Pravdivý príbeh: Ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva – platí aj pri nevere

Žena

thinkstockphotos.com

Vždy ma priťahovali podobné typy mužov, čo sa výzoru týkalo. Počas strednej školy som sa zoznámila s Jurajom, ktorý bol tomuto typu na míle vzdialený. Padla som mu do oka, dva roky ma doslova uháňal, kým som kývla na prvé stretnutie. Brala som to ako zábavu, mladícku lásku, ktorá dlho nevydrží.

S Jurajom nám to ale vydržalo dosť dlho na to, aby som si po pár rokoch bola istá, že tento muž sa stane raz mojim manželom. Jediný dôvod, kvôli ktorému ma od svadby odhovárali aj moje kamarátky bol, že Juraj ma už počas nášho chodenia podviedol. Priznal sa mi s tým sám, bola to jednorazová záležitosť a ja som nemala potrebu sa v tom ďalej viac pitvať. Prisahal mi, že to oľutoval a nikdy viac to neurobí, radšej by z mosta skočil.

Okrem tohto Jurajovho pošmyknutia, ktoré sa udialo ešte pred našou svadbou, by som mohla s pokojným svedomím vyhlásiť, že sme boli takmer ukážkový pár. Dokonalý obraz dotvorilo o pár rokov narodenie našej dcéry. Po materskej dovolenke som sa už do práce nevrátila. Rozhodli sme sa s Jurajom začať podnikať, byť pánmi svojho času a pracovať pre seba. Začiatky boli ťažšie, po nejakej dobe sa nám ale obchod rozbehol, dokonca sme sa rozrástli na firmu s desiatimi zamestnancami.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Za peniaze vraj lásku nekúpite – ale u mňa to funguje


Popri všetkých tých klasických bežných povinnostiach, behačkách a starostiach som si ani neuvedomila, že s Jurajom trávime spolu čoraz menej času. Keď už sme aj mali voľno, obaja sme mali koníčky, ktorým sme sa venovali a nechceli sa ich vzdať. Aspoň som si myslela, že zatiaľ čo ja sa špiním s farbami na kurzoch maľovania, Juraj sa venuje každú stredu a piatok svojej postave v posilňovni.

Keď som zistila pravdu, nebola som od nej až tak ďaleko. Manžel sa naozaj venoval športu, ale miesto činiek uprednostňoval posteľové aktivity. So svojou asistentkou. Vlastne s našou zamestnankyňou, ktorú som sama vyberala. Hoci bola z tých menej schopných, páčilo sa mi, aká bola oduševnená. Chcela si nájsť prácu, aby si niečo našetrila a mohla začať bývať so svojím snúbencom.

Ukázalo sa, že Nikola bola Jurajovou milenkou dlhšiu dobu. Bolo mi z nej zle, ako sa mi každé ráno dokázala pozerať do očí, usmievať sa a pritom si možno v duchu hovorila ako si to dnes večer opäť užije s mojím mužom. Na chvíľu som verila, že Juraj sa po odhalení jeho nevery spamätá a bude sa snažiť náš vzťah dať do poriadku. Bola by som mu aj odpustila, keby sa naozaj snažil o nápravu. Juraj ale nič také nezamýšľal. Kapitulovala som a podala žiadosť o rozvod. Juraj mal aspoň toľko chochmesu, že na všetky moje požiadavky odkýval a nemienil sa naťahovať o majetok alebo o starostlivosť o dcéru.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Pri rozvode išla láska bokom, manžela som obrala o všetko


Z firmy som samozrejme odišla a začala nanovo. Nikoho nového som ale do svojho života a hlavne srdca už nepustila. O Jurajovi som dostávala správy cez spoločných známych a trvalo mi pekných pár mesiacov, kým som po každej novinke o bývalom manželovi nestiahla neskôr doma celú fľašu červeného. Keď začali spolu bývať, keď sa zasnúbili, mali svadbu, keď sa im narodilo dieťa. Boli to pre mňa správy, ktoré som v začiatkoch veľmi ťažko rozdýchavala.

Hovorí sa, že keď si muž zoberie za ženu svoju milenku, miesto po tej milenke ostane prázdne. Keď som túto vetu prvý krát počula, ani ma nenapadlo, koľko pravdy v nej bude. Keď Nikola ostala na materskej dovolenke, do firmy na jej miesto nastúpila mladšia sestra jej bývalej spolužiačky, ktorá sa za sestru u Nikoly prihovorila. Mladá dievčina bola asi rovnako ambiciózna ako voľakedy Nikola, keď zviedla môjho muža. Zatiaľ čo ona sa starala doma o dieťa, Juraj si užíval so svojou novou posilou vo firme. Nuž, história sa zopakovala. Jurajove dieťa ani nestihlo sfúknuť prvú sviečku na torte a Juraj sa mal stať opäť otcom – ale dieťaťa, ktoré čakal so svojou novou milenkou.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Tešila sa z cudzieho nešťastia a takto dopadla


Klamala by som, kebyže tvrdím, že som nepociťovala pocit zadosťučinenia. Je mi akurát ľúto toho dieťaťa, že bude vyrastať len s Nikolou, bez otca. Možno to znie kruto, ale to čo dáš sa ti vráti a Nikole sa to vrátilo aj s úrokmi. Stretla som sa názorom priateliek, že by som mala byť nahnevaná len na svojho muža, veď Nikola bola slobodná a mohla si robiť čo chce. Nuž, tento názor majú ľudia, ktorých asi ešte nikto nepodviedol. Pretože na neveru treba dvoch a ženy vedia byť v tomto veľmi zákerné a vynaliezavé.


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, RL
Odporúčame