Neuveriteľná príčina vašich problémov: Môžu vraj pochádzať z minulého života

Žena

thinkstockphotos.com

Máte chronické zdravotné či psychické problémy, ale neviete zistiť ich príčinu? Podľa novinky – karmaterapie môže byť dôvod jednoduchý, aj keď nie pre každého uveriteľný. Dôvod vraj môže spočívať vo vašom minulom živote. Čo s tým ale robiť?

Karmaterapia, ktorá sa šíri najmä v Spojených štátoch, vychádza z predpokladu, že problémy, s ktorými sa v tomto živote stretávame, môžu mať pôvod v minulých životoch.

Príklad zo života

Napríklad spisovateľ William Réjault mal niekoľko rokov chronické problémy s obličkami. Raz, bez toho, aby tomu prikladal nejakú veľkú vieru, sa stretol s terapeutkou Sabinou Plantéovou pracujúcou s bunkovou pamäťou tela.

,,Nikdy som sa skutočne nezaoberal otázkou minulých životov, skôr sa prikláňam k tomu, čo racionálny základ, ale bol som prekvapený. Počas niekoľkých minút to videla. Povedala mi, že som bol vo svojom minulom živote v deviatich rokoch prebodnutý. Podľa nej zostala v mojom tele po tejto násilnej smrti stopa. To vraj vysvetľuje moje hrbenie a postihnutie obličiek,“ hovorí Réjault.

,,Po dvoch sedeniach som mal pocit, že je mi lepšie. A od tej doby som žiadne problémy s obličkami nemal. Môžete tomu veriť, alebo nie, ale rozhodne som mal psychický problém, ktorý zmizol,vysvetľuje.


Mohlo by vás zaujať: Terapia ohňom proti rakovine či zlému tráveniu: Trúfli by ste si?


Niečo z budhizmu a indických tradícií

Môže teda riešenie našich problémov spočívať v našich predošlých existenciách? To je hypotéza, z ktorej vychádza karmaterapia. pochádza z budhistickej filozofie a indickej tradície. Dnes je veľmi úspešná v Spojených štátoch a napríklad vo Francúzsku priťahuje čoraz viac pacientov.

Pomôcť skúšajú hypnoterapeuti

Nehľadajte však liečiteľov oficiálne nazývaných karmaterapeuti, toto označenie zatiaľ Atlantik neprekročilo. Karmaterapiu praktizujú hypnoterapeuti, psychológovia liečiaci energiou či, ako sa označuje Mima Salloumová, uzdravovatelia duší.

Salloumová vytvorila vlastnú metódu, globálnu energetickú techniku. Sama sa zúčastnila seáns s jedným z priekopníkov tejto liečby Patrickom Drouotom. ,,Sama síce verím v karmu a minulé životy, ale to nie je cieľ. So svojimi pacientmi sa snažím dosiahnuť to, aby som ich vyliečila z ich neduhov,“ hovorí.


Mohlo by vás zaujať: Indická terapia širodharu: Omladí vás a odstráni duševné vyčerpanie


Zbavte sa tráum

,,To, čo sme robili v minulosti, čo si v terajšom živote myslíme, to všetko stále zanecháva stopu. Treba pripustiť, že dávne psychické traumy môžu zostať otlačené nadlho v našej bunkovej pamäti a spôsobovať choroby, ktoré nemožno inak vysvetliť. Tým, že si to uvedomíme, zbavujeme sa postupne týchto samskara, ako sa to v budhistickej filozofii nazýva,vysvetľuje.

Ako seansa vyzerá?

Podľa Salloumovej je ťažké takú seansu opísať. ,,Väčšinou po niekoľkých minútach relaxácie vstupuje subtílne telo pacienta a moje telo do akéhosi súzvuku. Potom môžu mať záblesky videnia toho, čo tá osoba prežívala v inom živote. Tie sa snažím odprogramovať a diskutujem s osobou, ktorá medzitým nadobúda vedomie. Spoločne potom pracujeme na zdroji týchto tráum,“ hovorí. Takto vraj pomohla mladej anorektičke, ale aj neplodnej žene k otehotneniu, alebo jednému vysokému úradníkovi zavalenému prácou.


Mohlo by vás zaujať: Terapia chladom: Mužom pomôže k svalom, ženám zas od celulitídy


Čo na to ozajstná psychologička?

Klinická psychologička a hypnoterapeutka Lisa Bartoliová termín karmaterapia neodmieta, ale radšej hovorí o archetypoch než o karmických osobnostiach. ,,Všetci sme nositeľmi informácií, ktorých si sme, alebo nie sme vedomí. Táto psychická energia zahŕňa skúsenosti a emócie spojené s našou minulosťou a s našimi predkami,“ vysvetľuje. Ako príklad archetypov uvádza: bojovník, anjel, ošetrovateľka, obeť či väzeň. ,,Ak sa vrátime do minulosti a využijeme tieto archetypy, ktoré nás niekedy blokujú, umožní nám to sa ich zbaviť,“ hovorí.

,,Osoba, ktorá sa stále hnevá, v sebe môže mať ‚bojovníka‘, ktorý nedokázal odložiť zbrane. Pri seanse môže vyjsť tomuto ‚bojovníkovi‘ v ústrety, aby pochopil, čo v predchádzajúcom živote alebo v živote jeho predkov nebolo vyriešené. dodáva. Bartoliová zdôrazňuje, že nie je nevyhnutné veriť v reinkarnáciu. Tieto archetypy môžu byť chápané ako metafory toho, čo utvára našu bytosť a naše vnútorné konflikty. Je na každom, aby v tom videl prejavy minulých životov, životov našich rodičov či starých rodičov. Karmaterapia však vyžaduje od pacienta „skutočné prijatie“, uzatvára Bartoliová.


Vyskúšali ste už karmaterapiu? Aké s ňou máte skúsenosti? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Zora,ČTK, L´Express
Odporúčame