Pravdivý príbeh: Dcéra sa nerozíde s neverným priateľom – no chápete to?

Žena

SITA

Poznám dosť prípadov, keď žena ostala s deťmi sama. Ja sám som dopadol opačne. Moja bývalá manželka si jedného dňa zbalila kufre a odišla za svojím milencom. Ako bonus mi nechala dlhy a naše dve dcéry. Tomu prvému som sa veru nepotešil. Za deti som však bol vďačný celou dušou. Snažil som sa, aby im čo najmenej prekážalo, že vyrastajú bez mamy.

Aj keď obe dievčatá boli mojím pokladom, uľavilo sa mi, keď si staršia Natálka našla priateľa a osamostatnila sa. Hoci dcéry brigádovali hneď od momentu, kedy mohli, žili sme od výplaty k výplate.

Natália mi dlho svojho priateľa nechcela predstaviť. Vždy sa na niečo vyhovorila. Nakoniec som na ňu zatlačil. Ak chce s niekým bývať, v prvom rade by som mal ako otec vedieť, o koho ide. A tak k nám jedného dňa prišla aj s priateľom na obed. Lukáš mi nebol sympatický už na prvý pohľad. Veľa času zjavne trávil pred zrkadlom alebo v posilňovni. Bolo vidno, že Lukáš je taký krásavec. Nechcel som dcérinu známosť posudzovať len na základe výzoru. Chcel som mu dať šancu. Ale aj Lukášovo správanie k dcére bolo skôr z kategórie „tu som a obskakuj ma“. Sám som vychoval dve deti sám, a nebolo to jednoduché, ale zvládol som to. Prišlo mi čudné, že dcéra toho panáka obskakuje viac ako mňa, ktorý som ju vychoval. Ani za nič sa nepoďakoval. Ale Natália bola z neho unesená – a chcela, aby som bol nadšený aj ja. Netajil som, že mi veľmi nesadol. Veď som ju sám vychoval, tak som mal právo jej povedať svoj názor, nie? Chcel som pre ňu len to najlepšie.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Môj partner žil okrem mňa s ďalšou ženou


Čakal som, že ho nechá alebo aspoň nad tým pouvažuje. Stal sa však pravý opak. Naše vzťahy sa naštrbili. Možno aj to urýchlilo dcérino rozhodnutie, keď dostala ponuku práce v meste, šesťdesiat kilometrov od nás. Ponuku prijala. Odišla aj s Lukášom. Ten si robotu našiel o pár mesiacov neskôr.

Natália sa mi spočiatku príliš často neozývala. Informácie o tom ako sa má a čo robí som mal od jej mladšej sestry, Janky. O nejaký čas asi Natália prišla k rozumu a začala chodiť domov častejšie. Bol som rád. Nenadával som okato na Lukáša, aby nebola smutná. Mladšia dcéra mi však v jednej hádke povedala, že Natáliu Lukáš podvádza, preto chodí viac domov.

Nikdy som si o ňom nemyslel, že je extra bystrý. Spôsob, akým to robil ma len utvrdil v tom, že som sa nemýlil. Milenky mal vraj stále. Občasné úlety, ale aj niekoľkotýždňové romániky. Všetko som z Janky vytiahol. Natália našla zabudnuté účty z hotelov v čase, keď mal byť na školení z práce. Našla prijaté fotky polonahých mladých neznámych slečien, ktoré si zabudol zmazať z mailu – idiot. Samozrejme, že sa zabudol aj odhlásiť. Natália sa skrátka zjavne hrala na detektíva a zistila, čo chcela.

Vedel som, že dcéra potrebuje moju podporu. Keďže sa podala na mamu, vedel som aj to, že je príliš hrdá na to, aby o pomoc sama požiadala. Janka mi s tým všetkým pomohla, povedala mi, čo robiť a čo nerobiť. Aj keď sú s ňou občas problémy, je to dobré dievča. Povedala, že mám zavolať Natáliu na predĺžený víkend k nám domov.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Kamarát chodí s jednou ženou z lásky, s druhou pre peniaze


Natália prišla. Asi bola rada, že môže zabudnúť na trápenia s Lukášom. Počas víkendu sme sa mohli konečne porozprávať. Povedala mi všetko o Lukášovi. Boli to veci, ktoré som už vedel, ale to Natália netušila. Podľa Jankiných rád som počas celej debaty nepoužil vetu „ja som ti to hovoril“. Predsa ma Natália prekvapila niečím – že prišla o prácu, a tak si nemôže dovoliť od neho odísť. Lukáš platil nájom, účty, jedlo. Pokúsil som sa dcéru prehovoriť, nech sa vráti domov. Odmietla. Chcela si nájsť v meste novú prácu a postaviť sa na vlastné nohy.

Už je tomu pol roka, odkedy má Natália novú robotu. Na moje počudovanie Lukáša stále neopustila. A on ju stále podvádza podľa mojich informácií. Vidím, ako to dcéru zožiera. Rozísť sa ale nechce. Nechápem to. Vždy zopakuje obohratú platňu o tom, ako si nemôže dovoliť platiť nájom a účty sama a ako Lukáš všetko zatiahne bla bla. Pritom môže ísť ku nám. Podľa mňa je to asi len výhovorka a keby nechcela by s ním už nebola. Janka mi radí, nech to nechám tak, že ona sa na ňu snaží pôsobiť. Ale zatiaľ to nevidno. Tak som zvedavý, do kedy to takto bude. Mám sa s ňou aj pohádať, aby od toho imbecila odišla? Asi by to dopadlo tak, že by ma zase nejaký čas ignorovala. Neviem sám…


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: SITA, SITA, MS
Odporúčame