Nová chladnička vo vašej kuchyni: Podľa čoho si ju vybrať?

Chladnička

cenovyspion.sk

Ak sa vám pokazila stará chladnička a uvažujete nad kúpou novej, nechajte sa inšpirovať našimi tipmi a radami. Tie vám nielenže uľahčia výber a kúpu tohto nenahraditeľného kuchynského spotrebiča, ale pomôžu vám aj zorientovať sa v ich aktuálnej ponuke.

Rozhodnutie o kúpe chladničky nepatrí medzi najľahšie. Patrí medzi základnú zostavu kuchynských spotrebičov a je dlhodobou investíciou. Preto si treba dobre premyslieť, čo všetko od tohto spotrebiča očakávate.

Na čo sa zamerať pred kúpou?

Na výber máte z množstva modelov a typov chladničiek, s množstvom rozličných prídavných funkcií. Je preto dôležité, ujasniť si ešte pred kúpou samotného spotrebiča, aké funkcie, typ a dizajn preferujete. Napríklad je dôležité si vymerať priestor, kde chladničku umiestňujete, tiež nezabúdajte na to, aké potraviny sa v nej chystáte uskladňovať, aký veľký priestor na ich uskladnenie potrebujete, akú veľkú mrazničku chcete mať a tiež to, aké moderné vymoženosti by vaša chladnička mala mať.


Mohlo by vás zaujímať: Výber elektrospotrebiča: Ktorý má najmenšiu spotrebu a ušetrí vám peniaze?


Z čoho si môžete vyberať?

Na trhu existuje viacero variácií chladničiek, z ktorých je možné si vybrať spotrebič vhodný práve pre vašu domácnosť. Vyberať spomedzi ponúkaného tovaru, si môžete podľa nasledujúcich atribútov:

  • vstavaná, alebo voľne stojaca? – ak je vaša kuchyňa zariadená v modernom štýle a vyrobená presne na mieru so všetkými vstavanými spotrebičmi, pravdepodobne by aj vaša chladnička mala byť zabudovateľná do kuchynskej linky. Ak takúto kuchyňu nemáte, vyberte si voľne stojacu chladničku, ktorá sa dá položiť na akékoľvek miesto v kuchyni a taktiež podľa potreby premiestniť.
  • dizajn – aká sa hodí do vašej kuchyne? Na výber máte z chladničiek rôznych tvarov, a farieb. Vhodná môže byť pre vás napríklad nerezová, čierna, klasická biela, alebo napríklad červená či modrá. Pozor však, nie je nerez, ako nerez – inox je brúsený a nezanecháte na ňom napríklad odtlačky prstov. Na bielej chladničke, natretej na strieborno sa odtlačky uchovajú .
  • s mrazničkou, alebo bez nej – v prípade, že nedisponujete samostatnou mrazničkou, poslúži vám kombinovaná verzia spotrebiča, ktorý obsahuje samostatnú chladiacu, aj mraziacu časť. V tomto prípade je dobré vybrať si dvojkompresorový spotrebič, pretože sa v ňom dá samostatne a nezávisle vypnúť jedna, aj druhá časť.
  • spotreba – chladnička a mraznička patria k najväčším hltačom energie, keďže idú nepretržite. Vyberajte preto takú, ktorá má čo najnižšiu spotrebu, teda s energetickou kategóriou A až A+++.
  • špeciálne funkcie – aj prostredníctvom nich môžete čo to ušetriť. Zísť sa vám môže napríklad funkcia no frost, ktorá zabezpečí, že mrazničku nebudete musieť rozmrazovať a vyberať tak z nej všetky potraviny. Vítaná je aj funkcia stand-by, vďaka ktorej udrží vaša chladnička vo vnútri vždy optimálnu teplotu. Veľkým pomocníkom je uhlíkový filter, ktorý vás zbaví nepríjemných pachov, alebo filtre, ktoré vás zbavia plesní a baktérií. Niektoré chladničky sú vybavené aj signalizáciu otvorených dvierok, výrobníkom ľadu, LCD displejom, či dokonca dávkovačom vody.
  • cena – miniatúrne chladničky menej známych značiek stoja už od cca 130 eur vyššie. Pri ich kúpe sa nezabudnite infomovať aj o možnosti servisu, aby sa vám nestalo, že doma síce máte lacnú chladničku, nik vám ju však o dva tri roky nebude vedieť opraviť. Rodinné chladničky s oddelenou mraziacou časťou sa pohybujú približne od 200 vyššie. 

Mohlo by vás zaujímať: Porovnajte ceny chladničiek na cenovyspion.sk


Zdroj: cenovyspion.sk, cenovyspion.sk, Nela
Odporúčame