Pivo ako liečivý zázrak: Pomáha pri chudnutí, vysokom tlaku aj nespavosti

Pivo

thinkstockphotos.com

Pivo sa vždy tešilo obrovskej popularite. Po čaji a vode je najrozšírenejším nápojom vôbec. Najnovšie štúdie poukazujú na to, že nielen skvele chutí, ale tiež znižuje riziko obličkových kameňov, infarktu alebo mŕtvice. Vychladené pivo tak uhasí smäd a navyše pomôže predísť mnohým chorobám. Nezabudnite však, že s ničím to nemožno preháňať – a s alkoholom určite nie.

Proti infarktu aj mŕtvici

Výskumný tím z Pennsylvánskej univerzity zistil, že tmavé pivo môže znížiť riziko infarktu. Dodávajú však, že kľúčom k úspechu je umiernenosť, takže s nímto netreba preháňať. Ideálne je údajne vypiť pol litra denne. Také množstvo podľa výskumu môže znížiť riziko mozgovej mŕtvice, alebo zabrániť kardiovaskulárnym chorobám. Pivo obsahuje množstvo dôležitého draslíka, pomáha predísť zhlukovaniu červených krviniek a vytváraniu krvných zrazenín. Takisto znižuje vysoký krvný tlak.


Mohlo by vás zaujímať: Mýty o pive odhalené: Priberá sa z neho? A ako pôsobí na naše zdravie?


Aj pri nespavosti

Určite ste si všimli, že po prvom pohári piva vás chytajú driemoty. Je to spôsobené chmeľom, ktorý pôsobí ako prírodné sedatívum. Zahoďte teda tabletky do koša a ak nemôžete zaspať, vypite pár hltov zlatistého moku. Dajte však pozor, nadmerné množstvo môže mať úplne opačný efekt. Alkohol vo väčšom množstve zhoršuje kvalitu vášho spánku.

Prevencia obličkových kameňov

V minulom roku sa uskutočnili štúdie, ktoré potvrdzujú, že čím viac piva vypijeme, tým menšie je u nás riziko výskytu obličkových kameňov. Fínski vedci pod vedením doktora Tera Hirvonena z Národného zdravotného ústavu v Helsinkách, skúmali na 27-tisíc mužoch liečivé účinky tohto nápoja. Prišli k záveru, že jeho pravidelné pitie  znížuje riziko obličkových kameňov až o 40 percent. Pivo totiž zvyšuje vylučovanie vápnika, ktorý je hlavnou zložkou obličkových kameňov. Takisto je močopudné, pomáha zavodňovať obličky a obsahuje horčík, ktorý je pre telo veľmi dôležitý.


Mohlo by vás zaujímať: 3 megarýchle spôsoby, akými si doma vychladíte pivo: Nie je to žiadna veda!


Dobré je aj na vlasy a pleť

Vďaka množstvu vitamínov a minerálov je tento chmeľový zázrak„  balzamom pre vlasy. Je zložkou mnohých šampónov a kondicionérov, ktoré majú vašej hrive dodať objem a zdravý vzhľad. Nebojte sa ju pri umývaní opláchnuť  samotným pivom. Nepríjemná vôňa po pár minútach vyprchá a vlasy ostanú krásne lesklé a vyživené. Vitamín B  totiž pomáha regenerovať pokožku a zároveň zvyšuje tvorbu pigmentu či kolagénu.

Náš tip: Zmiešajte vodu, pivo a jablčný ocot, ktorý dodá vlasom lesk a následne opláchnite.

A čo „pivné bruško“?

Pivo rozhodne nie je diétna pochúťka, ale má menej kalórií ako napríklad ovocné džúsy. Zatiaľ čo pol litra jablčnej šťavy obsahuje okolo 240 kalórií, v pive ich je okolo 190. Jedným nápojom denne tak určite nič nepokazíte.


Máte radi pivo? Ako často si zlatistý mok doprajete? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, Lenka
Odporúčame