Neverní päťdesiatnici: Podľa prieskumu ich podvádza naozaj dosť

sex

isifa.com

Je to čierne na bielom! Mnoho ľudí považuje zálety a prelietavosť za vec dvadsiatnikov či tridsiatnikov, skutočnosť je však zrejme celkom iná. Zdá sa totiž, že päťdesiatnici v cudzích posteliach tiež nie sú žiadnou výnimkou. Práve naopak!

Z prieskumu, ktorý uskutočnila spoločnosť Co-operative Pharmacy na 3 000 respondentoch vo Veľkej Británii vyšli naozaj zaujímavé výsledky. Jeden z troch ľudí vo veku 51 až 55 rokov prezradil, že má za sebou nejakú jednorazovku a jeden zo štyroch uviedol, že má v súčasnosti viac ako jeden sexuálny vzťah. Čo je však možno ešte znepokojujúcejšie, šestina pri naviazaní novej známosti nepoužíva ochranu. Práve päťdesiatnici z tejto kategórie neslávne viedli. Táto generácia tak dopadla čo sa týka sexuálnych vzťahov v prieskume horšie ako toľko diskutovaní tínedžeri. ,,Náš výskum podkopáva tvrdenia o tom, že dnešní tínedžeri sú promiskuitnejší ako staršie generácie,“ vyjadrila sa Lisa McCreesh z Co-operative Pharmacy.


Mohlo by vás zaujať: Hormonálne zmeny po štyridsiatke: Čo spravia s vaším sexuálnym životom?


Príčiny sú rôzne

Príčiny nevery môžu byť v rôzne, medzi tie najčastejšie však v tomto veku patrí napríklad odmietanie sexu zo strany partnera/partnerky. „Keď moja žena dosiahla päťdesiatku, jednoducho sa odsťahovala zo spálne a povedala, že so sexom skončila. Nechcel som veriť vlastným ušiam, nikdy sa na nič nesťažovala, nenavrhovala nijaké zmeny. Trpel som to asi rok. Ale keď za mnou prišli vlastné deti a povedali, že to, čo mama spravila nie je normálne a nech si nájdem na sex niekoho iného, začal som nad tým rozmýšľať. Stretávali sme sa najskôr tak raz za dva týždne, ale postupom času som sa do nej zamiloval. Odmietanie zo strany manželky ma ubíjalo, tak som jej nechal byt a odišiel som k Eve. Mám opäť plnohodnotný vzťah a som šťastný. Moja bývalá je zrejme tiež spokojnejšia bezo mňa,“ hovorí Peter (60).

Niekto to nazve odcudzenie, iný neuspokojovanie potrieb, ale v zásade ide stále o rovnakú vec – že vo vzťahu niečo chýba. Mohlo by sa zdať, že po dvadsiatich či tridsiatich rokoch manželstvo funguje samo, rozhodne to tak však nie je. Stále sa treba snažiť robiť si vzájomne radosť a možno sa trochu aj báť, že o vzťah môžeme prísť. Ak vo vás prevládne istota spojená so zvykom a možno aj určitým nezáujmom, človek sa zrazu môže ocitnúť na druhej koľaji popri milenke či milencovi.


Mohlo by vás zaujať: 5 zásad dokonalej erekcie: Dodržiavajte ich a nebudete mať žiadny problém


Nevera – koniec vzťahu? Nie vždy

Slováci podľa viacerých prieskumov podvádzajú o niečo menej ako Angličania. Kto by však vo svojom okolí nepoznal aspoň niekoľko žien či mužov, ktorí okrem svojej oficiálnej polovičky stíhajú obšťastniť napríklad kolegu či kolegyňu. Ako vám viacerí sexuológovia potvrdia, nevera vždy nemusí viesť k zničeniu vzťahu.

Keď človek podvádza akosi chronicky, zo zvyku, neraz si na zálety zvykne aj jeho polovička. Berie to tak, že „predsa sa vždy vracia ku mne“. Druhý prípad je presne opačný. Nevera je skôr jednorazová a slúži ako kopanec do brucha, ktorý hovorí „preber sa, niečo vo vzťahu neklape“. Ak sa tento problém podarí nakoniec vyriešiť a obe strany majú snahu o zlepšenie situácie, neraz je vzťah silnejší ako predtým.

Zdroj: isifa.com, isifa.com, Dora
Odporúčame