Päť dôvodov, pre ktoré ľudia po päťdesiatke nemajú sex: Toto sú oni!

posteľ

profimedia.sk

Máte polovičku, s ktorou ste zvykli prežívať poriadne horúce noci, ale rokmi sa iskra z vášho vzťahu vytratila? Nespomínate si už poriadne ani na vaše posledné milovanie? Nie ste v tom sami. Je mnoho ľudí, ktorí s pribúdajúcimi rokmi prestanú spolu intímne žiť. A pritom stačí málo a sex by si mohli vychutnávať rovnako ako v mladšom veku.

Problém č. 1: Nejde to a nejde…

Priznať si problém s erekciou pre muža nemusí byť jednoduché. Mnoho príslušníkov silnejšieho pohlavia sa o tom hanbí hovoriť aj pred manželkou, nieto ešte pred doktorom. Pritom sa počet mužov, ktorým môže odborník pomôcť výrazne zvyšuje.

Vyriešte ho: Neodsudzujte sa na doživotný celibát slovami „to je vekom, s tým sa už nič nedá robiť“. Jedna návšteva u sexuológa/urológa predsa nie je až taká obeta. Určite je lepším riešením ako objednávanie si pokútnych prípravkov cez internet alebo vyhýbanie sa sexu ako takému.

Problém č. 2: Chuť na sex – čo to je?

Nie nadarmo sa hovorí, že s jedlom rastie chuť. Ak si však na uspokojujúce milovanie ledva pamätáte, nemožno sa čudovať, že sa vám do sexu ani veľmi nechce. O to viac, že do hry zasahuje v tomto čase aj hormonálny prevrat menopauzy. Svoje môžu spraviť aj niektoré lieky, preto ich užívanie v súvislosti s potenciou a chuťou na sex prekonzultujte s lekárom.

Vyriešte ho: Zabudnite na deti a zhon a začnite od znova. Vychutnávajte si pomalé partnerove či partnerkine dotyky ako kedysi a nikam sa neponáhľajte. Zapáľte si sviečky, otvorte fľašu vína, ale svoju polovičku do ničoho nesilte a nenechajte sa nútiť ani vy. Spomeňte si, ktoré dotyky vám kedysi robili najlepšie a inštruujte svojho partnera alebo partnerku. Ak pôjde všetko dobre, vlak sa opäť rozbehne.


Mohlo by vás zaujať: Päť výhod sexu po päťdesiatke: Užívate si ich aj vy?


Problém č. 3: Nešmýka sa, ako má

Jedným zo sprievodných znakov menopauzy môže byť znížená chuť na sex, ale aj stenšovanie vaginálnych stien a chýbajúca vlhkosť. Summa summarum, celkom dobré dôvody na odmietanie sexu. Ani to však nie je neprekonateľný problém.

Vyriešte ho: Príznaky menopauzy môže do určitej miery potlačiť hormonálna substitučná liečba. Na zlepšenie kondície vagíny je zas vhodný krém s obsahom estrogénu. Pomôcť tiež môže starý dobrý lubrikačný gél.

Problém č. 4: Partner/ka ma odmieta

Nepríjemná vec, ktorá znižuje sebavedomie odmietaného partnera, ako aj spokojnosť so vzťahom ako takým. To všetko je odmietanie sexu zo strany jedného z partnerov.

Vyriešte ho: Pokúste sa zistiť dôvod – ale radšej buďte pripravení na všetko. Možné odpovede na otázku „prečo ma už nechceš?“ sú napríklad tieto:

  • „Už mi nevoniaš“ – V takomto prípade je situácia ťažká. Keď sa chémia vytratí natoľko, že z lásky je odpor, možno si nepomôžete. Ak chcete ďalej viesť sexuálny život, je možné že si budete musieť nájsť iného partnera/ partnerku.
  • „Nepriťahuješ ma ako kedysi“ – Skúste sa pozrieť na seba triezvymi očami máte sto kíl a vlasy si umývate raz za dva týždne hoci kedysi ste lámali srdcia na počkanie? Možno by ste mohli investovať do permanentky vo fitnescentre či navštíviť kadernícky salón.
  • „Aj tak z toho skoro nič nemám“ – Sebeckosť je zlá nielen vo vzťahu ako takom, ale aj v posteli.  Vašou jedinou správnou reakciou na túto vetu je „tak mi povedz, čo a ako mám spraviť, aby sa ti to páčilo viac.“  Na nový – a lepší – začiatok nikdy nie je neskoro.
  • „Nejde o to, že nechcem, ale nemôžem“ – Ako sme už spomínali, fyzické zmeny s telom môžu narobiť neporiadok. Muži sa neraz hanbia pred partnerkou priznať problémy s erekciou, dámy zase napríklad nepríjemné pocity pre znižujúcu sa vlhkosť vagíny. Svoje môže zohrať aj boľavý chrbát či problémy s kĺbmi. Všetko sa však dá vyriešiť, hlavne nezabudnite, že ste na jednej lodi!

Mohlo by vás zaujať: Vyžeňte nudu a chlad z vašej spálne: Zlepšite svoj sexuálny život ešte dnes!


Problém č. 5: Neistota

Kedysi ste mali pekné úhľadné telo a dnes? Z pružnej pokožky sa stáva ovisnutá a ozdobená vráskami, svaly tiež už nie sú také, ako pred desiatimi rokmi. Pohľad do zrkadla vás už nenapĺňa pýchou a sebaistotou. Naopak, neraz radšej rýchlo odvrátite zrak.

Vyriešte ho: Vek žiaľ, zanecháva stopy na každom – nielen na vás, ale aj na vaše polovičke. Možno už nemáte najpevnejšie prsia či brucho, ale zato toho máte spolu veľa za sebou. Videli ste sa v rôznych situáciách a preto sa nebráňte ani spoločnej posteli. O niečo horšie môže byť nazbierať odvahu na prvý sex v novom vzťahu. Pomôcť si môžete jemným osvetlením v podobe sviečok alebo úplnou tmou. Ak sa cítite ozaj zúfalí, môžete sa obrátiť aj na služby plastického chirurga či rôznych skrášľujúcich salónov.


Máte už za sebou aj vy nejakú sexuálnu krízu? Ako ste ju prekonali? Poraďte aj ostatným čitateľom v diskusii a vyhrajte víkendový pobyt alebo ďalšie ceny v našej súťaži. Nezabudnite uviesť platnú emailovú adresu.

Zdroj: profimedia.sk, kozzi.com, Dora
Odporúčame