Oslnivé päťdesiatničky: Čo muži na zrelých dámach obdivujú a milujú?

dáma

sxc.hu

Hoci sa za ženy v najlepších rokoch dlhé obdobie považovali tridsiatničky, dnes je toto rozmedzie oveľa benevolentnejšie a hranice sa posúvajú smerom nahor. U čoraz väčšej časti nežnejšieho pohlavia totiž platí, že dozrieva ako víno. Nezriedka tak na spoločenských akciách stoja v centre pozornosti ženy okolo päťdesiatky, ktoré bez mihnutia oka zatienia aj výrazne mladšiu konkurenciu. Viete, čo na týchto dámach mužov priťahuje ako magnet? Odpovede pánov možno prekvapia aj vás.

Päťdesiatničky prekypujú sebavedomím

Dámy v zrelom veku majú bohaté skúsenosti z najrôznejších oblastí a počas svojho života prišli do kontaktu s mnohými mužmi. Prešli si kolotočom diét, pôrodmi, tešili sa z komplimentov okolia a nejedenkrát v noci vyjedli chladničku. Vďaka týmto a podobným zážitkom sú na prahu päťdesiatky vnútorne vyrovnané a dokážu prijať samé seba aj so svojou prirodzenosťou. „Kolegyňa v zrelom veku vyžarovala zo seba sebavedomie a takú energiu, že som chcel byť v jej blízkosti a visel som jej na perách. Pôsobila dojmom, že so sebou existuje neuveriteľne jednoducho,“ podelil sa o svoju skúsenosť z firemného večierku 35-ročný programátor Peter.


Mohlo by vás zaujímať: Láska cez internet: Ilúzia či šanca na vážnu známosť?


Päťdesiatničky sú nezávislé

Ženy v tejto vekovej kategórii majú už poväčšine odrastené ratolesti, a preto sa dokážu dokonale postarať nielen o seba, ale aj o svojich najbližších. Ak sa im manželstvo nevydarilo a sú momentálne single, nerútia sa do vzťahu kozmickou rýchlosťou. Nepotrebujú po svojom boku muža, ktorý by si ich vydržiaval a ktorého by obskakovali. V opačnom pohlaví hľadajú rovnocenného partnera a dôkladne zvažujú svoj výber. Presne to imponovalo aj živnostníkovi Mariánovi (53), ktorý pred časom dobýjal svoju súčasnú partnerku: „Bola samostatná, do ničoho sa nehrnula a neočakávala, že jej do roka nastoknem na prst obrúčku.“

Päťdesiatničky sú skvelé spoločníčky

Zbytočne nedramatizujú, majú v zásobe dostatok zážitkov, na život sa pozerajú s nadhľadom a častokrát im nechýba obrovský zmysel pre humor. Aj pre toto páni spoločnosť zrelých žien vyhľadávajú čoraz častejšie. „Žila istý čas v zahraničí, kde spoznala množstvo zaujímavých ľudí. Nikdy tých jej historiek nemám dosť. Navyše má neuveriteľne nákazlivý smiech a pozitívny postoj k životu. To sa v dnešnej dobe naozaj cení,“ nešetrí chválou na adresu svojej 54-ročnej susedky pán Anton zo Zvolena.


Mohlo by vás zaujímať: Máte málo priateľov? Poradíme vám, ako môžete získať nových


Päťdesiatničky majú výborný vkus a vedia poradiť

Dámy po prekročení prahu päťdesiatky už módne výstrelky prenechávajú o generácie mladším a zvyčajne presne vedia, čo im pristane. Pri výbere garderóby uprednostňujú kvalitu a držia sa hesla „Menej je viac“. Aj preto ich styling pôsobí decentne, no zároveň vkusne bez prehnaného mejkapu či množstva bižutérie. To isté platí, aj pokiaľ ide o zariaďovanie interiéru a výber bytových doplnkov – väčšinou už z diaľky rozoznajú gýč. „Oblieka sa jednoducho, ale šik. Pôsobí vďaka tomu prirodzene a nemá problém zažartovať si na účet svojej „trvalej“ na hlave,“ chváli svoju vitálnu svokru Roman (32).

Päťdesiatničky vedia, kam sústrediť svoju pozornosť

Ak má žena v zrelom veku o muža záujem, dotyčný o tom bude zaručene vedieť. Dáma takéhoto formátu totiž v spoločnosti nepobehuje sem a tam, nesnaží sa nadviazať očný kontakt s každým a byť všade, kde sa niečo deje, práve naopak. Nesklopí zahanbujúco zrak, ale sústredene načúva objekt svojho záujmu. „Dostalo ma to, ako si vypočula všetko, čo som hovoril a pozerala sa priamo na mňa, okolie ju v tej chvíli nezaujímalo. Cítil som sa, akoby som bol jediným mužom v miestnosti,“ spomína Dušan na svoje zoznámenie s partnerkou Alenou (56). S ním súhlasili viacerí príslušníci silnejšieho pohlavia, podľa ktorých sa päťdesiatničky o problémy druhých úprimne zaujímajú a vedia byť ozajstnou oporou.


Akým dojmom dámy po päťdesiatke pôsobia na vás? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo inú z cien v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdroj: sxc.hu, sxc.hu, Emma
Odporúčame