Najlepšie seriály 21. storočia: Na svoje si prídu milovníci humoru aj akcie

Teória veľkého tresku

facebook.com/tbbtsite

Sledovanie televízie a predovšetkým seriálov, je obľúbenou kratochvíľou mnohých. Dnes vám predstavíme niekoľko zaujímavých tipov, ktorých sledovaním určite neurobíte chybu. Možno ich už poznáte, no ak nie, určite im skúste dať šancu. Kvalitných seriálov totiž nie je veľa.

Živí mŕtvi, The Walking Dead (2010)

 • Réžia: Frank Dabaront a ďalší
 • Hrajú: Andrew Lincoln, Jon Bernthal, Laurie Holden
 • Dĺžka jednej časti: cca 45 minút

Dej seriálu vás zavedie do postapokalyptického sveta, zmietajúceho sa v neznámej nákaze. Zaplavili ho hordy nemŕtvych, zombíkov. Mŕtvoly ožívajú a tí, ktorí prežili doteraz, sa o to snažia aj naďalej. Budete sledovať osudy skupiny ľudí, ktorá chce jediné – žiť. Nájsť si miesto, kde sa „živí mŕtvi“ nedostanú, miesto, ktoré budú môcť nazvať domovom. Možno myslíte, že ide len o rozprávku pre dospelých, dajte však seriálu šancu a neoľutujete. Množstvo akčných scén a bojov poteší jednu časť publika, no niečo sa nájde pre každého. Seriál je plný zaujímavých námetov, o hodnote rodiny, dôležitosti života a nechýbajú rôzne romantické zápletky, zaujímavé dialógy a samozrejme likvidovanie zombíkov. Seriál začnete sledovať práve pre jeho akčnú podstatu, no postupne vás k nemu budú ťahať charaktery rozmanitých postáv. The Walking Dead získal množstvo ocenení a najmä veľkú priazeň divákov.


Mohlo by vás zaujímať: Tieto animované filmy stoja za pozretie: Pobavia vašich potomkov, ale aj vás!


Teória veľkého tresku, The Big Bang Theory (2007)

 • Réžia: Mark Cendrowski a ďalší
 • Hrajú: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Couco
 • Dĺžka jednej časti: cca 23 minút

Po akčnom predchodcovi, ktorého dej sa odohrával v svete plnom smrti, to trošku odľahčíme. Teória veľkého tresku je jedným z najvtipnejších seriálov dneška. Nájdete v ňom humor, inteligentné vystupovanie a možno sa aj niečomu novému priučíte. Ide o typickú situačnú komédiu, ktorá sleduje život štvorice „geegok“, milovníkov technológií a tak trocha čudákov. Pokiaľ ste si mysleli, že sú to ľudia, ktorí sa celú dobu venujú štúdiu a sú zvláštni, nemýlite sa. Vďaka tomuto seriálu však zistíte, že ani ich život nie je rozhodne nuda. Zdanlivo banálne situácie sa môžu stať priam vedeckým problémom.


Mohlo by vás zaujímať: Historické filmy, ktoré vás nesklamú: Videli ste ich už?


Perníkový tatko, Breaking Bad (2008)

 • Réžia: Adam Bernstein a ďalší
 • Hrajú: Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn
 • Dĺžka jednej časti: cca 48 minút

Na prvý pohľad sporiadaný učiteľ chémie potrebuje peniaze na liečbu rakoviny – a najjednoduchšou možnosťou ako ich získať je začať doma vyrábať drogy. Okrem hlavnej linky, výroby a predaju drog, sleduje aj mnohé drobné príhody obyčajných ľudí. Budete sledovať nielen vzťahy medzi výrobcom drog a zákazníkmi, ale aj v jeho rodine. Okrem toho sa možno dozviete niečo aj o chémii, ktorá sa pri varení drogy používa. Skúste a uvidíte, že neoľutujete. Nemyslíme však drogy, ale tento jedinečný seriál.


Mohlo by vás zaujímať: Nová česká komédia nielen pre ľudí po päťdesiatke sa podarila: Pobaví aj vás


Ako som spoznal vašu mamu, How I Met Your Mother (2005)

 • Réžia: Pamela Fryman a ďalší
 • Hrajú: Josh Radnor, Jason Segel, Neil Patrick Harris
 • Dĺžka jednej časti: cca 22 minút

Otec rozpráva svojim dvom deťom o tom, ako spoznal ich matku. Na prvý pohľad banálny a nudný námet. Pripravte sa však na dobrodružnú jazdu partie kamarátov, ktorí prežili nepredstaviteľné. V príbehu sú najrôznejšie postavy, od zvodcu, ktorý spal so stovkami žien, až po zaľúbený pár, ktorý preskáče všetko. Pätica priateľov, vzťahové zápletky, bláznivé epizódy a dobrodružstvá, no predovšetkým priateľstvo, ktoré nič neohrozí. O tom všetkom hovorí jeden z najpopulárnejších seriálov dneška.


Mohlo by vás zaujímať: Televízna zábava na úrovni: Tieto komédie pobavia aj ľudí od štyridsať vyššie


Hra o tróny, Game of Thrones (2011)

 • Réžia: Brian Kirk a ďalší
 • Hrajú: Sean Bean, Lena Headly, Emilia Clarke
 • Dĺžka jednej časti: cca 60 minút

Tento seriál je viac ako len nejaká telenovela. O jeho kvalite svedčí aj dĺžka každej epizódy, no na rozdiel od spomínaných telenoviel sa vždy niečo deje. Ide o ideálny seriál pre milovníkov fantasy žánru. Ďaleký kontinent so siedmymi kráľovstvami sa zmieta v nepokojoch. Ako vždy, aj tu ide o moc, vládu nad celou ríšou. Budete svedkom bitiek, intríg, mágie, lásky, zrady a ešte raz intríg. Toto všetko ste už určite videli, no v seriáli Hra o tróny to konečne bude stáť za to. Nikdy nebudete vedieť kto je ten dobrý, bude vás čakať množstvo nepredvídateľných zvratov a situácií. A práve o to pri seriáloch ide nie? Zaručene budete mať chuť na ďalšie a ďalšie časti.


Ktorý zo spomínaných seriálov je váš najobľúbenejší? Ktoré ďalšie by stre odporučili ostatným čitateľom? Napíšte v diskusii.

Zdroj: facebook.com/tbbtsite, facebook.com/tbbtsite, youtube, David
Odporúčame