Obnovte svoju ženskosť: Aj žena po 50-ke sa môže cítiť príťažlivo a sexi

Žena

gettyimages

To, že máte päťdesiat alebo aj viac rokov neznamená, že by ste mali svoje okolie prestať oslňovať. Päťdesiatničky sú šarmantné a krásne produktívne ženy, z ktorých sála vnútorný pokoj a rovnováha. Pravda je totiž taká, že nároky, ktoré sa ešte donedávna kládli na ženy o dve dekády mladšie, sa posunuli, a tak nie je ničím nezvyčajným, ak i v staršom veku ste matkou dospievajúcich detí a v práci dosahujete vrchol svojich ambícií. I napriek tomu sa však objavuje tendencia porovnávať sa s mladšími ženami. Začnete mať pocit, že im už nemôžete konkurovať a nepôsobíte dostatočne príťažlivo a moderne.

Zrelý vek ako výhoda

Generácia herečiek, modeliek a speváčok, ktoré už dávno prekročili vek 45+ je v súčasnosti veľmi silná a plná zvučných mien. Tieto ženy hravo tromfnú i mladšie ročníky a sú ozdobou rôznych slávností a spoločenských večierkov. I ony sa však museli popasovať s hormonálnymi zmenami v období menopauzy, so vzťahovými problémami, ako v rovine partnerskej, tak i v materskej. Investovali do svojej krásy a udržania mladosti a veríme, že ich sebavedomé vyžarovanie nie je iba sociálnou rolou. Pretože práve sebavedomie je to, čo z vás môže urobiť príťažlivú ženu aj vo vyššom veku.

Máte za sebou množstvo životných skúseností, s ktorými ste sa museli vysporiadať. Po pracovnej stránke ste hodnotný člen spoločnosti. V rámci rodiny ste sa dokázali obetovať, milovať a odpúšťať. Viete, že striedanie radostí a starostí je v živote prirodzeným kolobehom.

Všetky zmeny, ktorými ste prešli, či už vonkajšie, ale hlavne tie vnútorné, vám priniesli nadhľad nad situáciami, pri ktorých mladšie ženy ešte reagujú príliš emotívne. Prečo by ste sa potom s nimi mali porovnávať? Že majú menej vrások a sú štíhlejšie? Práve teraz viete pre seba urobiť viac, ako keď ste boli mladšie a práve teraz je čas, keď už nemusíte nič pred svetom obhajovať, iba žiť spokojne a vyrovnane.


Mohlo by vás zaujímať: Staršie ženy vedia, ako upútať: Čím oslovujú aj mladších mužov?


Ako obnoviť svoju ženskosť

Krásne sa obliekajte

Ak sa pri prechádzke v uličkách obchodov cítite neisto a aktuálne trendy neviete pochopiť, skúste sa vybrať svojou vlastnou cestou a podporiť štýl obliekania, ktorý vám vyhovuje. Zvýraznite na sebe to, čo považujete za príťažlivé. Ak máte pekne krojené lýtka, nebojte sa sukní. Štíhly krk a výrazné kľúčne kosti zase zvýraznia lichotivé blúzky a topy.

V žiadnom prípade sa nezahaľujte do tmavých farieb a vrecovitých strihov. Dlhé roky vám pohľad blúdil k červenénu saku, no nemali ste naň odvahu? Vedzte, že to, čo sa páči vlastným očiam je zároveň to, v čom sa budete cítiť dobre pri pohľade do zrkadla. Investovať môžete aj do krásnych doplnkov – šatky, brošne, náhrdelníky, náramky a kabelky. Podporia vašu ženskosť a odlíšite sa od ostatných.

Stavte na kvalitnú kozmetiku

Podľahnete slovám reklamy, ktorá tvrdí, že po mesiaci používania krému, bude vaša pokožka o 20 rokov mladšia? Ak by tomu tak bolo, estetická medicína by nemala zákazníkov. Doprajte svojej pokožke to, čo potrebuje a to predovšetkým dôležitú a hĺbkovú hydratáciu. Pravidelná masáž tváre, pri ktorej podporíte mikrocirkuláciu krvi v pokožke, je viac prospešná, ako drahé nočné sérum. Vašu pozornosť si určite zaslúži aj pokožka na krku, dekolte a rukách.


Mohlo by vás zaujímať: Na zmenu farby vlasov nikdy nie je neskoro: Aký odtieň vám pristane najviac?


Zmeňte svoju životosprávu

Pri sedavej práci sa na ženy postupne nabalí pár nevinných kilogramov, obdobie prechodu tento prírastok zvýrazní a prestanete sa cítiť atraktívne. Určite poznáte riešenie a stačí málo – zdravá strava a pravidelný prirodzený pohyb. Dostatok vitamínov a minerálov v spojitosti s vlákninou a kvalitnými bielkovinami sa odrazí nielen na zlepšenom trávení, ale i na vašej pokožke.

Pohybu sa tiež netreba obávať, najmä, ak naň popri povinnostiach nemáte čas. Ženy, ktoré si pre seba dokážu ukradnúť aspoň 30 minút času na šport alebo pohyb na čerstvom vzduchu, sú vyrovnanejšie, nepodliehajú stresu a zmenám nálad a udržia si dobrú pohyblivosť do vysokého veku. Nikto od vás neočakáva profi športový výkon, možno nájdete záľubu v nordic walkingu (rýchla chôdza s palicami), joge, v cvičeniach s fitloptou alebo pri ľahkých zumba zostavách, kde sa s kolegyňami navyše aj výborne zabavíte.

Každý deň si urobte malú radosť

Základom sú malé radosti. Nejde len o každodenné míňanie za milé ženské drobnosti, hoci ani tým sa nemusíte vyhýbať. Zájdite do knižnice a doneste si so sebou zásobu romantickej alebo motivačnej literatúry, pozvite kamarátku z dávnych čias na kávu, zavolajte deti s vnúčatami na nedeľný obed, naplánujte si výlet na miesta, kde ste ešte neboli, kúpte si krásne rozkvitnutý črepníkový kvet alebo vyskúšajte nový recept na zákusok, ktorý vás oslovil v časopise. V práci si zreorganizujte pracovný stôl a pridajte fotky svojich milovaných a kresby od detí.

Rozdávajte úsmev

Máte životné skúsenosti, neberiete sa už tak vážne a viete sa zasmiať aj na svoj účet. Od vrúcnych a skutočných úsmevov však mnoho žien odrádzajú problémy s chrupom – či už to odhalené zubné krčky, poškodenia zubov alebo nesediace mostíky. Z psychologického hľadiska majú zuby na sebavedomie ľudí veľký dosah. Hneď, ako vám to finančné a časové možnosti dovolia, investujte do opravy zubov a uvidíte, že úsmev bude opäť trvalá ozdoba vašej tváre.


Mohlo by vás zaujímať: Liek pre dušu aj telo máte poruke aj vy: Čo o smiechu možno neviete?


Venujte sa partnerovi

Odrazu máte na svojho partnera viac času, no nie je ničím nezvyčajným, ak sa páry v dlhoročných vzťahoch odcudzia. Azda najdôležitejšie je opäť nájsť spoločnú reč a venovať sa jeden druhému vo všetkých oblastiach. Kedy naposledy ste spolu niečo zažili a radi na to spomínate? Čo tak si vytvoriť nové spoločné zážitky? Vezmite muža na výlet alebo párdňový pobyt, alebo sa vyberte na miesta, kde sa vaša láska začala. Bez rozpakov či hanblivosti môžete otvoriť aj tému oživenia sexuálneho života.

Tancujte, spievajte, žite slobodne

Za tie roky ste sa zmenili, viete rozoznať falošné hodnoty od tých skutočných a naučili ste sa tešiť z maličkostí. Pravdepodobne ste získali vnútornú slobodu a viete, že váš život nezávisí od názorov okolia. Preto žite radostne, rozvíjajte svoje obľúbené aktivity a doprajte si pravidelne dávku endorfínu. Takto “nainfikujete” aj mladšie ročníky a budete na všetkých pôsobiť veľmi vyrovnane a príťažlivo.


Darí sa vám udržiavať vašu ženskosť? Napíšte ostatným čitateľom svoje tipy v diskusii pod článkom.

Zdroj: gettyimages, gettyimages, Lucia
Odporúčame