Natívna kampaň o prírodnej kozmetike cielila na viaceré generácie, mala vyše 80-tisíc videní (case study)

O mladistvú pleť bez vrások sa postarajú aj krémy z línie Naturoyale Biolifting. (Zdroj: Annemarie Borlind)

Spojenie zaujímavých produktov, populárnej tváre z televíznych obrazoviek a kvalitného obsahu môže priniesť výborné výsledky. Presvedčila sa o tom aj nemecká značka prírodnej kozmetiky Annemarie Börlind v rámci natívnej kampane na webe Plnielanu.sk.

O čo v kampani išlo?

Na úvod bolo potrebné definovať si základné ciele kampane. „Prioritou bolo ukázať účinok prírodného ,botoxu‘ a dokázať, že aj prírodný anti-aging krém môže skutočne fungovať ako zdravšia alternatíva riešenia starnutia pleti prostredníctvom kvalitnej prírodnej kozmetiky. Naším očakávaním bolo takisto zvýšiť povedomie o značke Annemarie Börlind,“ hovorí CEO pre slovenský trh Henrieta Martinková.

Našou úlohou bolo prostredníctvom troch článkov predstaviť dve úplne odlišné kategórie produktov. Tou prvou boli dvojfázové šejky na mladistvý a svieži vzhľad bez vrások, ktoré zaujmú aj mladšiu generáciu po dvadsiatke. Okrem toho sme sa zamerali na prémiovú liftingovú líniu Naturoyale určenú najmä pre dámy so zrelou pleťou.

K výberu média prispela široká cieľová skupina

Kvôli širokému záberu cieľovej skupiny sme klientovi ako médium odporučili magazín Plnielanu.sk, ktorý je najväčším slovenským lifestylovým magazínom s orientáciou na 40+. Čitateľky a čitateľov má však aj v iných vekových skupinách. „Rozhodli sme sa využiť tento web, keďže zasahuje rovnomerne všetky vekové skupiny, no primárne staršiu cieľovú skupinu, ktorú sme chceli zasiahnuť aj my,“ približuje Henrieta Martinková.

Príprava tém

Pri príprave tém sme sa sústredili najmä na problematiku starostlivosti o pleť, na ktorú sa dá pozerať z rôznych uhlov. Navrhli sme tak natívnejšie témy zamerané na túto oblasť, ako aj produktovejšie, v ktorých hrá hlavnú úlohu samotný kozmetický prípravok. Každý z nich totiž bol niečím originálny a pútavý, preto sme verili, že aj produktovo ladený obsah môže v tomto prípade čitateľky zaujať. Tento predpoklad sa nám potvrdil hneď pri prvom článku o dvojfázových sérach.

Článok č. 1 – Predstavenie produktov s označením bestseller

Dvojfázové séra sú vo svetovom meradle bestsellerom značky Annemarie Börlind. Práve na ne sa zameral úvodný článok kampane. „Pre nás to bol jasný dôkaz, že sme veľmi trefne zacielili na publikum. Zrelšie dámy sa chcú o seba starať a sú ochotné investovať do seba peniaze,“ hovorí Henrieta Martinková. Článok videlo viac než 19-tisíc čitateľov.

Článok č. 2 – Karin Majtánová v hlavnej úlohe

V druhom článku zameranom na anti-aging produkty sa o svoje pozitívne skúsenosti s prírodnou kozmetikou Annemarie Börlind podelila televízna moderátorka Karin Majtánová, ktorá je tvárou kampane klienta. „Prekvapil nás úspech článku s Karin Majtánovou, kde sme to doslova riskli a predstavili sme svoj najprémiovejší a zároveň najdrahší produkt. Článok zaujal ešte viac a výsledky z neho boli dvakrát vyššie ako pri článku so šejkmi,“ potvrdila Henrieta Martinková. Čítanosť článku presiahla celkovo 27-tisíc videní.

Annemarie Börlind.
Zdroj: Annemarie Börlind

Článok č. 3 – Omladzujúce zázraky, ktoré naozaj fungujú

Na záver kampane sme publikovali natívny článok o krémoch a sérach línie Naturoyale Biolifting, ktorá je právom považovaná za vedecké a majstrovské dielo zakladateľky značky Annemarie Börlind. Aj do tretice môžeme hovoriť o úspechu článku, ktorého čítanosť bola viac než 35-tisíc videní.

Spolupráca prekonala očakávania klienta

Súčasťou práce autorov článkov je dôsledné vnímanie potrieb zákazníka a v neposlednom rade aj zapracovanie jeho pripomienok do finálnej verzie článku pred publikáciou. „Publikácia pravidelného natívneho obsahu má kontinuálne narastajúci trend v celkovom záujme o produkty či značku. Spoluprácu hodnotíme veľmi dobre, prekonala naše očakávania,“ hodnotí Henrieta Martinková.

„Vysoko oceňujeme profesionálny prístup redakcie, kde naozaj vidno, že sú vo svojom odbore doma. To sa odrazilo na kvalite obsahu článkov, ale aj na dosahu a počte zobrazení.“

Natívne články videli desaťtisíce čitateľov

Celkovo tri natívne články dosiahli viac než 80-tisíc videní a boli publikované aj na sociálnych sieťach. Len na Facebooku mali celkový dosah 42-tisíc ľudí Kvalitná natívna kampaň tak jednoznačne zvýšila imidž a povedomie o značke. „Natívne články vyzerali obsahovo aj vizuálne veľmi pútavo, o čom svedčia samotné výsledky a záujem čitateľov o tento obsah. Určite budeme v tejto spolupráci pokračovať,“ dodáva na záver Henrieta Martinková.

Ak chcete vyskúšať natívnu reklamu aj vy, ozvite sa na filip.drabek@meleven.sk a radi vám s kolegami navrhneme kampaň na mieru.

Zdroj: Plnielanu.sk/Case study
Odporúčame