Oživte svoj sexuálny život tantrickou masážou: Poradíme vám, ako na to!

tantra

4.bp.blogspot.com

Zmyselná a jemná masáž vás nielen naplní vzrušením a nehou ale zároveň vo vašom vzťahu otvorí priestor pre nové zážitky a skúsenosti. Ak máte zábrany absolvovať ju v profesionálnom salóne, poradíme vám, ako ju partnerovi či partnerke môžete dať aj vy sami.

Hoci existuje množstvo techník tantrickej masáže, jedno majú spoločné – ide o veľmi jemný rituál, ktorý by mal telo maséra i masírovaného naplniť energiou a vzrušením. Cieľom dotykov, ktoré sa nevyhýbajú ani “joni” (vagína) a “lingamu” (penis), však nie je vyvrcholenie alebo sexuálny styk, ale prijatie seba samého, svojho tela a vzrušenia. Tantrická masáž prebúdza v človeku dovtedy netušené pocity bezpečia a lásky, ktoré môžu byť ešte znásobené tým, že mu masáž poskytuje blízky človek. Práve preto môže byť tantická masáž skvelým oživením partnerského života, a nielen v sexuálnej rovine.


Mohlo by vás tiež zaujať: Sex po štyridsiatke: Toto treba vedieť, aby bol skvelý ako doteraz!


Príprava na masáž

Prostredie, v ktorom sa masáž bude odohrávať by malo byť príjemné pre všetky zmysly. Pre navodenie správej atmosféry zapáľte v izbe vonné tyčinky alebo olejovú lampu.  Použiť môžete vôňu s afrodiziakálnym účinkom, ako napríklad jasmín alebo pyžmo. Ideálne je, ak bude v miestnosti iba tlmené osvetlenie, pokojne postačia aj sviečky. Lôžkom na masáž môže byť ľubovoľná mäkká podložka, matrac alebo posteľ – hlavné je, aby ste sa cítili príjemne, nebola vám zima a podložka nebola tvrdá. Pripravte si aj pomôcky, ktoré budete počas masáže potrebovať, dve veľké šatky (pareo) na zahalenie sa, masážny olej (môžete si ho rozliať do viacerých misiek a do každej pridať kvapku inej aromatickej silice) a pierko, či kúsok kožušinky. Keď máte všetko pripravené, zapnite príjemnú relaxačnú hudbu a pozvite partnera dovnútra.


Mohlo by vás tiež zaujať: Vzrušujúca tantrická masáž: Uvoľní vaše sexuálne napätie!


Ako postupovať

Najskôr seba i partnera vyzlečte a zahaľte sa do pripravených šatiek (zahaliť sa môžete od pŕs alebo iba od pása dole). Posaďte sa na podložku tvárou k sebe, chyťte sa za ruky a pár minút iba ticho dýchajte, pričom sa snažte zosynchronizovať s partnerom. Potom ho začnite pomaly hladiť po tvári a hlave, začrite medzi vlasy, pohládzajte ho chrbtom rúk krúživými pohybmi po lícach, prechádzajte prstami po perách. Venujte sa každému milimetru s láskou a nehou a po pár minútach sa presuňte za chrbát partnera. Dovoľte mu, aby sa o vás oprel a opäť ho hľaďte po hlave, šiji a ramenách. Nežne mu rozviažte šatku a poproste ho, aby si ľahol na brucho. Začnite pomaly masírovať jeho krk a chrbát.

Myslite na to, že nejde o rozmasírovanie stuhnutých svalov ale o láskyplné dotyky, ktoré by mali byť pomalé a nežné. Skôr pohládzanie kruhovými pohybmi ako silný tlak. Dôsledne sa venujte každému centimetru tela vášho partnera od šije, až po končeky prstov na rukách a nohách, aby sa uvoľnilo celé telo. Potom pošepkajte partnerovi aby sa otočil na chrbát a pod hlavu mu dajte vankúš. Sadnite si za jeho hlavu a pokračujte masážou tváre a uší. Potom sa presuňte k boku partnera a začnite masírovať prednú časť jeho tela – prsia, hrudník, prednú časť rúk, brucho i nohy. Na umocnenie vzrušenia môžete použiť aj pripravené pomôcky ako pierko alebo kožušinku, ktorou budete pohládzať telo partnera.


Mohlo by vás tiež zaujať: Pravidelný sex: Viete, čo všetko dokáže liečiť?!


Masáž joni a lingamu

Vrcholom tantrickej masáže je masáž intímnych partií, joni alebo lingamu. Je to veľmi delikátna a jemná záležitosť, pri ktorej musíte byť mimoriadne nežní. Opäť by malo ísť o jemné, pomalé krúživé pohyby prstami. Začnite masážou podbruška, krúžte prstami okolo lingamu, či joni a až následne prejdite na dotyky samotných intímnych partií. Myslite pri nich na to, že cieľom tantrickej masáže nie je dosiahnutie orgazmu – takže sa nikam neponáhľajte a vyvrcholenie berte iba ako „bonus“. Po masáži intímnych partií partnera opäť prikryte šatkou a nechajte ho chvíľu v pokoji ležať.

Milovanie na záver?

Milovanie nie je súčasťou tantrickej masáže, pretože pri ňom je potrebné nielen dostávať ale aj dávať a venovať sa partnerovi, čo znamená, že nemôžeme naplno prežiť svoje vlastné pocity a ponoriť sa do meditácie. No to neznamená, že po skončení masáže nemôžete svoje vzrušenie premeniť na milostný akt. Koniec koncov, tantra je najmä o prirodzenosti a sex je predsa tou najprirodzenejšou činnosťou na svete. …

Zdroj: 4.bp.blogspot.com, 4.bp.blogspot.com, Viktória
Odporúčame