Nepríjemné problémy, o ktorých sa nehovorí: Poznáme ich riešenia

Zrkadlo

thinkstockphotos.com

Určite to poznáte. Za niektoré kozmetické problémy sa ostýchame viac ako za iné. Ba niekedy až natoľko, že o nich vôbec nehovoríme. Potom sa však riešenie hľadá len veľmi ťažko. My vám poradíme aj s tým, o čom sa nebavíte ani s najbližšími.

Pleseň na nechtoch

Nepríjemnosť, akou pleseň nechtoch rozhodne je, sa dá získať azda kdekoľvek. Predovšetkým však v priestoroch, kde sa nedodržujú hygienické opatrenia. Tento problém by ste určite nemali zanedbávať, nech je to akokoľvek nepríjemné. Plesniam sa výborne darí vo vlhkom a teplom prostredí, takže by ste ich určite nemali nechávať dlhú dobu v uzavretých topánkach. V lekárni nájdete mnohé protiplesňové prostriedky, ktorý by ste mali aplikovať aspoň tri týždne. Nezabudnite používať kvalitné ponožky s čo najväčším obsahom bavlny. Ak však ani to nepomôže, určite navštívte dermatológa. Masť si môžete pripraviť zo sódy bikarbóny a trochy vody – kašu naneste na postihnúté miesto. Niektorí ľudia si chvália aj účinok octu, ktorým nohu (necht) potierajú.


Mohlo by vás zaujímať: Trápi vás svrbenie hlavy a lupiny? Tu sú tipy, ako sa ich zbaviť


Lupiny vo vlasoch

Ak ste sa niekedy stretli s lupina, tak určite viete, aké nepríjemné dokážu byť. Nielenže tieto padajúce šupinky vyzerajú neesteticky, ale spája sa s nimi aj nekonečné svrbenie hlavy. Na zbavenie sa tohto problému máte viacero možností. Skúsiť môžete bežné šampóny na vlasy a pokožku hlavy s tvorbou lupín – dávajte však pri kúpe pozor, na aké vlasy a lupiny (suché či mokré) je daný produkt určený. Inou možnosťou sú aj rôzne babské recepty – odvar z mäty, šalvie či tymianu, jablčný ocot, olivový olej či dokonca biely jogurt, alebo špeciálna kozmetika. Ak sú vaše problémy s lupinami rozsiahlejšie, v lekárni nájdete silnejšie a účinnejšie prípravky alebo navštívte dermatológa.

Chĺpky tam, kde by nemali byť

Zbavovanie sa chĺpkov na nohách, v podpazuší či oblasti bikín je bežnou praxou, s ktorou sa ženy pravidelne stretávajú. Mnohé ich však musia riešiť aj na iných miestach, s ktorými sa pravdepodobne nikto nepochváli. Chĺpky sa často objavujú napríklad aj na prstoch či bradavkách. Najideálnejším spôsobom, ako mať prsty bez chĺpkov je podľa kozmetičiek depilácia voskom, vďaka ktorej budete mať pokoj na dlhšiu dobu. Ak sú však krátke natoľko, aby ich nezachytil ani vosk ani strojček, neostáva vám nič iné ako klasické holenie. Ani chlp na bradavke nepôsobí príliš žensky. Výhodou však je, že sú spravidla jemnejšie ako tie na tvári a pomôže s nimi aj pinzeta. Skúsiť môžete aj elektrickú ihlu. Elektrická ihla účinne pôsobí pri väčšom množstve chĺpkov, ale aj v prípade ochlpenia na tvári laser či e-light epilácia. Treba však rátať aj s väčším objemom vynaložených financií. Dajte však pozor na to, že výskyt chĺpkov na miestach, kde ich majú skôr muži, môže značiť aj hormonálnu poruchu. Preto sa pri takomto probléme smelo poraďte aj so svojim gynekológom.


Mohlo by vás zaujímať: Povedzte zbohom plesniam na nohách: Prečo nás trápia a ako sa ich zbaviť?


Akné na zadku

Akné na tvári, ramenách či chrbte sa stalo akousi prirodzenou súčasťou života a každý ho vníma ako problém, ktorý sa dá vyriešiť vhodnou starostlivosťou, kozmetikou či návštevou u kožného lekára. Horšie to už je s vyrážkami na zadku – s nimi by len málokto šiel k lekárovi či poradiť sa ku kamarátke. Hoci sa na akné podobajú, vznikajú z iných dôvodov. Teplo, potenie, tesné a nepriedušné oblečenie sú faktormi, ktoré sú zodpovedné za neestetický vzhľad. Poraziť ich však môže čistiaca kozmetika, pravidelný peeling, bavlnená bielizeň a rozhodne voľnejšie oblečenie. Najmä pri väčšej fyzickej námahe či športe voľte namiesto tesných legín niečo vzdušnejšie. Ak však ani takéto opatrenia nepomôžu, neostáva nič iné, len navštíviť dermatológa.


Aké ďalśie účinné tipy na spomínané problémy by ste odporučili vy? Poraďte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, mb
Odporúčame