Prehľad noviniek na slovenskom knižnom trhu: Potešia sa milovníci krimi, detektívok, komixov aj Formule 1

slovenské novinky na knižnom trhu

Na knižnom trhu pribudli rozmanité novinky (Zdroj: Pexels/Rahul Shah)

Novinky z oblasti detektívky, kriminálnych poviedok, motorizmu aj príbehov pre mladých čitateľov z pera zahraničných autorov pribudli v uplynulých dňoch na pultoch slovenských knižných obchodov. Spoznajte tipy na knihy rozmanitých žánrov, ktoré fascinujú čitateľov po celom svete.

Príbeh o húževnatosti, ktorú nezabijú žiadne okolnosti

Američan Michael Connelly je autorom detektívneho románu Púštna hviezda. Vyslúžilý detektív sa vracia k nedoriešenému prípadu, ktorý ho stále máta. Musí nájsť a potrestať vraha, ktorý pre peniaze vyvraždil rodinu s dvoma deťmi. Ballardovej obnovené oddelenie neuzavretých prípadov prežije len v prípade, že sa jej podarí odhaliť vraha sestry vplyvného mestského politika. Vyšetrovatelia opäť spájajú svoje sily, a aj keď má Bosch už svoj vek, jeho myseľ je bystrá ako vždy a čoskoro prichádza s postrehmi a nápadmi, ktoré oba prípady posúvajú ďalej.

kniha - Púštna hviezda
(Zdroj: Martinus.sk)

Hororové zimomriavky štyroch nepublikovaných noviel

Ak tečie krv je názov knihy kriminálnych poviedok Stephena Kinga. Holly Gibneyová z detektívnej agentúry Stratení nájdení v televízii vidí zábery z výbuchu bomby na strednej škole Alberta Macreadyho. Len čo si však znova naladí nočné správy, uvedomí si, že s reportérom, ktorý bol na mieste činu ako prvý, nie je niečo v poriadku.

kniha - Ak tečie krv
(Zdroj: Martinus.sk)

Dychvyrážajúce fotografie satelitných snímok pre fanúšikov F1

Bruce Jones ponúka v novinke Formula 1 – Legendárne okruhy 26 okruhov F1 zo satelitných fotografií. Táto unikátna publikácia je fascinujúcim vizuálnym sprievodcom po súčasných i klasických pretekárskych tratiach F1 na všetkých kontinentoch. V neuveriteľných detailoch mapuje legendárne okruhy, ich históriu, pamätné preteky a prináša profily pilotov. Tí na nich dosiahli svoje najväčšie úspechy a prežili aj nezabudnuteľné momenty, ktoré ich definovali – súperenie, kontroverzie či veľkolepé jazdecké výsledky.

novinka na knižnom trhu, kniha Formula 1 - legendárne okruhy
(Zdroj: Martinus.sk)

Dvojitá porcia príbehov Batmana a Jokera

Alan Moore v komixovej knihe Batman: Brutálny vtip a ďalšie príbehy ponúka dva príbehy s vysmiatym psychopatom. V príbehu Muž, ktorý sa smeje sa v meste Gotham začnú objavovať mŕtvoly s démonickým úškľabkom. Na scénu vstupuje muž s bielou tvárou, so zelenými vlasmi a širokým úsmevom a začne určovať, kto a kde zomrie. Ak ho Batman nezastaví, stane sa jeho ďalšou obeťou. V príbehu Brutálny vtip sa vynára otázka, čo všetko človek znesie, kým zošalie, a ako málo stačí na to, aby sa z človeka stalo monštrum.

👉 MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ:
Knižný tip: Z tejto psychologickej drámy nespustíte oči, je ako exkurzia na absolútne dno ľudskej mysle
kniha Batman- Brutálny vtip a ďalšie príbehy
(Zdroj: Martinus.sk)

Ako sa vám páči náš magazín? Podeľte sa s nami o svoj názor


Zdroj: plnielanu.sk, TASR, martinus.sk
Odporúčame