Obdobie chorôb sa blíži: Podporte svoju imunitu týmito prírodnými zázrakmi

Aloe vera

sxc.hu

Jeseň, obdobie plné vírusových ochorení a chrípkových epidémií, kedy čakárne u lekára praskajú vo švíkoch, sa nezadržateľne blíži. Asi každý by sa im najradšej širokým oblúkom vyhol. A viete, že je to celkom jednoduché? Stačí doplniť stravu o prírodné látky posilňujúce imunitu a vírusy, či baktérie nebudú mať žiadnu šancu!

Prírodných produktov, ktoré zlepšujú imunitu je požehnane. Zaujímavý je nie len ich účinok, ale aj ich forma, resp. pôvod. Vašu imunitu dokáže totiž zlepšiť napríklad morská riasa, drevokazná huba, šťava z rastliny, mlieko, či tekutina vytekajúca z mliečnych žliaz – takzvané „prvé mlieko – kolostrum“.


Tiež by vás mohlo zaujať: Posilnite imunitu: Podľa našich tipov je to hračka!


Najlepšími pomocníkmi imunitného systému sú:

  • echinacea – rastlinka, ktorá okrem podpory imunity dokáže vyhrávať aj v boji s vírusmi, baktériami, zápalmi a plesňami. O jej účinkoch vedeli už starí Indiáni, ktorí ju používali po stáročia na hojenie rán a pri uštipnutí hadom. Echinacea obsahuje triesloviny, silice, mastné kyseliny a polysacharidy. Pomáha tiež pri zápaloch dutín, stredného ucha a ďasien. No je osvedčeným receptom aj v boji proti iným infekciám.
  • kolostrum – ide o tekutinu, ktorá vyteká z mliečnych žliaz v posledných dňoch pred pôrodom, ako aj počas prvých dní po pôrode. Táto tekutina obsahuje obrovské množstvo protilátok, imunitných a rastových faktorov, ktoré pomáhajú organizmu výrazne zlepšovať imunitu. Kravské kolostrum dostanete kúpiť v lekárni, alebo si ho môžete objednať cez internet.
  • hliva ustricová – huba, ktorá obsahuje látku zvanú „pleuran“ (prírodná imunomodulačná látka beta-(1,3/1,6)-D-glukán) a práve tá má na svedomí jej silu v oblasti posilňovania imunity. Hlivu ustricovú si môžete kúpiť v obchode buď ako čerstvú hubu, alebo už ako nasušenú zmes vo forme tabliet v lekárni.
  • chlorella – zelená morská riasa, ktorá vyniká svojimi imuno-stimulačnými schopnosťami. Detoxikuje organizmus a účinne ho chráni pre rakovinou. Obsahuje viac ako 20 druhov vitamínov, minerály, betakarotén, aminokyseliny, stopové prvky a chlorofyl. Skúmala ju aj americká NASA, ktorá potvrdila jej mimoriadne priaznivé účinky.
  • aloe vera – výrazne posilňuje imunitu organizmu, ale pomáha aj vtedy, ak napríklad prechladnete. Aloe vera obsahuje vitamíny (A, B1, B2, B6, B12, C, E), minerály (vápnik, fosfor, draslík, sodík, chlór, mangán, meď, zinok, chróm), osem aminokyselín a dôležité enzýmy.
  • kozie mlieko – ďalší z nenahraditeľných pomocníkov na zlepšenie imunity. Kozie mlieko obsahuje napríklad viac vápniku ako jeho kravská varianta, množstvo minerálov, napríklad horčík, draslík, sodík, stopové prvky: meď, zinok, mangán, titán, chróm, kobalt a tiež vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovú. Zaujímavosťou je, že kozie mlieko a produkty z neho vyrobené veľmi dobre chránia pred rakovinou a samotné kozy nikdy rakovinu nedostanú, pretože si na ňu dokážu vytvoriť protilátky,
  • mladý jačmeň – tekutina z mladých výhonkov jačmeňa je vynikajúca na zlepšenie imunity, ale tiež revitalizáciu a omladenie organizmu. Vďaka obsiahnutým antioxidantom zabezpečuje prevenciu pred nádorovými ochoreniami. Obsahuje vitamíny A, B1, B2, B6, E, kyselinu listovú, minerály (kremík, železo, draslík, vápnik, horčík, zinok), enzýmy, aminokyseliny, antioxidanty a bioflavonoidy.
  • shi take – huba, ktorá výrazne stimuluje imunitu a je prezývaná aj „vírusový zabijak“. Obsahuje vitamíny, minerály, bielkoviny, aminokyseliny, polysacharidy a tiež mastné kyseliny. Najnovšie výskumy dokázali, že je účinná aj proti tuberkulóze a zvyšuje odolnosť voči chrípke.
  • cesnak – jedna z najúčinnejších zbraní pre dobre fungujúcu imunitu. Má výrazné antibakteriálne účinky. Ak denne zjete 2 -3 strúčiky cesnaku, poradí si s baktériami lepšie než penicilín.
  • citrusové plody – obsahujú veľké množstvá vitamínu C, čím pomáhajú nie len zlepšovať imunitu, ale poskytujú aj prvú pomoc pri chrípke a nachladnutí.

Ako si posilňujete imunitu vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti s ostatnými čitateľmi v diskusii.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Nela
Odporúčame