Po päťdesiatke zmenila život: 62-ročná modelka vás presvedčí, že vrásky žene pristanú

Foto: Instagram - Nikki Redcliffe

Foto: Instagram - Nikki Redcliffe

Máte pocit, že v určitom veku už nemôžete očakávať nič zaujímavé a svetoborné? Že starnutie je za trest a nedá sa v ňom nájsť nič príťažlivé? 62-ročná Angličanka Nikki Redcliffe by vás okamžite vyviedla z omylu.

Sama svojím životom dokazuje, že zmena môže prísť aj po päťdesiatke, a starnúť sa dá naozaj s gráciou. Kedysi bývala nesmelá a nepomáhalo ani to, že bola celkom atraktívna. Potom však prišiel zlom a Nikki si uvedomila, že žiť treba naplno. Od základov prekopala svoj šatník a stala sa z nej modelka, ktorá sa nehanbí fotiť ani v plavkách a spodnej bielizni.

View this post on Instagram

Well I never! Seems this is my 600th Instagram post!!! I first joined IG in 2015 with the simple objective of stalking my daughters. Not as sinister as it sounds because they were very understanding and I spent the first year or so just posting the standard photos of family, friends, holidays and the occasional sunset. Along the way I started following a whole bunch of vintage enthusiasts who bought, sold, wore and wrote about all things vintage. It was like finding a door into a new world when I discovered the fabulous global vintage community on Instagram. It then occurred to me that I had a sizeable vintage wardrobe and maybe other people would enjoy seeing my clothes as much as I enjoyed looking at theirs so in June 2016 I began posting photos of my own vintage looks. Of course I’m way older than most vintage ‘gals’ but wearing unique pieces from the 40s and 50s has allowed me to find and develop my own style and it’s given me a lot of entertainment along the way. At 62 I’m happier than I’ve ever been and I’m here to spread the message that ageing can be a truly joyful and liberating experience. I sometimes feel a bit sad for younger people with all the pressures and expectations they face. At my great age there are practically no expectations! The over 50s have relatively few role models but neither are we bombarded with unrealistic images of how we should look, dress or live our lives. That is real freedom! I’m celebrating with this photo, taken earlier this year in my favourite place, wearing my favourite vintage bathing suit. Thank you to everyone who follows, likes or comments here. I can’t tell you how much I appreciate your kind, supportive, encouraging, heartwarming and often hilarious comments. With love and gratitude xxx💋 #vintage #vintagestyle #vintageforever #over60 #over60andfabulous #over60style #advancedstyle #greyhair #greyhairdontcare #ageingwithstyle #ageinggracefully #grannyinaswimsuit #1950sfashion #1950sstyle #30daysofvintagestyle #vintageswimsuit #myinstagramstory #thejoyofageing #ilovevintage #600thpost

A post shared by Nikki Redcliffe (@nikkiredcliffe) on


Mohlo by vás zaujať: Tieto známe celebrity majú už dávno po päťdesiatke: Ako to robia, že vyzerajú stále tak skvele?


Celkom iná žena

Nikki priznáva, že v tridsiatke bola úplne obyčajnou ženou, ktorá sa venovala práci a rodine. Starala sa o tri deti, manžela, a dbala na to, aby príliš nevykúkala z davu. To sa týkalo aj jej oblečenia a celkového vzhľadu. V istú dobu dokonca zvažovala kozmetickú operáciu, aby išla s dobou. O módu sa vždy zaujímala, mala rada pekné oblečenie, no neustále sa snažila dodržiavať trendy, ktoré jej vnucoval niekto iný.

A potom v päťdesiatke, keď sa iné ženy zvyčajne stávajú umiernenejšími a konzervatívnejšími, náhle prišla zmena. Deti vyleteli z hniezda a Nikki mala viac času na seba. Rozhodla sa, že prestane dbať na to, čo si myslia iní, čo sa sluší a patrí, a začne robiť to, čo sa páči jej samej. Jednoducho – pôjde svojou vlastnou cestou.

View this post on Instagram

#30daysofvintagestyle and at last I’ve found a sin I’m not guilty of! Anger is definitely on the list of the seven deadly sins but finding, buying, wearing and preserving my vintage wardrobe brings me nothing but joy. I will admit to slight feelings of irritation, disappointment or regret from time to time. Sellers who are less than truthful, garments that don’t turn out as I’d hoped and the odd pang when I miss out on something beautiful. However, my vintage journey has brought me so much fun. It’s like having a wonderful hobby I can do every day. I’ve discovered a marvellous community of like minded people all over the world. I’ve been out to fabulous events and stayed in ogling other people’s wonderful wardrobes on Instagram. At last I’ve found a style that makes me feel brighter, happier and more confident. So I’m crossing Anger off my list of Vintage Sins. Get Happy – Wear Vintage! Special thanks to all the brilliant sellers who keep me so happy. This great 1940s jacket came from @blacksheepantiques and the crazy 40s hat was from @dreamtimevintage. #vintage #vintage lady #vintagestyle #vintageforever #ilovevintage #truevintage #1940sstyle #1940sfashion #advancedstyle #over60style #vintagestylechallenge #30daysofvintagestyle #ageinggracefully #styleatanyage #vintagehat

A post shared by Nikki Redcliffe (@nikkiredcliffe) on


Mohlo by vás zaujať: Cindy Crawford o kráse a štíhlosti: Vždy na konci obeda si dám kúsok čokolády


Našla sa v štýle 50-tych rokov

Sklamaním pre ňu však bolo zistenie, že obchody s módou akosi pozabudli na staršie ženy. Práve frčala éra úzkych džínsov, ktoré vyzerali dobre len na určitom type žien, a bolo mimoriadne ťažké nájsť niečo „primerané veku“, čo by bolo zároveň ženské, elegantné a štýlové. Nikki zistila, že móda o ňu ako o 50-ročnú ženu nemá záujem, pretože v každej žene chce vidieť tínedžerku. Našťastie sa dokázala vynájsť.

Vždy bola totiž zaťažená na štýl vychádzajúci z módy 50-tych rokov, a presne ten si zaradila do šatníka. Našla vyhovujúce obchody a lovenie jedinečných kúskov, ktoré nazvala „hon na poklady“, ju začal mimoriadne baviť. Navyše si takto vytvorila svoj jedinečný štýl, ktorý jej umožnil vyjadriť sa originálnym spôsobom.

Pred piatimi rokmi zriadila profil na Instagrame. No a keďže jej konečne vzrástlo aj sebavedomie, nemá problém predvádzať ani plavky či negližé. Nikki sa nebojí reakcií okolia a ťažkú hlavu si nerobí ani zo starnutia. Preto na sociálne siete pokojne dáva aj detailné fotky tváre s pribúdajúcimi vráskami. A práve to sa ľuďom páči, aj preto ju dnes sleduje viac než 30-tisíc fanúšikov.

View this post on Instagram

Most of my clothes are even older than me but today’s OOTD was brand new! First outing for this Kitty dress from @vivienofholloway. It was a delight because, unlike many of my true vintage dresses, it fits perfectly, it’s easy to wear (with or without a petticoat), it’s practical and just look at the gorgeous red on cream pineapple print. Oh and it has huge pockets!!!I adore wearing vintage clothes but sometimes it’s nice to wear a garment that doesn’t have special needs. Simple accessories – red vintage earrings, red belt from @freddiesofpinewood, bangles by @splendette and red suede wedges by @rocketoriginals. #vintagestyle #vintageinspired #vintagelady #retrostyle #vivienofholloway #rocketoriginals #freddiesofpinewood #splendette #vintagefashion #advancedstyle #over60style #over60andfabulous #bathroomselfie #neverknowinglyunderdressed #ageinggracefully #agelessstyle #1940sstyle #1940sfashion

A post shared by Nikki Redcliffe (@nikkiredcliffe) on


Mohlo by vás zaujať: Ako vyzerať mlado aj po päťdesiatke? Okopírujte módne triky známej herečky Julianne Moore


Starnutie je oslobodzujúce

Znie to neuveriteľne, ale z Nikki sa po 60-ke stala modelka, podpísala dokonca riadnu zmluvu s modelingovou agentúrou. Priznáva, že dnešná spoločnosť je posadnutá mladosťou a najmä ženy vedie k tomu, že s pribúdajúcim vekom strácajú dôveru v seba, svoje schopnosti a svoju hodnotu.

„Ako mladá som mala menej sebavedomia a život bol pod väčším tlakom, ktorý som nemohla kontrolovať – kvôli práci, deťom, rodine, manželovi, financiám. Starnutie je podľa mňa oslobodzujúce. Milujem slobodu a nezávislosť, ktorú teraz mám. Môžem si robiť, čo chcem, nosiť, čo chcem, byť človekom, ktorým chcem,“ hovorí Nikki nadšene.

 

Jej rady ako starnúť s gráciou dnes patria k vyhľadávaným. Ženám odporúča „hrať sa“ s mejkapom, vlasmi a oblečením, pretože je to zábavné a môžu tak vyzerať a cítiť sa lepšie v akomkoľvek veku. Radí tiež nehanbiť sa za svoje vrásky a šedivé vlasy – sama na fotkách nepoužíva žiadne filtre ani retuše.

„Nikdy som nemala potrebu retušovať vrásky a nerovnosti. Prečo aj? Ani v reálnom svete ich neskryjem,“ vysvetľuje presvedčivo.

A priznáva, že v súčasnosti prežíva najšťastnejšie obdobie svojho života. Nikki je príkladom toho, že svoj život môžete zmeniť kedykoľvek a nikdy nie je neskoro na to, začať si plniť vlastné sny.


Poznali ste Nikki Redcliffe už predtým? Napíšte ostatným čitateľom do diskusie pod článkom.

Zdroj: Mirka
Odporúčame