Najlepšie líčenie pre zrelú pleť: Dodržte týchto 8 krokov a vyzerajte skvele

Líčenie

gettyimages

Každá žena je nádherná. Stačí len poznať vhodný spôsob, ako podčiarknuť našu prirodzenú krásu, zvýrazniť prednosti a prekryť niekoľko drobných nedostatkov.

Každá žena je nádherná. Stačí len poznať vhodný spôsob, ako podčiarknuť našu prirodzenú krásu, zvýrazniť prednosti a prekryť niekoľko drobných nedostatkov.

Presne to je aj úlohou dobrého a kvalitného líčenia. Avšak vedieť správne skombinovať vzájomné odtiene a urobiť si mejkap tak, aby nám zbytočne nepridal roky navyše, je niekedy umenie. Ukážeme vám 8 efektívnych tipov, vďaka ktorým bude vyzerať vždy dokonale.

1. Vaše víťazné oblúky

Perfektne upravené obočie je snom nejednej ženy. Väčšinu si ho upravujeme podľa aktuálneho trendu, pričom sme schopné podstúpiť aj nemalú bolesť aby vyzeralo dokonale. Kedysi bolo v móde vytrhané a tenké, dnes sa skôr uprednostňuje výrazný a hustejší tvar, ktorý pôsobí prirodzeným dojmom. Vyvarujte sa používaniu výrazných ceruziek a skôr si obočie dokresľujte zemitými odtieňmi.

2. Dbajte o dostatočnú hydratáciu pokožky

Mejkap, ktorý dôkladne prekryje všetky nedostatky, je veľkým pomocníkom pri líčení. Postupom veku však naša pokožka stráca nielen elasticitu, ale aj hydratáciu. Preto je nevyhnutné pravidelne používať podkladovú bázu, na ktorú neskôr nanesiete mejkap. Inak sa vám na tvári vytvoria drobné šupinky, ktoré nepôsobia práve tým najlepším dojmom. Podkladovú olejovú bázu môžete použiť aj na očné viečka či pery. Celkové líčenie vám tak vydrží oveľa dlhšie.


Mohlo by vás zaujímať: Výborné masky na zrelú pleť: Rozmaznajte svoju tvár a vyskúšajte silu prírody


3. Vyhnite sa ostrým hranám

Pri nanášaní mejkapu začnite od stredu. Nezabudnite dôkladne prekryť najmä tie miesta, kde vidno najviac nerovností. Väčšinou je to čelo, brada, nos či líca. Rozotrite ho dostratena, tak, aby neboli viditeľné kontúry. Hravo to zvládnete pomocou vhodného štetca alebo hubky. Ak to s jeho množstvom preženiete, vaša tvár nebude vyzerať prirodzene. Bude skôr pôsobiť ako maska, ktorá vám zbytočne pridá roky navyše.

4. Očné linky skúste trochu inak

Ako sa vekom mení naša pokožka, je dôležité zmeniť aj spôsob líčenia, a to aj napriek tomu, že sme sa rovnakým spôsobom „maľovali“ už celé desaťročia. Možno ste sa aj vy naučili robiť si perfektné očné linky jedným ťahom, no tým, že očné viečka strácajú svoju pružnosť, sa aj tento proces stáva náročnejším. Dajte radšej prednosť mäkkej ceruzke. Pomocou nej si môžete urobiť krásne linky, ktoré nakoniec s použitím aplikátora jemne rozotriete dostratena. Dosiahnete tak prirodzenejší, dymový vzhľad očí, ktorý vám určite pristane.

5. S líčkami buďte opatrné

Na zrelej pleti kričí každá výrazná farba. Tak je to aj v prípade líc, ktoré v takom prípade pôsobia neprirodzene. Zvoľte skôr prírodnejšie, prípadne tehlové odtiene s jemnými trblietkami, ktoré vám rozjasnia pleť. Lícne kosti si samozrejme môžete zvýrazniť, avšak pri aplikácii lícenky buďte opatrné.


Mohlo by vás zaujímať: Zrelá pleť si vyžaduje špeciálnu starostlivosť: Dajte jej všetko, čo potrebuje


6. Používajte korektor

Vraví sa, že na našej tvári sa podpíše všetko. Nielen vek, ale aj prežitý stres, starosti či zlá životospráva. Čím je pokožka zrelšia, tým viac na nej vidno farebné nedokonalosti. Tmavé kruhy pod očami sú pomerne častým problémom, s ktorým sa stretáva mnoho žien. Kvalitný korektor si s tým hravo poradí.

7. Rozjasnite sa

Mnoho žien preferuje tmavé očné tiene, no ženy po päťdesiatke by ich mali radšej odložiť. Dôležité je oči rozjasniť, a to dosiahnete ľahko jemnými pastelovými odtieňmi, či zemitým, prírodným líčením. Cieľom je, aby sme pôsobili mladistvým dojmom. Prílišný tmavý mejkap nám však zbytočne pridá roky navyše, a to teda vôbec nepotrebujeme.

8. Vyberte si správnu maskaru

Líčenie očí sa nezaobíde bez kvalitnej maskary. V zrelšom veku je dôležitejšie popracovať skôr na hustote mihalníc, než na ich dĺžke. Preto nemusíte siahať po dramatických produktoch, ktoré nepôsobia prirodzene. Miesto toho dajte radšej prednosť kvalitnej zahusťujúcej špirále, ktorá vám krásne zvýrazní mihalnice.

A na záver nezabudnite na pozitívny prístup k životu. Lesk v očiach a úsmev na tvári je to, čo vám najviac pristane.


Aké líčenie v zrelom veku najviac pomáha vám? Napíšte ostatným čitateľom tipy do diskusie pod článkom.

Zdroj: Michaela, gettyimages
Odporúčame