Najlepšie prírodné deodoranty na leto: Slovenská prírodná kozmetika má, čo hľadáte

Ing. Martina Dudová, PhD., odborníčka na riešenie komplexných kozmetických problémov a zakladateľka obľúbenej slovenskej prírodnej kozmetiky Kvitok® vám poradí, čo najlepšie zaberá na nepríjemný telesný pach.

Ing. Martina Dudová, PhD., odborníčka na riešenie komplexných kozmetických problémov a zakladateľka obľúbenej slovenskej prírodnej kozmetiky Kvitok® vám poradí, čo najlepšie zaberá na nepríjemný telesný pach. (Zdroj: Kvitok)

Trápi vás nadmerné potenie alebo nepríjemný zápach? Vyskúšajte prírodné deodoranty bez hliníka. Sú šetrné k vášmu zdraviu aj k prírode. Navyše vás udržia sviežu a sebavedomú počas športu aj letných horúčav. 

Objavte silu funkčných prírodných dezodorantov. Prečítajte si náš rozhovor so známou odborníčkou, Martinou Dudovou a spoznajte osvedčené prírodné riešenia na horúce letné dni.

Deodorant alebo antiperspirant: Ktorý je pre vás ten pravý?

Oba tieto prípravky pomáhajú odstrániť nepríjemný zápach potu, ale fungujú odlišne. Rozdiel medzi deodorantom a antiperspirantom je ten že, každý nám pomáha odstrániť nepríjemnú arómu iným spôsobom. 

Deodorant eliminuje rast baktérií, zatiaľ čo antiperspirant blokuje potné žľazy a zabraňuje prirodzenému odstraňovaniu odpadových látok z tela.

Antiperspiranty obsahujú adstringenty – látky, ktoré sťahujú póry pokožky, takže sa pot nevylúči na povrch. Nie je to žiadne zázračné riešenie proti poteniu. Tým, že baktérie nemajú čo rozkladať, zápach sa jednoducho eliminuje. Martina Dudová preto viac ako antiperspiranty odporúča deodoranty, najmä prírodné, ktoré sú podľa nej lepšou a zdravšou voľbou pre telo.

„Prírodné deodoranty umožňujú telu robiť to, čo je pre neho prirodzené. Telo sa tak naďalej bezpečne zbavuje odpadových látok, na rozdiel od antiperspirantov. Prírodné deodoranty neblokujú potné žľazy a neobsahujú dráždivé zložky, ako sú hliníkové zlúčeniny, formaldehyd, sulfid zinočnatý alebo alkohol,” vysvetľuje.

Pani Dudová upozorňuje, že konzervačné látky, parabény a umelé arómy môžu spôsobovať dráždivé reakcie na pokožke, ako je pálenie, začervenanie a svrbenie. Hliníkové soli sú zas spájané s vážnymi ochoreniami, vrátane Alzheimerovej choroby.

Martina Dudová dodáva, že dráždivé látky môžu cez pokožku prechádzať aj do organizmu. „Podpazušie je citlivá oblasť a používanie agresívnejších antiperspirantov tesne po holení zvyšuje prienik týchto zložiek do tela,“ prezrádza.

Jemný a šetrný prírodný dezodorant Chladivý Vánok nebráni prirodzenému odstraňovaniu odpadových látok z tela. Zabraňuje zápachu pomocou prírodných zložiek, nevysušuje pokožku, nezanecháva ulepený pocit a fľaky na oblečení.
Jemný a šetrný prírodný dezodorant Chladivý Vánok nebráni prirodzenému odstraňovaniu odpadových látok z tela. Zabraňuje zápachu pomocou prírodných zložiek, nevysušuje pokožku, nezanecháva ulepený pocit a fľaky na oblečení. (Zdroj: Kvitok)

Každodenná ochrana: Ako si vybrať prírodné deodoranty bez škodlivín

Prírodné deodoranty majú viaceré výhody. Sú jemné, šetrné, bezpečné a ekologické. Prírodné dezodoranty od Kvitku sú naviac lokálne, vegánske a crueltyfree. Výnimočná kvalita, vysoký obsah účinných látok a prirodzená vôňa esenciálnych olejov si už získali srdcia mnohých milovníkov prírodnej kozmetiky.  

Výber správnych prírodných dezodorantov môže byť však výzvou. V ponuke značkovej, ručne vyrábanej, prírodnej kozmetiky Kvitok® nájdete rôzne vône, ktoré obsahujú esenciálne oleje pre rôzne intenzity zápachu. Môžete si vybrať z dvoch typov konzistencie – krémovej a tuhej. Oba typy sú účinné na rôzne intenzity telesného zápachu. Majú rôzne zloženie a výber aktívnych látok. Spája ich šetrnosť k pokožke a vysoká účinnosť. 

Ako však nájsť to pravé riešenie proti zápachu? Martina Dudová odporúča vyskúšať Kvitok® poradcu pri výbere. Tento inteligentný online nástroj vám ušetrí čas a poradí okamžite a bez čakania. Potom už len stačí naštudovať si, ako prírodné deodoranty bez hliníka správne používať a skladovať.

Tuhé a krémové deodoranty: Ako ich správne používať a skladovať

Tuhé a krémové deodoranty od Kvitok® majú rôzne zloženie, aktívne látky a spôsoby použitia:

  • Tuhý deodorant:

  1. Vysuňte z tuby zatlačením dna prstom.
  2. Nanesiete tenkú vrstvu na pokožku. Ak je deodorant príliš tuhý, priložte ho na chvíľku k pokožke, aby zmäkol.
  3. Po použití ho zatlačte späť poklepaním tuby o tvrdú podložku.
  • Krémový deodorant:

  1. Naberiete špachtličkou.
  2. Rozotriete na pokožku prstami.
  3. Nepoužívajte hrubú vrstvu. Pre lepší efekt naneste dvakrát denne.

Používajte len na čistú pokožku. Bio deodoranty nepoužívajte bezprostredne po oholení podpazušia, pokožka je vtedy citlivá.

Jemný krémový dezodorant Ranná Rosa obsahuje štyri esenciálne oleje s antibakteriálnymi, antiseptickými a antifugálnymi účinkami. Na odstránení vlhkosti a zápachu sa podieľa aj marantový prášok, kokosový olej, mangové a bambucké maslo. Dezodorant neobsahuje sódu bikarbónu. Vôňa je jemná, kvetinová s náznakom citrusov.
Jemný krémový dezodorant Ranná Rosa obsahuje štyri esenciálne oleje s antibakteriálnymi, antiseptickými a antifugálnymi účinkami. Na odstránení vlhkosti a zápachu sa podieľa aj marantový prášok, kokosový olej, mangové a bambucké maslo. Dezodorant neobsahuje sódu bikarbónu. Vôňa je jemná, kvetinová s náznakom citrusov. (Zdroj: Kvitok)

Skladovanie prírodných deodorantov sa neoplatí podceňovať. Podľa Martiny Dudovej je najlepšie prírodné deodoranty skladovať na suchom, chladnom a tmavom mieste. Krémové deodoranty môžu v teple napríklad  rýchlo zmäknúť. Keď sa tak stane, premiešajte ich špachtličkou a nechajte stuhnúť. Zachováte tak ich kvalitu čo najdlhšie.

Prechod na prírodné deodoranty: Čo očakávať a ako zvládnuť počiatočné výzvy

Začiatky s prírodnými deodorantami môžu byť náročné, trpezlivosť je preto kľúčová. Martina Dudová hovorí, že organizmus môže potrebovať na adaptáciu aj jeden až dva týždne. Je to individuálne.

Čo očakávať počas prvých dvoch týždňov:

  • Zápach potu a potenie môže byť intenzívnejšie, pretože telo sa zbavuje odumretých kožných buniek, chemických zvyškov a nahromadenej tekutiny.
  • Počas tohto adaptačného obdobia je potrebné častejšie sprchovanie.

Dlhodobé používania prírodných deodorantov:

  • Telo si postupne zvykne a pot sa bude uvoľňovať pravidelne.
  • Zníži sa koncentrácia potu a zápach.
  • Čím dlhšie budete používať prírodný deodorant, tým viac sa telo prispôsobí a spolupráca deodorantu s telom sa zlepší.

Martina Dudová dodáva: „Dajte zmene šancu. Vaše telo sa vám za to poďakuje.“ Buďte trpezliví a vytrvalí. Vaša pokožka sa vám za to odvďačí lepším zdravím a pocitom sviežosti.

Zdroj: PR článok
Odporúčame