Pes, had alebo korytnačka: Čo o vás prezrádza váš domáci miláčik?

pes

plnielanu.sk

Ste psíčkar alebo mačacia žena? To, pre aké zvieratko sa rozhodnete súvisí s vašim charakterom a dokonca aj s vaším postojom k zodpovednosti.
A ak aj nemáte domáce zvieratko sami, isto máte vo svojom okolí „zveromilov“, ktorým by ste radi lepšie nahliadli do duše.

Tu som pánom ja!

To chcú vo väčšine prípadov dať najavo ľudia, ktorých ráno či večer vídate so psom. Sú rozhodní a majú radi poriadok a jasné pravidlá, ktoré jednoducho treba dodržiavať. Presne preto si najlepšie rozumejú so psami. Vôbec im nezazlievajte, ak nezdieľajú vaše nadšenie k mačkám, ktoré sú presným „psím“ opakom. Mimochodom, viete, že jediná láska, ktorú možno kúpiť za peniaze je pes?

Ži a nechaj žiť!

Je heslom všetkých tolerantných ľudí, ktorých môžete spoznať aj podľa toho, že milujú mačky. Tie totiž potrebujú istú dávku slobody a rozhodne vás nebudú poslúchať na slovo. Pritúlia sa iba ak na to majú chuť aj oni sami, no v žiadnom prípade nie len preto, že by cítili vašu potrebu cítiť hebkosť ich kožúšku ako to robia psi. „Mačací ľudia“ s ľahkosťou odpúšťajú, no nezabúdajú – presne ako ich domáci miláčikovia! Možno si pofrflú na to, že meškáte, ale o päť minút je u nich už opäť všetko v najlepšom poriadku. No na ďalšie stretnutie s vami už neprídu načas ani oni!

Nájdite „toho pravého“: Pes presne pre vás!

Za múr ťa nepustím!

Štát v štáte majú najmä „rybičkári“. Prosto majú radi svoj priestor, do ktorého nevpustia nikoho okrem seba. A presne to tolerujú aj ostatným. Ak pred človekom s rybičkami poviete, že s ním o niečom nechcete hovoriť, nebude sa toho domáhať. S úsmevom bude rešpektovať, že máte svoje tajomstvá, ktoré patria len do vášho sveta oddeleného múrikom. A ten sa jednoducho neprelieza. Nebuďte sklamaní, ak vám takýto človek nehovorí o všetkom. Určite to nie je preto, že by ste preňho nič neznamenali.

Poďme spolu lietať!

Papagáje chovajú najmä ľudia, ktorí milujú slobodu. Rovnako ako ich miláčik môžu byť v klietke, ale s vlastnými pravidlami a najmä s možnosťou kedykoľvek si z nej vyletieť a priletieť bez toho, aby ste sa ich na niečo pýtali. Podľa vedcov dokonca chovatelia vtákov zvyknú byť záletní. Radi si od stabilného partnera na chvíľku odskočia, aby sa takto ubezpečili, že si vybrali správne. A hoci nemusí ísť hneď o neveru, nebuďte prekvapení, keď „vtáčkar“ bude mať s opačnými pohlaviami podľa vás nadštandardne dobré vzťahy. Iba nimi utužuje ten svoj vzťah.

Nordic walking: Radosť z chôdze o paličkách

Tu si v bezpečí!

Dávajú najavo chovatelia myšiek, škrečkov, morských prasiatok, zajačikov a všetkých zvieratiek, ktoré vo voľnej prírode často končia na jedálnom lístku silnejších. Takýto ľudia sú prehnane starostliví, ale aj citliví. Radi sa starajú o ostatných, no zároveň od nich potrebujú aj istý odstup. Tak ako svoje zvieratko uložia do bezpečnej klietky a riešia v pokoji iné veci, tak aj v živote potrebujú z času na čas úlohu zodpovedného ošetrovateľa na chvíľu odložiť a bezstarostne sa venovať sebe. Určite to však nespravia, keď ich potrebujete – teda, ak sa necítite dobre alebo prežívate ťažké obdobie. V takejto situácii zásadne uprednostňujú potreby druhých pred tými svojimi.

Mám brnenie!

Alebo ochranný pancier ako korytnačka. A to doslova! Korytnačí milovníci možno pôsobia drsne a necitlivo, no vo vnútri sú citlivejší a najmä zraniteľnejší ako by sme si vedeli predstaviť. Tak ako dokážu na počkanie vyriešiť problémy iných, tak sú bezradní pokiaľ ide o problém, ktorý sa týka ich samých. Hlavne preto, že ich takáto situácia raní viac, ako dávajú najavo a veľmi ťažko sa s ňou vo svojom pancieri vysporiadajú. Ak máte takéhoto človeka v okolí, nebojte sa mu v prípade potreby podať pomocnú ruku. Potrebuje ju omnoho viac ako dáva najavo.

Škola varenia: Zábava a poučenie pre milovníkov dobrého jedla!

Prezlečiem kabát a je to!

Ak ste už počuli nadávku „ty si ale had“, určite tušíte z čoho vznikla. Hadí ľudia sú naozaj nenápadní, no môžu sa prejaviť v tej najnevhodnejšej chvíli. Či to bude pre vás príjemným alebo nepríjemným prekvapením, je naozaj otázne. Každopádne majú milovníci hadov v krvi nevyspytateľnosť. Preto sa nečudujte, ak vám dnes povedia jedno a zajtra prídu s úplne opačným názorom. Jednoducho si z noci do rána „vyzliekli kožu“, alebo v ľudskej reči „prezliekli kabát“. Okrem toho však ide aj o výnimočných ľudí, ktorí len ťažko nachádzajú škatuľku, do ktorej by sa mohli zaradiť.

Zdroj: plnielanu.sk, Plnielanu.sk, Pippa
Odporúčame