Operáciám patrí pondelok, neverám zas piatok: Čo od ktorého dňa v týždni čakať?

Dni v týždni

thinkstockphotos.com

Aj vám sa už niekedy zdalo, že v urcitý deň vám idú veci akosi viac od ruky ako inokedy? Máte pravdu. Každému dňu je priradená jedna planéta, a každý deň je ideálny na inú aktivitu. Zistite, čo je najlepšie robiť v utorok, aké činnosti sa daria v piatok a čo si nechať radšej na nedeľu…

Nervózny pondelok

Hviezdy hovoria, že pondelok je deň nepokoja a zmeny, čo sa prejavuje napríklad aj na burzách. Ľudia počas neho dávajú viac priechod svojim emóciám, sú precitlivelí a nervózni. Hodí sa však výborne na prácu okolo domu. Ideálne je veľa necestovať – okrem plavby po vode. Pondelok totiž patrí Mesiacu a ten vládne práve tomuto živlu. Pondelok má síce povesť nie najlepšieho dňa, ale na niektoré činnosti je vraj ako stvorený. Koniec koncov, väčšina ľudí je oddýchnutá po víkende a má veľa síl do práce. Podľa Imperial College London ide napríklad o ideálny deň na operáciu.

V utorok sa makať vyplatí

Podľa astrológie ide o deň veľkých zmien, hádok, ale aj víťazstiev. V tento deň sa oplatí v robote pracovať naplno, začínať nové projekty, byť aktívny. Lepšie je však venovať sa činnostiam osamote, keďže v práci v tíme hrozia spomínané konflikty a dosiahnutie kompromisov je v utorok veľmi náročné. Keďže patrónom tohto dňa je Mars, ktorý je zároveň bohom vojny, niet sa čomu čudovať. V tento deň sa odporúča nielen psychická, ale aj fyzická aktivita. Ak vás čaká skladanie novej skrine, či práca v záhrade, utorok je ten správny deň. Utorok je údajne jedným z najbezpečnejších dní na cestách a druhý najbezpečnejší na operáciu.


Mohlo by vás zaujímať: Pondelok, streda či nedeľa: Čo o vás prezradí deň, v ktorom ste sa narodili?


Streda skvelá pre obchody

Merkúr, ktorý je patrónom tohto dňa, sa spája s obchodom, vedomosťami a informáciami. Streda je skvelým dňom pre cestovanie, marketing, obchodovanie, nadväzovanie nových kontaktov a uzatváranie obchodných dohôd. Tak ako sa utorok na riešenie konfliktov nehodí, so stredou je to presne naopak. Konfrontácie sú pokojné a neprerastajú do hádky.

Štvrtok praje politike aj právu

Tento deň pod vplyvom Jupitera sa hodí na aktivity spojené s náboženstvom, politikou a vyššími myšlienkami. Štvrtok je vhodným dňom na riešenie právnych aktivít, takže ak vás čakajú problémy v tejto oblasti, dohodnite si konzultácie na tento deň. Vo štvrtok sa tiež možno zamýšľať nad politickými otázkami, napríklad koho voliť. Ak môžete, vyhnite sa podpisovaniu obchodných dohôd, či nadväzovaniu nových kontakov.


Mohlo by vás zaujímať: Mesiac, v ktorom ste sa narodili: Čo všetko prezrádza o vašej povahe či zdraví?


V piatok opatrne pri diétach aj na cestách

Posledný deň pracovného týždňa sa nesie v mene Venuše, bohyne lásky a krásy. Paradoxne však nejde o najlepší deň pre svadby, zato sa však určite vyplatí vybrať sa do galérie alebo sa venovať umeniu vlastnými rukami. Piatok je nebezpečný práve pre svoju pôžitkovosť – ľudia držiaci diéty majú tendenciu ich porušiť, v oblasti lásky hrozí podľahnutie pokušeniu a následná nevera. Pozor si treba dávať aj na cestách, pretože práve tento deň patrí aj na Slovensku medzi najnehodovejšie. 

Sobota ideálna na dokončenie začatého

Ak máte v skrini nedošitý poťah na gauč, alebo na vás čaká oprava, sobota je ideálny deň na uzatváranie takýchto záležitostí. Menej vhodná je na začínanie nových úloh – paradoxne teda nejde o ten najlepší deň na svadbu či dlhú cestu – hoci práve sobota sa často na tieto účely využíva. Naopak, deň Saturna praje meditácii, ľudia majú tendenciu byť prístupnejší smutným náladám a melanchólii. Sobotu chce veľa ľudí prežiť naplno, a tak sa vrhá na množstvo aktivít vrátane športovania, pitia alkoholu či upratovania. Skúste brať tento deň ako naozaj voľný a určený na oddych.


Mohlo by vás zaujímať: Tajomstvo podpisu rozlúštené: Čo o vás prezrádza ten váš?


V nedeľu budete mať kreativity dosť

Nedeľa je výborná na začatie nových aktivít a robenie plánov. V tento deň by vám nemala chýbať kreativita a ak sa zamyslíte, napadne vám množstvo nových nápadov a zlepšení. Venovať sa môžete aj skrášľujúcim procedúram, telo na ne v tento deň dobre reaguje. Meditáciu a samotu si však nechajte na iné dni, napríklad na sobotu. Rozhodne sa v nedeľu nenamáčajte do nejakých nemorálnych aktivít, len tak sa vám určite neprepečú.


Ktorý deň v týždni máte najviac v obľube a prečo? Napíšte ostatným čitateľom v diskusii.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Dora
Odporúčame