(Ne)obyčajná pena na holenie: Objavte 8 nápadov, ako ju doma využijete inak

Foto: Gettyimages

Foto: Gettyimages

Vďaka nej je hladká pokožka realitou aj bez zbytočného podráždenia. Vďaka výborným výsledkom si na ňu zvykli muži aj ženy a stala sa stabilnou súčasťou výbavy kúpeľňovej skrinky.

Poznáme však aj menej tradičné, no zároveň veľmi užitočné spôsoby, ako jej hodvábnu nadýchanú štruktúru využiť v domácnosti na maximum. Možno aj vy si po prečítaní pôjdete jednu holiacu penu zadovážiť len tak do zásoby. Zistite, prečo sa vám bude hodiť.

Na extra znečistené ruky

Ak ste si ruky v dielni zašpinili od mastnoty, olejov, farieb, lepidiel alebo lakov, vyskúšajte penu na holenie. Aj odolná špina pôjde po pár minútach pôsobenia dole obyčajným spláchnutím bez drhnutia. Pena je tiež overeným spôsobom, ako sa zbaviť zafarbenia od cvikly alebo červenej papriky.

Odolné škvrny sú bez šance

Tričko zašpinené kečupom, horčicou alebo kávou už nemusí skončiť na dne skrine ako budúca handra. Ešte na čerstvú škvrnu aplikujte vrstvu holiacej peny a nechajte pôsobiť. Ak po prvej aplikácii fľak nezmizol, procedúru opakujte a dajte oprať do práčky. Dokonca aj znečistenia na koberci sa takto môžete pomerne rýchlo a účinne zbaviť – nastriekajte penu, votrite do štruktúry a po vyschnutí povysávajte.


Mohlo by vás zaujať: 10 tipov ako zužitkovať olivový olej v domácnosti: Na nábytok aj pri manikúre


Proti zahmlievaniu skiel a zrkadla

Najmä pri prechodoch z tepla do chladu a naopak majú ľudia s okuliarmi o starosť naviac. Na sklá, ale aj zrkadlá v kúpeľni a zásteny v sprchovom kúte, môžete naniesť vrstvu peny. Jemne ju rozotrite a nechajte voľne uschnúť. Vytvorí sa film, ktorý bude brániť zahmlievaniu. Po zaschnutí jemne preleštite.

Opäť krásne šperky

Šperky nosením strácajú na svojom lesku. Niektoré zoxidujú na vzduchu alebo reagujú s telesným potom či parfumom. Zašlú slávu im prinavráti kúra z holiacej peny. Šperk dajte do malej misky, „vykúpte“ v pene a starou kefkou na zuby zatlačte aj do drobných medzierok. Po pár minútach vytiahnite a už iba jemne doleštite.

Na vŕzgajúce pánty

Je po ruke takmer vždy a môže vás zachrániť aj od otravného vŕzgania dvier a dvierok na skrinkách. Naneste malé množstvo na pánty alebo otvárací mechanizmus, votrite do medzier, párkrát otvorte a zatvorte. Zdá sa, že na nejaké obdobie vás nebudú otravovať nepríjemným zvukom.


Mohlo by vás zaujať: Kondicionér, mydlo či lak na vlasy: Vyskúšajte ich silu v domácnosti!


Super pomocník pre obnovu lesku

Pena na holenie nepatrí k agresívnym prostriedkom, no i tak naberá jej zloženie pri využití v domácnosti zaujímavú rôznorodosť. Môžete ju použiť dokonca aj na preleštenie vodovodných batérií, sprchových hlavíc a kúpeľňových obkladov. Dostanú skutočne krásny lesk, podobne ako pri šperkoch. Aby toho nebolo málo, ak ju v tenkej vrstve nanesiete na nerezové prvky nábytku, ovládacie panely na spotrebičoch, dvierka, kľučky, madlá a kovania – budú lesklé, ako prvé dni po rozbalení.

Zbohom pripáleniny v hrncoch aj rúre

Na toto využitie by si trúfol asi len málokto. Ono však skutočne funguje a pri dodržaní postupu je úplne bezpečné! Ak vás trápia odolné pripáleniny na dne hrnca, panvice, varnej doske alebo na stenách rúry, nastriekajte penu na holenie a nechajte pôsobiť. Postupne rozpustí aj zažratú špinu a na záver ju stačí iba zotrieť. Všetko bez nutnosti použitia sily, kedy hrozí riziko poškriabania. Na záver dôkladne umyte teplou vodou so saponátom a nechajte uschnúť.

Ošetrenie semišu

Semiš na topánkach, kabelkách alebo kabátoch je nestarnúcim materiálom, ktorý však, podobne ako koža, potrebuje pravidelnú starostlivosť. Z času na čas sa objavujú rôzne škvrny, najmä na topánkach, ktoré neboli dostatočne ošetrené impregnáciou proti vlhkosti. S tými fľakmi si dokáže poradiť pena na holenie. Pri troche snahy a vašej trpezlivosti, budú vaše semišové topánky opäť ako nové a bez rozdielnej farebnosti.


Zverte upratovanie do rúk profesionálom. Firma Zavas.sk vám príde poupratovať do Bratislavy, Rovinky a Dunajskej Lužnej. S kódom „elan10″ dokonca ponúkajú 10 % zľavu

Zdroj: Lucia
Odporúčame