Päť tajomstiev sexuálne zrelých párov: Ako sa dopracovať k spokojnosti v posteli?

sex

thinkstockphotos.com

Môžete mať za sebou množstvo skúseností aj sexuálnych partnerov či odžité desaťročia v manželstve s jedinou osobou. Ani jedna z uvedených situácií vám však nezaručí, že ste v sexuálnych otázkach spolu so svojou polovičkou dozreli. Ak túžite po dokonalej harmónii v spálni, vedzte, že sexuálne zrelé dvojice spájajú kľúčové vlastnosti. Ktoré to sú?

1. Vítajú každé spestrenie

Sexuálne spriaznené duše nečakajú, kým sa im na radovánky naskytne čas aj príležitosť. Pohlavný styk neudržiavajú v starých zabehnutých koľajách so vždy navlas rovnakým scenárom. To by totiž časom viedlo k stereotypu, nude a pocitu, že ich už nič nedokáže prekvapiť. Zrelé páry sa totiž vedia dokonale prispôsobiť každej situácii a nájsť v nej svoje čaro. Pýtate sa, ako na to aj po rokoch manželstva chudobného na čo i len štipku vášne? Vyskúšajte:

  • rýchlovku – dohodnite si spoločný obed s partnerom a v rámci pauzy si doprajte bleskový sex. Stačí päť minút a vyplavené endorfíny vás prevedú náročným popoludním aj bez kávy.
  • dlhú noc – začnite spoločným kúpeľom, pokračujte vzájomnou masážou a užívajte si blízkosť jeden druhého. Intimitu pri sviečkach si vychutnávajte plnými dúškami a nikam sa neponáhľajte.
  • kostým – prezlečte sa za sexi sestričku, letušku alebo požiarnika. Kostým totiž dokáže poriadne rozprúdiť predstavy a vniesť do spálne to správne erotické dusno.
  • sex v aute – presne ako za starých čias, keď ste telo toho druhého objavovali kúsok po kúsku
  • novú spodnú bielizeň – zistite, čo sa vašej polovičke páči a prekvapte ju dráždivým kúskom bielizne
  • striptíz – nemusíte mať výnimočné pohybové danosti, no polovičke môžete venovať súkromný erotický tanec. Verte, že odmena vás neminie, no nezabudnite na vhodný hudobný sprievod.

Mohlo by vás zaujímať: Sex po päťdesiatke môže byť váš najlepší v živote: Poradíme, ako na to!


2. Vedia sa chopiť iniciatívy – obaja

Ak vo vzťahu navrhuje sex vždy iba jeden z partnerov, jeho polovička môže aj nemusí súhlasiť. Bohužiaľ, postupom času sa môžete ocitnúť v situácii, kedy je pohlavný styk vnímaný ako istý druh manipulácie: trest alebo odmena. Aby ste sa vyhli nepríjemným pocitom z odmietnutia, naučte sa iniciovať posteľné dobrodružstvo v navlas rovnakej miere.

3. Úplne sa odovzdajú jeden druhému

Stáva sa vám, že počas intímnych chvíľ myslite na nákupný zoznam, pracovné povinnosti alebo výsledky športových zápasov? Pokiaľ sa nedokážete sústrediť výlučne na svojho partnera, nemôžete očakávať, že s ním zažijete stav blaženosti a vyvrcholenia. Aby ste mali otvorenú myseľ, musíte predovšetkým prijať svoju polovičku takú, aká naozaj je – so všetkými jej chybami. Pokúste sa tiež hodiť za hlavu všetky obavy (napríklad, z neželaného tehotenstva) a hlavne sa nepokúšajte o sex, ak doslova zaspávate od únavy.


Mohlo by vás zaujímať: Keď chýba vlhkosť, sex je problém: Dostaňte svoje intímne partie opäť do formy


4. Záleží im na uspokojení toho druhého

Ak ste uviazli vo vzťahu s egoistom, na vyrovnaný sexuálny život môžete rovno zabudnúť. V ideálnom prípade totiž partner prikladá spokojnosti svojej polovičky rovnakú dôležitosť ako tej vlastnej. Vytvorenie vzájomného puta si vyžaduje určitý čas a preto nemôžete očakávať, že dokonalého milenca v tomto smere stretnete ako náhodnú známosť pri sexe na jednu noc.


Mohlo by vás zaujímať: Chlapi, zbystrite pozornosť! Týchto 10 častí vášho tela zaujíma ženy najviac


5. Neostýchajú sa

Možno vás trápia kilá navyše, celulitída, strie, príliš chlpaté telo alebo veľké množstvo znamienok. Ľudia bojujú s obrovským množstvom komplexov a oberajú sa tak o možnosť prežiť s partnerom jedinečné spojenie aj v sexuálnej oblasti. V dlhoročných a úprimných zväzkoch pritom na zovňajšku až tak veľmi nezáleží. Oveľa dôležitejšia je hĺbka citu a schopnosť opísať svoje predstavy a túžby.


Ako docieliť, aby v spálni nevyhasla povestná iskra? Podeľte sa o svoj názor v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, Thinkstock, Emília G.
Odporúčame