Odkladáte lyže na budúcu sezónu? Vydržte, tu sa vyšantíte aj na jar!

Lyžiarske stredisko Jasná

SITA

Zima pomaly ale isto končí. Sneh mizne, teploty sa zvyšujú a dobrá lyžovačka sa začína meniť už len na spomienku. No nemusí to tak byť. Predstavíme vám niekoľko lyžiarskych stredísk, kde si zimných radovánok budete môcť užívať ešte pekne dlho.

Pitztal

Jeden z najobľúbenejších a najvyhľadávanejších rakúskych ľadovcov. Nachádza sa približne 650 km od Bratislavy. Stredisko počas hlavnej sezóny uspokojí aj tých najnáročnejších lyžiarov, nájdete tu až 104 km zjazdoviek všetkých náročností. Najväčšie zastúpenie majú stredne ťažké, 59 kilometrov. Tých najťažších zjazdoviek tu je 16 km, parameter, ktorý nedosahuje ani väčšina našich stredísk v súčte všetkých zjazdoviek. Zvyšok je pre začiatočníkov. Ak prídete na Pitztal niekedy na jar, pripravte sa na menej dostupných zjazdoviek. Napriek tomu ľadovec ponúka až 30 km zjazdoviek, ktoré vám sú k dispozícií  do 12.5. A ceny? Možno by ste čakali vyššie. V hlavnej sezóne 42 eur a vo vedľajšej, ktorá začína 7.4. už 38 eur na deň.

Hintertux

Chcete lyžovať po celý rok? Utópia? Na ľadovci Hintertux realita. Lyžovať tu môžete 365 dní v roku. Stredisko leží 550 km od Bratislavy. Pokiaľ tu zavítate počas hlavnej sezóny, za celodenný skipas dostanete takú ponuku lyžiarskych stredísk, akú si neviete ani len predstaviť. Skipas platí aj v okolitých strediskách a celková dĺžka všetkých zjazdoviek, po ktorých môžete brázdiť je neuveriteľných 245 km. V samotnom Hintertuxe máte k dispozícií 86 km zjazdoviek. Ak tu prídete mimo hlavnej sezóny, po väčšinu celého roka, vrátane leta na vás bude čakať približne 60 km zjazdoviek.  Lyžovanie z nadmorskej výšky 3 250 metrom je bonusom navyše. Za celodenný lístok zaplatíte do 10.5. presne 45 eur.


Mohlo by vás zaujímať: Najťažšie zjazdovky v Európe: Trúfli by ste si na ne?


Stubaier

Ľadoves Stubaier sa nachádza približne 600 km od Bratislavy, neďaleko známeho mesta Innsbruck. Nájdete tu viac ako 100 km zjazdoviek a najväčším lákadlom pre milovníkov dlhej lyžiarskej sezóny je prítomnosť ľadovca. Ten umožňuje lyžovať až do 15.6. Stredisko pritom svoje brány otvára tradične už 15.9. Len trojmesačná prestávka a možnosť lyžovať takmer celú zimu. Najvyšší bod leží vo výške 3 210 metrov nad morom. Koľko vás bude stáť lyžovačka v jednom z najobľúbenejších rakúskych stredísk? Na jeseň a na jar to je 34,90 eur na deň, počas hlavnej sezóny 41 eur.

Mölltaler

Tento ľadovec je pre Slovákov jedným z najdostupnejších. Z Bratislavy na vás čaká cesta dlhá len 450 km. Nachádza sa v Korutánsku, najjužnejšej spolkovej krajine Rakúska. Nájdete tu jeden unikát. Je ním najdlhšia podzemná lanovka na svete. Jej trať meria takmer 5 km a absolvujete ju už za 8 minút. Najvyšší bod leží v nadmorskej výške 3 122 metrov nad morom. Svojou dĺžkou 71 km zjazdoviek sa neradí k najväčším strediskám, no lyžovačku si tu užijete až do mája. Čerešničkou na torte sú panoramatické výhľady do celého okolia, na tie najvyššie vrchy celého Rakúska. Celodenný skipas vás bude stáť 41 eur.


Mohlo by vás zaujímať: Dobrá lyžovačka za rozumnú cenu: Tieto strediská vás nesklamú!


Ide to aj u nás

Skvelú jarnú lyžovačku môžete zažiť aj na našich zjazdovkách. Navyše strediská s príchodom jari pristúpili k znižovaniu cien.

Veľká Rača – Oščadnica

Stredisko ponúka až 14 km zjazdoviek, ktoré sú pravidelne zasnežované. Lyžovačku si tu budete môcť užívať podľa snehových podmienok až do apríla. Cena jarnej lyžovačky padla z 27 eur na 19 eur za celý deň. Tieto ceny už platia od 11.3.

Vrátna

Vrátna patrí rovnako ako Veľká Rača k tým väčším strediskám na Slovensku. Má rovnako 14 km zjazdoviek, je vyhľadávaná aj u vyznávačov lyžovania vo voľnom teréne. Taktiež lyžiarska sezóna končí v apríly. Cena klesla z 25 eur na 18 eur za skipas a využiť ju budete môcť po 2.4.


Mohlo by vás zaujímať: Lyžovačka na Slovensku: Ktoré stredisko si tento rok vyberiete vy?


Vysoké Tatry

Aj tu ušetríte. Ceny v tatranských strediskách klesnú 3.4. a namiesto 28 eur zaplatíte už len 23 eur. Za túto cenu si zalyžujete na Štrbskom Plese, alebo tatranskej Lomnici. Štrbské Pleso ponúka vyše 7 km zjazdoviek a v Tatranskej Lomnici ich nájdete takmer 10 km. V prípade dostatku snehu nie je ničím výnimočným ani lyžovačka začiatkom mája.

Jasná

Najväčšie lyžiarske stredisko, aké u nás máme. Vybláznite sa na 45 km zjazdoviek všetkých náročností. V Jasnej si príde na svoje skutočne každý. Po 3.4. si pripravte namiesto 33 eur už len 26 eur.

Jarná lyžovačka je obľúbená u mnohých, veľakrát zásluhou výhodnejšej ceny. Možnosti však máte široké, nielen na Slovensku ale aj v zahraničí. Ak bývate v blízkosti rakúskych hraních, vyrazte si na pár dní na predĺžený víkend a zažijete lyžovačku, o akej ste vždy snívali. Jar je na to ako stvorená.


Ktoré lyžiarske stredisko by ste odporučili ostatným čitateľom? Napíšte do diskusie pod článkom.

Zdroj: SITA, SITA, David
Odporúčame