Oči, okno do duše: Čo všetko o nás prezradí ich farba či pohľad?

Žena

freedigitalphotos.net

Príťažlivé, unavené, opuchnuté, provokatívne, modré, otrávené, hnedé, zaujaté… aj takéto môžu byť vaše oči. Ide snáď o najtajomnejší orgán ľudského tela. Sú relatívne malé, a predsa nám dokážu sprostredkovať toľko vnemov. Môžeme nimi iným ukázať naše šťastie, náš smútok, našu radosť. Prezradia o nás ešte viac?

Na prvý pohľad, farba

Oči samotné sú pri prvom stretnutí pre mnohých to prvé, čo si na druhom všimnú. Čo dokáže o človeku prezradiť farba jeho očí?

Hnedé oči – sú tmavé a hlboké. Napriek tomu si väčšina ľudí svojho ideálneho partnera predstavuje so svetlejšími očami. Hnedé nie sú až také populárne, no vzbudzujú dojem serióznosti a dôveryhodnosti. To, že hnedookí ľudia pôsobia dôveryhodnejšie potvrdilo aj niekoľko výskumov.

Modré oči – symbol krásy, mladosti, sviežosti a bezstarostnosti. Sú najpopulárnejšie. Priťahujú pozornosť, pôsobia úprimne až magicky. Zaujímavosťou je, že najviac farebných kontaktných šošoviek sa predá práve modrej farby.

Zelené oči – sú stelesnením zmyselnosti a tajomnosti. Títo ľudia sú považovaní za atraktívnych no nepredvídateľných a nie príliš dôveryhodných. Treba povedať, že nájsť čisto zelené oči bez akýchkoľvek prímesí je vzácnosť.

Zmiešané – sú veľmi časté, ich majitelia sú väčšinou veselí a optimistickí. Ak sú viac do hneda, majiteľ je priateľskejší a ak do zelena, vzbudzuje podozrenie. Napriek tomu môže byť takýto mix farieb atraktívny.


Tiež by vás mohlo zaujať: Najdôveryhodnejšia farba očí: Tipnite si, ktorá to je!


Celé telo v oku

Počuli ste už o iridológii? Ide o vedu, ktorá skúma očnú dúhovku. Na jej základe dokáže určiť vaše zdravotné problémy. Táto veda verí, že každá časť dúhovky predstavuje časť ľudského tela. Odkiaľ sa vzala? Z oka sa snažili diagnostikovať choroby už v starovekej Číne. Prelomovým bol rok 1836, kedy 11 ročný Ignac Peczely šiel na prechádzku do lesa. Vystrašil sovu, tá ho napadla a on jej nechtiac zlomil nohu. Na oku sovy si všimol náhlu zmenu, vznikol v ňom prúžok. Ignac sa domnieval, že to bolo spôsobené jej zranením – a tak vznikol základ iridológie.

Dnes je iridológia vedou príbuznou s homeopatiou. Nie je oficiálne uznaná, no môžete sa s ňou stretnúť. Jej základom je viera vo vyčítanie zdravotného stavu z očí. Čím je škvrna, zákal alebo prstenec na oku tmavší, tým je ťažkosť väčšia. Rozmer zas určuje rozsah a trvanie danej komplikácie. Škvrnitý prstenec znamená alergiu, pravidelný krúžok znamená stres, zakrivený krúžok v hornej časti dúhovky zas slabšiu pamäť. Údajne sa iridológia dá aj prakticky preukázať. Odfoťte si svoje oko, 3 mesiace sa zdravo stravujte, relaxujte a športujte, spravte ďalšiu snímku a mali by ste vidieť zmenu.

Veľkosť zreničiek

Aj zo zreničiek sa toho dá dosť vyčítať. Zväčšené zreničky znamenajú férovosť, priateľskosť, otvorenosť. Ďalším významom môže byť spokojnosť či sexuálny záujem. Naopak stiahnuté zreničky môžu znamenať nedôveru, nespokojnosť, nepriateľstvo, smútok, únavu. Dajte si však pozor na prirodzený faktor, ktorý ovplyvňuje veľkosť zreničiek, osvetlenie. Čím je svetla viac, tým sú zreničky menšie a v tme zas väčšie.


Tiež by vás mohlo zaujať: Chcete odhaliť klamára? Oči ho neprezradia, ale tieto veci áno!


Reč očí

Z očí sa dá vyčítať postoj partnera, jeho zmýšľanie alebo úprimnosť.

  • Ak sa vám niekto uprene díva do očí, chce vás presvedčiť, aby ste mu uverili, alebo vám chce nahnať strach.
  • Pokiaľ niekto priviera oči pričasto a na dlhú dobu, je unavený, alebo ho už nudíte.
  • Dlhý a častý pohľad na vás je zas lichotivý, dotyčný o vás prejavuje záujem. Či už o vašu osobu alebo o to, čo hovoríte.
  • Pokiaľ sa vám niekto pozrie do očí a potom odvráti pohľad, tak vám najčastejšie dáva najavo svoju ľahostajnosť. Druhou možnosťou je, že sa s vami nechce púšťať do konfliktu alebo z vás má strach.
  • No a ako odhalíte klamára? Vtedy, keď sa vám takmer nikdy nepozerá do očí. Dajte si však pozor, obdobne konajú aj veľmi plachí ľudia.
  • Klamára môžete spoznať aj podľa šúchania očí, pričastého žurkania alebo podľa naopak až priveľmi upretého „úprimného“ pohľadu s očami široko otvorenými.

Počuli ste už o iridológii? Aký na ňu máte názor? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii pod článkom .

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, David
Odporúčame