Päť výhod sexu po päťdesiatke: Užívate si ich aj vy?

sex

profimedia.sk

Prieskumy dokazujú, že zrelé ženy, ale i muži si sex dokážu užiť lepšie, ako kedykoľvek predtým. Predstava, že ľudia po dosiahnutí určitého veku už nemajú nárok ani chuť na sex je naozaj veľmi ďaleko od pravdy. Ak sa z vášho života vytratila intimita, nemusí to byť vekom. Mnoho párov si totiž sex užíva síce menej často, ale o to viac, ako v mladšom veku.

Poznáte správnu techniku

Máte za sebou roky sexuálnych skúseností s jedným alebo viacerými partnermi či partnerkami. Viete, na čo reaguje vaše telo a na čo telo vašej polovičky. Rovnako sa už nečervenáte pri predstave, že by ste mali narovinu povedať, kde a ako sa vás má dotýkať. A práve priamosť a úprimnosť neraz mladším ľuďom v spálni robí problémy.


Mohlo by vás zaujať: Chuť na sex môžete mať v každom veku: Skúste tieto prírodné afrodiziaká!


Žiadne deti na obzore

Zhruba do pätdesiatky má veľa rodičov ešte deti pod vlastnou strechou a zároveň dávajú pozor, aby sa náhodou neprihodilo ďalšie. Po päťdesiatke väčšina týchto rušivých elementov zmizne. Deti sú už samostatné, takže vás nemusí mátať predstava syna, ktorý vás vyruší v najlepšom, ani pomyslenie na to, že by ste s dcérou mali písať domáce úlohy a nie si užívať v spálni. Navyše, nemusíte už riešiť žiadne tabletky, kondómy, ovulačné či tehotenské testy. Čo môže byť lepšie?


Tiež by vás mohlo zaujať: Manželstvo bez sexu: Môže fungovať?


Menej stresu

Už nesplácate hypotéku, nemyslíte len na to, ako sa v práci vyšplhať na lepšie miesto a prestávate sa stresovať tým, či máte o jednu vrásku alebo tukový vankúšik navyše. Máte viac času a v ideálnom prípade aj peňazí ako pred takými 20 rokmi, takže si môžete dopriať aj trochu relaxu a potešenia. Ľudia v zrelom veku jednoducho už neberú všetko tak vážne a odbornící sa zhodujú v tom, že práve ich psychická pohoda sa výrazne odzrkadľuje aj na zlepšenom sexuálnom apetíte.

Experimenujete

Ak ste doteraz o sexuálnych pomôckach iba čítali, je pravdepodobné, že po 50-ke po nich aj siahnete. Hormonálne zmeny v organizme totiž okrem iného znižujú vlhkosť vagíny a preto by vo vašej výbave nemal chýbať napríklad dobrý lubrikačný gél. A čo tak vibrátor alebo nejaký zaujímavý masážny strojček? Ak aj partner “nemôže” vždy, keď by ste chceli, tieto pomôcky naozaj dokážu spríjemniť intímne chvíle – a dokonca opäť rozdúchať iskru vo vzťahu. Mnoho párov ich po prvom odskúšaní už neodloží, a naopak, začne testovať aj ďalšie “technické novinky”…


Mohlo by vás zaujať: Konkurencia pre Viagru: Nová tabletka má účinkovať štyrikrát rýchlejšie!


Nikam sa neponáhľate

S manželom sme svoji vyše 30 rokov, ale až nedávno som si začala sex s ním naozaj užívať,” tvrdí 52-ročná Anna. “Dôvodom je, že mu všetko trvá akosi dlhšie a z našich nanajvýš trojminútoviek sa zrazu stali tridsaťminútovky. Manžel sa ma teraz viac dotýka a mám pocit, ako by sme sa navzájom znova objavovali,”  pochvaľuje si. Faktom je, že zmeny, ktoré mužov postihujú vo vyššom veku (dlhší čas potrebný na dosiahnutie erekcie i vyvrcholenie), mnohé ženy vítajú s radosťou. Partner sa im totiž viac venuje a nezameriava pozornosť iba na samotný styk, vďaka čomu majú ich polovičky čas dostať sa do správnej nálady a aj väčšiu šancu na orgazmus.

Zdroj: profimedia.sk, photoxpress.com/Kurhan, Viktória
Odporúčame