Obrazy aj fotografie okolo vás: Takto ovplyvňujú váš život!

Obraz

sxc.hu

Máte aj vy radi, ak sa na stenách vo vašom príbytku vynímajú rôzne maľby, kresby či fotografie? Neraz sú balzamom na umeleckú časť našej duše alebo krásnymi spomienkami na prežité chvíle. Práve to, že obrazy vyvolávajú v ľuďoch silné emócie, často aj podvedomé, vypovedá o tom, akými silnými doplnkami našich životov sú.

Zdobenie ľudských príbytkov siaha ďaleko do minulosti. Najstaršie jaskynné maľby sa našli v Lascaux vo Francúzsku. Každý obraz alebo fotografiu vnímame očami a nevieme ovplyvniť jej pôsobenie na nás. Preto musíme dbať na to, aby sme sa na miestach, kde trávime veľa svojho času, obklopovali takými obrazmi, ktoré budú pre nás liekom. Feng shui myslelo aj na tieto dôležité „dekorácie“ a ponúka vám niekoľko rád ako využiť ich silu.


Mohlo by vás tiež zaujať: Magické zrkadlá podľa feng shui: Nájdite im tie správne miesta


Ako sa jednotlivé obrazy líšia?

Podľa tejto starodávnej vedy vysielajú obrazy do priestoru a na osoby, ktoré v tomto priestore žijú, 24 hodín denne silné vibrácie. Ich intenzita ako aj životnosť sa líši z obrazu na obraz a je nezávislá od ich ceny. Sú obrazy, ktoré sa nikdy „nevybijú“, ale aj také, ktoré po čase zostanú len doplnkom bez vyžarovania. Ak je obraz „zlý“, nemusí sa jeho negatívne pôsobenie prejaviť hneď, ale až po roku či dvoch.

Živly, ktoré prichádzajú do vášho domu s obrazmi

Harmóniu vo vašom dome, byte či kancelárii môžete dosiahnuť správnym výberom obrazu, ktorý zobrazuje jeden zo živlov, takých dôležitých vo feng shui.

  • Voda – Tento živel vám prinesú do domu modré obrazy, obrazy zobrazujúce rieky, jazerá, moria, vodopády, kvapky a vodné hladiny, ale aj snehové vločky, sneh a ľad. S nimi sa k vám dostáva aj energia bohatstva, prosperity a kariéry, najmä ak ich umiestnite na severe. Aby ste posilnili element dreva, zaveste ich na východe, no môžu poslúžiť aj na zmiernenie príliš silného pôsobenia ohňa v príbytku.
  • Oheň – Oheň je ukrytý v zobrazeniach slnka, krbu či horiacich ohnísk, vtákov (napríklad fénixa). Aj červená či žltá farba, trojuholníky alebo špirály sú výraznými ohnivými prvkami. Oheň prináša úspech a uznanie. Takéto obrazy sa umiestňujú na juh, aby priniesli majiteľovi slávu a prestíž v spoločenskom živote.
  • Zem – Predstavuje stabilnú energiu, podporuje vzťahy (rodinné, priateľské aj pracovné). Symbolizuje ju hnedá, žltá alebo smotanová. Zavesená na juhozápade podporujú vzťahy, na severovýchode múdrosť, sebapoznanie a pokoj. Na obrazoch môžu byť v mene zeme zobrazené kamene, lúky, hory a neobrobené polia.
  • Drevo – Tento element prinášajúci blahobyt, bohatstvo, zdravie a šťastie vyjadrujú lesy, stromy, ale aj kvety, jarná príroda, obdĺžniky, zelená farba. Patria na východ a severovýchod.
  • Kov – Kov je obsiahnutý vo vyobrazeniach výrobkov z kovu, skla alebo plastu, v obrazoch a fotografiách s dopravnými prostriedkami a inými strojmi. Jeho symbolom je kruh, strieborná, sivá alebo biela farba. Predstavuje energiu peňazí, podporuje organizovanie, podnikanie a úspech. Ak potrebujete posilniť svoju vedúcu pozíciu v práci, umiestnite kov vyjadrujúce obrazy na severe. Ak potrebujete viac peňazí dajte ich na západ alebo severozápad.

Mohlo by vás tiež zaujať: Ospevované feng shui: Čo to vlastne je a ako funguje?


Na čo treba myslieť pri výbere obrazov?

Obraz pôsobí aj tým, akú ideu či situáciu zobrazuje. Sami podvedome cítite, ako na vás pôsobí nežný, veselý, romantický obraz alebo naopak morbídny alebo agresívny výjav. Okrem toho, čo fotografia alebo obraz otvorene zobrazuje, má aj skrytú ideu, ktorú doň vkladá spôsob a celkové pozadie jeho výroby, duša a úmysel umelca. Preto pri výbere obrazov poslúchnite aj svoju intuíciu, rozhodujte sa radšej dlhšie a pri obraze trávte viac času, kým si ho kúpite, zavesíte vo vašom domove a dovolíte mu vplývať na váš život.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Andrea
Odporúčame