Pravdivý príbeh: Aj takto môže dopadnúť vzťah so ženatým chlapom

Muž

SITA

Keď mi do kancelárie posadili takmer o dve dekády mladšiu absolventku Moniku, mala som trocha obavy, či si budeme mať čo povedať. Akékoľvek moje starosti sa po pár dňoch rozplynuli ako ranná rosa. Monika bola milé a inteligentné stvorenie. Rozumeli sme si. Po počiatočnom ostychu sme si začali dôverovať a zdôverovať sa jedna druhej. Pochopila som, prečo kolegyňa občas príde vysmiata ako z reklamy proti antidepresívam, inokedy zarmútená akoby ich užívanie sama potrebovala.

Monika bola tak trocha romantický rojko. Po strednej škole ju jej vtedajší priateľ presvedčil, aby sa spolu presťahovali do hlavného mesta. On tu mal sľúbenú prácu, ona prísľub, že sa o ňu priateľ postará, kým si sama niečo nájde. Idylka sa veľmi rýchlo rozpadla. Bývalý priateľ neodhadol všetky výdavky, ktoré sú spojené  so životom v meste. Navyše, keď všetko musel násobiť dvomi. Rozišiel sa s ňou, aj keď bola bez peňazí a bez práce. Veľkodušne jej ponúkol odvoz na stanicu. Monika sa nechcela vracať domov a znova byť na krku rodičom. Zaťala sa, našla si dočasnú brigádu a postupne sa do firmy zapracovala, až jej ponúkli trvalý pomer.

Na firemnej akcii sa zoznámila s Petrom. Po povinných hrách a súťažiach nasledoval vytúžený večerný voľný program. Veľa sa jedlo, no najmä pilo. Skončila s Petrom na izbe. Monika chcela toto krátke dobrodružstvo hodiť za hlavu. Túžila sa len odreagovať. Peter bol však opačného názoru. Začal jej písať, ozývať sa jej. Moniku nakoniec zlomil na kávu. Na ďalšiu ju už prehovárať nemusel. Tešila sa, že sa opäť stretnú. Za krátku dobu sa začali stretávať pravidelne. Vždy to však bolo niekde v súkromí, kam nechodilo až tak veľa ľudí alebo išli na výlet do okolia. Zo začiatku sa Monike páčilo, aký je Peter pri vymýšľaní miest na rande kreatívny. Žiaľ, až keď bola Petrom opantaná a zaľúbená zistila aj iný dôvod Petrovho tajnostkárstva. Bol ženatý. Samozrejme nešťastne. Zaujímavé, ako túto formulku používajú všetci zadaní muži začínajúci vzťah s niekým iným a ako im to druhá strana vďačne uverí. Aspoň na začiatku.


Mohlo by vás zaujať: 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás


Monika sa rozhodla vyčkať, kým sa rozvedie. Dokonca jej sám navrhol termín, dokedy by mal mať všetky veci vyriešené. Keď si v pomyselnom diári prepisovala tretí dátum, optimizmus ju začal opúšťať. Navyše sa po firme začalo šepkať o Monikinom vzťahu s Petrom. Nechcela, aby Petra vyhodili. Sama dala výpoveď a nastúpila k nám do firmy, kde sa z nás stali nie len kolegyne, ale aj kamarátky.

S novým začiatkom v práci nabrala Monika druhý dych. V robote nadčasovala, zarezávala viac ako bolo treba. Vyplatilo sa, po pár mesiacoch ju čakalo zvýšenie platu. Novinu chcela osláviť s Petrom. Objednala stôl v drahom podniku. Pre dvoch. Prišla aj odchádzala sama. Peter sa opäť vyhovoril na problémy s rodinou. Monike došla trpezlivosť. Uvedomila sa, že vždy bude tou druhou. Vždy ňou aj bola. Kým jej najlepšie roky utekajú, Peter má všetko. Rodinu aj milenku. Istotu aj pobavenie. Teplé večere aj horúce noci v spálni.

Na druhý deň sa Monika s Petrom rozišla. Ten scenár mi už bol povedomý. Počas toho, ako sme sa poznali my dve sa s ním rozišla už tri krát. Tento krát to vyzeralo, že je to natrvalo. Definitívnosť kolegynkinho rozhodnutia Petra vyľakala. Pár týždňov písal, volal, sľuboval. S Monikou to, aj keď s námahou, ale nepohlo. Peter sa na chvíľu odmlčal. Vyzeralo to, že pochopil a vrátil sa k manželke. Monike sa len potvrdilo, čo predpokladala. Peter by svoju ženu kvôli nej neopustil. O to viac ostala prekvapená, keď dostala od Petra list. Monika mi ho ukázala. Bol plný citov a vyznaní lásky k Monike. Navyše v ňom stálo, že Peter sa so ženou nadobro rozišiel. Monika sa rozhodla dať mu ešte jednu šancu.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Mám deti so slabochom – nedokáže sa rozviesť a byť so mnou


Kamarátka opäť chodila ráno do práce veselá. Vzťah a bývanie s Petrom si pochvaľovala. O to väčšia bola jej radosť, keď mi o tri mesiace oznámila, že je tehotná. Tešila som sa ňou. Viem ako veľmi túžila založiť si rodinu. Radosť ale vystriedalo vytriezvenie. Petrova bývalá bola opäť o krok vpred. Bola v mesiaci štvrtom.

Keď sa Monika s Petrom pred časom rozišla, snažil sa udobriť si vzťahy so ženou. Výsledok udobrenia si na Petra o pár mesiacov počkal. Toto obdobie bolo pre Moniku veľmi náročné. Myslela však najmä na zdravie dieťaťa. Na Petra netlačila. On bol rozhodnutý za každú cenu ostať s Monikou. Obaja vedia, že tie najkrajšie chvíle, ale tiež najhoršie ešte len prídu, keď sa obe deti narodia. Monika si uvedomuje, že bude musieť Petrovi dovoliť tráviť chvíle aj so svojím prvým dieťaťom. Keď však dokázali ostať spolu po tom všetkom, verí že zvládnu aj ďalšiu etapu v ich živote.


Vybrané príbehy si prečítajte aj v novej knižke 55 pravdivých príbehov – Osudy ľudí okolo nás. Kúpiť si ju môžete aj na Martinus.sk prípadne v ďalších kníhkupectvách.

Zdroj: SITA, SITA, RV
Odporúčame