Plesové šaty pre zrelú ženu? Pozrite, čo mali oblečené známe Slovenky na Plese v opere a inšpirujte sa!

Foto: Ples v opere

Plesová sezóna je v plnom prúde a najmä pred dámami stojí kľúčová úloha – premyslieť svoj vzhľad do detailov. Ples vyžaduje podľa etikety isté správanie aj oblečenie. Na úvod by si každá dáma mala zvážiť, či ide o významný a prestížny ples, alebo je to udalosť lokálneho charakteru, napríklad obecný. Tak či onak, v oboch prípadoch určite nešliapnete vedľa, ak sa budete riadiť odporúčaniami na pozvánke a stavíte na dlhé šaty.

Večerné róby si priam pýtajú veľa ženskosti a hry s detailmi. Ich úlohou je zvýrazniť krásu nositeľky a podčiarknuť jej ženskosť. Nechýbajú kvetinové vzory, čipka, trblietky, šifón, krásne zvýraznené dekolty alebo naopak – decentne odhalený chrbát. Ako inšpiráciu prinášame krásne róby, v ktorých sa zažiarili známe osobnosti na Plese v opere tento rok.

Oslnivý lesk

Emília Vášáryová, herečka činohry SND a ambasádorka dobročinného podujatia bola tento rok na Plese v opere neprehliadnuteľná. Nielen farba šiat, ale aj samotný exkluzívny materiál povýšili jej róbu na skutočný šperk. Veľmi pekne zvýraznené ramená aj dekolt sa postarali o dokonalosť, ktorá už nepotrebovala žiadne doplnky navyše. Nebojte sa lesklých materiálov ani riasenia. V správnej súhre z vás urobia hviezdu večera.

Foto: Ples v opere

Výrazné vzory

Dámy, ktoré sa neboja v spoločnosti vyniknúť, môžu pri výbere šiat vyskúšať aj modely s kvetinovou potlačou, podobne, ako riaditeľka Divadla Nová scéna Ingrid Fašiangová. Šaty s čiernymi ružami na bielom podklade jej mimoriadne pristali a dotvorili mladistvé vyžarovanie. Dajte si však záležať nielen na kvalitnom materiáli, ale aj poctivo spracovanom strihu, pretože na vzorovaných látkach sa nesmie podceniť jediný záhyb.

Vzdušná, éterická, romantická

Herečka Monika Hilmerová zvolila tento rok baby blue odtieň v spojení so vzdušným šifónom. Ak už dlhšie túžite po zmene a máte za sebou plesy v šatách z ťažkých lesklých alebo zamatových materiáloch, môže vás osloviť práve takéto jemné prevedenie s vrstvením. Svojej nositeľke uberie roky a krásne zvýrazní jej ženskosť. Ako bonus navyše – už žiadne tlačenie korzetu alebo strach z trapasu. Celú noc pretancujete v príjemných ľahučkých šatách ako víla.

Zdroj: Ples v opere

Aj čierna dokáže prekvapiť

Poznáme to azda všetky – niekedy túžime mať na sebe šaty netradičnej farby, aké nebude mať žiadna iná, a pritom prehliadneme jasných favoritov. Módna návrhárka Jana Pištejová vybrala pre seba nesmrteľnú čiernu farbu, hoci spod jej rúk každoročne vzídu nádherné róby plné farieb. Skúste aj vy, aké je to byť elegantnou dámou s tajomným čarom! V spojení s výrazným líčením sa na jednu noc zmeníte na úplne inú ženu.

Foto: Ples v opere

Ako kráľovná

Šaty, v ktorých sa každá žena bude cítiť ako kráľovná večera! Výnimočnosť róby, ktorú mala na sebe Mária Hurajová, podpredsedníčka predstavenstva Slovak-American Foundation, umocňuje nielen farba a trblietavá výšivka, ale aj elegantný prehoz cez ramená. Ten pre svoju dĺžku až po zem pripomína kráľovský plášť. Tento trend ste mohli na fotkách z Plesu v opere vidieť na viacerých dámach a bez ohľadu na vek či farbu šiat, na každej nositeľke vyzeral perfektne.

Zdroj: Ples v opere

S dôrazom na detail

Pani Ľudmila Sitárová, manželka slovenského jadrového fyzika Branislava Sitára, ukázala, ako s noblesou nosiť jemnú pastelovú farbu v kombinácii s výraznejšou čipkou. Tento strih šiat do A, v štandardnej dĺžke a s predelom v oblasti pása, môžeme považovať za univerzálny. Pristane takmer každej žene bez ohľadu na vek. Vhodne zvolený lodičkový výstrih a výčes vlasov hore necháva vyniknúť krk a kľúčne kosti. Ak hľadáte stávku na istotu, vyskúšajte v salónoch tento typ šiat. Úspech v spoločnosti zaručený!

Zdroj: Ples v opere
Zdroj: Ples v opere, plnielanu.sk, Lucka
Odporúčame