Neuveriteľné: Tieto hviezdy oslávia v roku 2014 päťdesiatku!

Elle Macpherson

SITA

Čas nezastaví nikto – ani hviezdy filmového plátna. Brad Pitt, Johnny Depp, Helen Hunt či Demi Moore oslávili päťdesiatku už vlani, ani rok 2014 však nie je na jubulantov skúpy. Zatiaľ čo niektoré osobnosti zrejú ako víno a starnú do krásy, s inými to tak ružovo nevyzerá. Medzi tohtoročnými oslávencami nechýbajú ani prominentné mená šoubiznisu ako Sandra Bullock či Russell Crowe. Kto všetko sfúkne sviečky na jubilejnej päťdesiatej torte?

Elle Macpherson – ešte stále „Telo“

Modelka s význačnou prezývkou „Telo“ (The Body) oslávi päťdesiatku 29. marca. Keďže práve svojej postave vďačí za slávu a úspech, musí byť pre ňu starnutie o to ťažšie. Zdá sa však, že rodáčka zo Sydney s ním nemá veľký problém. ,,Samozrejme nemám už rovnaké telo ako keď som mala 20 rokov. Ale moje myslenie sa tiež zmenilo. Kedysi ma ničilo nízke sebavedomie a neistota. Dnes naozaj oceňujem svoju vyzretosť, hĺbku mojej duše a mysle a pochopenie toho, kto naozaj som,“ prezradila pred dvomi rokmi magazín Fitness.

Elle Macpherson

Päť krížikov a Russell Crowe

Preslávila ho úloha Gladiátora s telom z ocele, počas svojej kariéry však rozhodne nevyzeral len ako pravidelný návštevník posilňovne. Pre film Pavučina lží výrazne pribral a hoci dnes má opäť o niečo lepšiu postavu, nepatrí medzi hercov, ktorí sa rokmi takmer nemenia. Okrem hrania sa Russel čiastočne angažuje aj v politike – v roku 2011 podporoval hnutie Occupy Wall Street. Medzi najznámejšie filmy rodáka z Wellingtonu na Novom Zélande patria L.A. Utajené skutočnosti, Čistá duša, Pavučina lží, Robin Hood, Bedári. Russel Crowe oslávi päťdesiatku 7. apríla.

Russell Crowe

Mohlo by vás zaujať: Rozhovor so Zdenou Studenkovou: O Cinkotovi, televíznom vysielaní a demokracii


 

Priateľka botoxu Courteney Cox

Kto by nepoznal seriál Priatelia a jednu z jeho hlavných predstaviteliek – herečku Courteney Cox? Tento rok bude nasledovať svoju kolegyňu Lisu Kudrow (hrala Phoebe) a zaradí sa do klubu päťdesiatnikov. ,,Starnutie nie je pre nikoho jednoduché, ale snažím sa prijať, čo je nevyhnutné a vidieť v tom čo najviac pozitívneho. S vekom prichádzajú skúsenosti a poznanie toho, čo vás robí naozaj šťastným,“ prezradila Daily Mail minulý rok. Priznáva, že počas svojej kariéry skúsila mnoho skrášľovacích procedúr vrátane botoxu – nuž, treba uznať, že na päťdesiat veru nevyzerá aj keď  15. júna sa stane pre ňu tento vek realitou.

Courteney Cox

Hviezda hviezd Sandra Bullock

Jedna z najúspešnejších herečiek, ktorú poznáme z filmov Nebezpečná rýchlosť, Sieť, Dva týždňe na zaľúbenie, Miss špeciálny agent, Návrh či najnovšie Gravitácia, sa narodila 9. Júla 1964 v kalifornskom Arlingtone. Blížiacu sa päťdesiatku by jej asi hádal len málokto. Ako priznáva, krása nie je zadarmo – venuje sa Pilatesu, kickboxu, behá, bicykluje. Nezanedbáva ani starostlivosť o pleť. ,,Každý robí zo starnutia veľkú vedu, ja som na to nikdy nemyslela. Ale je fakt, že teraz tomu venujem oveľa väčšiu pozornosť,“ prezradila. Na krásu vo filme však aj tak podľa vlastných slov vďačí najmä svom veciam – dostatku spánku a šikovnej maskérke.

Sandra Bullock

Mohlo by vás zaujať: Klobúk dole: Tieto hviezdy zvládajú pribúdajúce vrásky s ľahkosťou!


Nešťastný Keanu Reeves

Päťdesiatku oslávi aj kolega Sandry Bullock z Nebezpečnej rýchlosti, Keanu Reeves. Hereckou ikonou sa stal najmä vďaka sérii Matrix, v poslednom čase ho v mega úspešných projektoch vídať pomenej. Sústredí sa skôr na umeleckejšie produkcie. Keanu sa narodil v libanonskom Beirúte, ale sám sa považuje za Kanaďana hoci má po mame aj britské občianstvo. V roku 2010 sa na internete objavili jeho fotografie, ako smutne sám obeduje a vyzerá, že je naozaj na dne. Výsledkom bolo, že jeho fanúšikovia na Facebooku vyhlásili 15. jún  za „rozveseľte Keanu“ deň. Keanu prežil aj naozaj ťažké chvíle – pred vyše desiatimi rokmi sa jeho priateľke Jennifer Syme narodila mŕtva dcéra. O pomerne krátky čas nasledovala jej smrť pri automobilovej nehode. Päťdesiatku Keanu oslávi 2. septembra.  

Keanu Reeves

Psychicky silná Monica Bellucci

Táto sexi Talianka oslávi síce 30. septembra päťdesiatku, ale poctivo si plní materské povinnosti. Veď svojho mladšieho potomka porodila len pred piatimi rokmi. ,,Keď som v štyridsiatke porodila, cítila som sa stará, pretože som si uvedomila, že som kedysi bola fyzicky oveľa silnejšia. Napriek tomu sa cítim psychicky oveľa lepšie ako v dvadsiatke. Som sebavedomá a viem si lepšie poradiť s problémami,“ povedala pre Daily Mail. Určitou istotou je pre ňu zrejme manželstvo s francúzskeym hercom Vincentom Casselom. Pár tvoria už 18 rokov, čo je v tejto brandži naozaj dosť.

Monica Bellucci

Calista Flockhart sa báť nemusí

Ally McBeal je takmer alias tejto herečky, rola mladej právničky v rovnomennom seriáli ju preslávila, zastaviť čas však nemôže ani ona. Oproti iným ženám má však drobnú výhodu. Jej manžel herec Harrison Ford je o vyše dvadsať rokov starší a tak je menej pravdepodobné, že by sa obzeral za mladšími sukňami, aj keď človke nikdy nevie. Calista, ktorá plní stránky novín aj pre svoju prílišnú štíhlosť, oslávi päťdesiatku 11. novembra.  

Calista Flockhart

Nicolas Cage sa žení rád

Má svoju oslavu už za sebou. Narodil sa 7. januára  1964 v Long Beach v Kalifornii. Patrí medzi hercov, ktorí prerazili skôr vďaka svojej charizme ako kráse. Medzi jeho manželkami nechýbali známe tváre – prvou bola herečka Patricia Arquette, druhou dcéra kráľa rock´n´rollu Lisa Marie Presley. Od roku 2004  je ženatý s exotickou, ale „obyčajnou“ dámou – bývalou čašníčkou v nočom klube Alice Kim. Medzi jeho najznámejšie filmy patrí Con Air, 8 mm, Hadie oči, Adaptácia, Opustiť Las Vegas.

Nicolas Cage

Zúfalá Teri Hatcher

Seriálová hviezda sa najskôr preslávila Supermanom a neskôr Zúfalými manželkami. V brandži televíznej zábavy len sotva mohla dosiahnuť niečo viac. Zdá sa však, že pribúdajúce roky už dlho nezvláda celkom pokojne. Má za sebou niekoľko plastických operácií, botox a mnoho ďalších procedúr. Na rozdiel od mnohých iných kolegýň sa Teri pomerne často objavuje v rebríčkoch hviezd, ktoré starnú škaredo – ale vlastnou vinou.  Hoci tvár už nemá s jej prirodzenou podobou veľa spoločného, telo by jej mohla nejedna mladšia žena závidieť.

Teri Hatcher

Lenny Kravitz v novej role

Hudobník, ktorý akoby nestarol, tiež sfúkne na svojej torte pekných 50 sviečok už tento rok – presnejšie 26. mája. Preslávil sa hitmi vrátane piesní Again, Are You Gonna Go My Way či podarenej cover verzie American Woman. V súčasnosti čím ďalej tým viac „fušuje“ aj do fimu – nedávno ho fanúšikovia mohli vidieť napríklad v nielen tínedžerskom kinohite Hry o život.

Lenny Kravitz

Zdroj: SITA, SITA, Facebook, ACB, Elle,, Dora
Odporúčame