobré meno má aj kolagén, ktorý je našou základnou stavebnou bielkovinou. Pomáha udržovať štruktúru, pevnosť a odolnosť kože a ako starneme, telo začne produkciu kolagénu znižovať. Potrebujú ho naše kĺby, nechty, vlasy i pleť, preto sa nebojte skúsiť nielen rôzne drinky, ale aj pleťové krémy, séra alebo masky. Bohatú ponuku kozmetiky s kolagénom majú značky Mizon, Vichy, Astrid či Delia.

Nesmú chýbať ani vitamíny

Vitamín E je označovaný aj ako vitamín krásy. Patrí k silným antioxidantom, ktoré spomaľujú starnutie pleti a pôsobia proti pôsobeniu voľných radikálov. Nachádza sa v rôznych druhoch potravín, na kozmetické účely je vyrábaný aj synteticky. Vitamín dokáže prenikať do vrstiev kože a regeneruje jej štruktúry. Zmierňuje prejavy starnutia, vyhladzuje vrásky, pleť ostáva pevnejšia a pružnejšia. Prispieva aj k zdravým a lesklým vlasom, zabraňuje ich štiepeniu a nadmernému vypadávaniu. Či už si vyberiete pleťový alebo telový krém s vitamínom E, darujete svojej pleti to najlepšie. 

Tak čo, ktorá kozmetická ingrediencia je tá vaša najobľúbenejšia?

Zdroj: Shutterstock
Zdroj: PR článok
Odporúčame