Mladšia a žiarivejšia pleť už do pol hodiny? Poznáme metódu, s ktorou sa vám to podarí

Foto: GettyImages

Foto: GettyImages

Na chrbte proti bolesti alebo na stehnách proti celulitíde ho už vyskúšali mnohé… ale na tvári? A predsa sa bankovanie, čiže vákuová masáž tváre, stáva hitom skrášľovacích salónov. Procedúra sa vykonáva bankami z lekárskeho silikónu, ktorý je hygienický, bez zápachu, zdravotne neškodný a príjemný na dotyk. Masáž podtlakom stimuluje pokožku a svaly, čo množstvo blahodarných účinkov pre organizmus, mladšiu a sviežejšiu pokožku vďaka nemu získate aj bez skalpela. Viac o tejto metóde sa dozviete v článku.

Ako to funguje?

Vákuové banky vďaka saciemu efektu jemne vťahujú pokožku, čo nasýti okolité tkanivo čerstvou krvou a podporuje tvorbu nových krvných ciev. Niektoré z nás sa preto prirodzene obávajú, či po takejto masáži nezostanú na tvári modriny a podliatiny. Hoci pri bankovaní tela je to bežný jav, pri procedúre na tvári by k tomu v žiadnom prípade dochádzať nemalo. Banky sa neprisávajú, len sa nimi pohybuje po svalovej časti tváre, krku a dekoltu.


Mohlo by vás zaujať: Ako zmierniť tvorbu vrások? Pomôže masáž tváre, ide to aj doma a zadarmo


V salóne si oddýchnete a zrelaxujete

Treba povedať, že vákuová masáž tváre v salóne je príjemnou záležitosťou a necítite pri nej žiaden diskomfort. Obavy teda zahoďte bokom. Kozmetička vám najskôr pleť poriadne odlíči a vyčistí. Potom sa zvyčajne nanáša olej, ktorý môže byť aromatický, napríklad levanduľový. Samotná masáž trvá približne 20 minút a po nej nasleduje dodatočné ošetrenie. Okrem záverečného krému napríklad výživnou maskou či omladzovacím sérom. Keďže po vákuovej masáži je pokožka krásne prekrvená, umožňuje prijať väčšie množstvo aktívnych látok a masky, krémy a séra ľahšie preniknú do hĺbky.

Jasnejšia a mladšia pleť

Pri pravidelnej návšteve kozmetického salónu sa môžete tešiť na mnohé benefity. Čo sa zlepší?

– pri vákuovej masáži dochádza k zjemneniu a zmäkčeniu kože
– posilní sa svalstvo tvárovej oblasti
– odstránia sa toxíny
– naštartuje sa lymfatický systém a podporí tvorba kolagénu
– suchá a oslabená zrelá pleť sa výrazne regeneruje a oživuje, stáva sa elastickejšou a mladšou
– zlepší sa krvný obeh, okysličenie tváre a hydratácia
– pleť sa rozjasní, eliminujú sa jemné vrásky, zníži sa opuch
– tónuje sa brada, čeľusť, krk a dekolt


Mohlo by vás zaujať: Pre hladšiu a vyživenú pokožku: Pripravte si doma tieto medové zázraky na tvár, ruky aj telo


Sama sebe kozmetičkou

Veľkou výhodou bankovania tváre je, že si ho môžeme dopriať aj doma. Nemusíte byť odborníčka ani absolvovať nijaké kurzy. Prostredníctvom internetu sa totiž dajú zakúpiť vákuové poháriky, ktoré sú navrhnuté tak, aby bolo ich použitie ľahké a pohodlné. Nájsť inštruktážne videá takisto nie je žiaden problém. Vákuová „samomasáž“ vám tak prinesie nielen veľa zábavy, ale aj krásy. Pokiaľ si však svojimi zručnosťami nie ste isté, radšej sazverte do rúk odborníkov. V salóne príjemne zrelaxujete a vypnete. A deň pre seba si predsa zaslúžite, no nie?

Pre koho to nie je vhodné?

Masáže by ste sa mali zriecť, ak máte akútne zápalové ochorenia kože, opar, herpes, bradavice, povrchové popraskané cievky, ale tiež pľúcne krvácanie, srdcové arytmie, hypertenziu 3. stupňa, kŕčové žily, choroby krvi, nádory, lymfóm alebo horúčku.


Máte skúsenosti s bankovaním tváre? Napíšte ich ostatným čitateľom v diskusii pod článkom.





Zdroj: Mirka
Odporúčame