Oklamte svoj vlastný vek: Dôležitá je koža! Ako na to?

Tvár

photl.com

To, ako dlho človek chodí po našej planéte, vidieť na jeho tvári. Pľúca, srdce, cievy a pečeň vás navonok neprezradia, pretože nevidíte, v akom sú stave. Ale koža vás odhalí. A aj keď doposiaľ nikto na „starú kožu“ neumrel, predčasne zostarnutá koža vám môže život veľmi znepríjemniť.

Koža je unikátna, nenahraditeľná a je najväčším ľudským orgánom. „A predsa si ju básnici nevšímajú. Srdce spomínajú v každom druhom verši, kožu nikdy. Zaslúžila by si svoje miesto v poézii, smelo by som ju nazvala orgánom duše. Čo na srdci, to na jazyku, čo v duši, to na koži. Odzrkadľuje všetky ľudské emócie, dobré aj zlé,“ vraví odborníčka na krásu Alexandra Novotná, ktorá vo svojej knihe Krása nemá vek 2 neobišla ani tému týkajúcu sa ľudskej kože.

Najväčší orgán prezrádza o vás a o vašom živote viac, ako by ste možno chceli. Ako žijete, čo jedávate, či spíte málo alebo veľa, ako sa o seba staráte, či sme optimisti alebo pesimisti. Ale aj váš vek!

Veľa ráz si za to môžete sami. Vedci tvrdia, že nechráneným slnením počas piatich rokov môže vaša koža zostarnúť o desať rokov! Fajčenie nielenže robí staršími pľúca, a to až o osem rokov oproti nefajčiarom, ale odzrkadľuje sa aj na koži. Stačí letmý pohľad na ženu, ktorá dlhé roky fajčí, a viete to vyčítať z vrások na jej tvári i z farby jej pokožky.


Mohlo by vás zaujať: Chĺpky na tvári trápia mnohé ženy: Ideálny čas na ich odstránenie je práve teraz


Čo vlastne spôsobuje vznik vrások na koži?

Starnúce bunky pokožky sa pomocou zmien bielkovinových molekúl začnú „chovať“ nenormálne a hromadia sa s vekom v ľudskej pokožke. Produkujú viac enzýmov, ktoré ničia bielkoviny. Relatívne malé množstvo starnúcich buniek spôsobí pomerne rozsiahle zmeny funkcie a integrity pokožky.

Na trhu je však nová látka s názvom karnozín, ktorá dokáže divy. Karnozín (dipeptid) je látkou telu vlastnou (telo si ju produkuje samo). Je prirodzeným antioxidantom, vyskytuje sa v ľudskom organizme už od narodenia, ale postupom času jeho vytváranie klesá. Je primárnou stavebnou látkou, ktorá udržiava telo mladým, zatiaľ čo my starneme. Karnozín má mnoho vyslovene „omladzujúcich“ prospešných účinkov. Má výnimočnú schopnosť omladzovať staré a starnúce bunky a meniť ich na bunky plne funkčné a zdravé. Karnozín nielenže obnovuje kolagén v pleti, ale zároveň spôsobuje aj to, že je štruktúra kolagénu hustejšia a elastickejšia. Opravuje tak poškodenia, ktoré sa objavili v dôsledku starnutia.


Mohlo by vás zaujať: Bojujete proti vráskam a za peknú pleť? Vyhnite sa týmto mýtom!


Chceli by ste byť o krok vpred ešte pred tým, ako sa rozhodnete kliniku krásy navštíviť? Potom by vám na nočnom stolíku nemala chýbať v poradí už druhá kniha od známej lekárky Krása nemá vek 2. Dozviete sa z nej tiež všetko o obľúbenom botulotoxíne, jeho účinkoch a ešte oveľa viac. Publikácia je plná moderných metód v estetickej dermatológii a v laserovej medicíne. Aj v tomto druhom diele sa čitatelia môžu tešiť na mnoho zaujímavých ľudských príbehov, s ktorými sa lekárka stretla priamo v praxi. Kniha je pre každého, koho zaujíma krása. Naučte sa, ako vyzerať mladšie.

Kniha Krása nemá vek sa nachádza v ponuke internetového obchodu iPark.sk>>

Zdroj: photl.com, photl.com, PR článok
Odporúčame