Pravdivý príbeh: Dcéra si našla cudzinca, dopadlo to zúfalo

Černoch

thinkstockphotos.com

Nikdy som sa nepovažovala za rasistku. Veď vo vedľajšej bráne býva cigánska rodina a nikdy s nimi neboli nijaké problémy, naopak, boli milší ako niektorí iní susedia. Ani nám vôbec nevadilo, keď sa naši synovia spolu kamarátili, naopak. Keď si však dcéra priviedla domov černocha, bola som trochu prekvapená.

Všetko sa začalo jej štúdiami v o väčšom meste. U nás by ste niekoho takého hľadali márne, ale tam na intrákoch je ich vraj dosť. A dokonca sa o ne dievčatá bijú, ako mi vysvetlila Emka, keď sa mi zdôverila s novou láskou. Anesu bol zo Zimbabwe a jeho rodičia boli podľa dcéry zrejme relatívne bohatí. Mne sa síce nezdalo, že by bohatí rodičia posielali syna študovať práve na Slovensko, no ale prosím.

Ja som sa s dcérinou voľbou ako-tak zmierila. Myslela som si totiž, že ide len o prechodnú záležitosť a Emu to čoskoro pustí. Veď k vysokoškolskému životu patrí aj zber skúseností v tejto oblasti. Keď však aj po roku a pol stále hovorila Anesu to a Anesu tamto, povedala som si, že by sme ho mali spoznať. Zlomiť môjho muža bolo teda dosť náročné. Trochu sa za neho hanbím, ale zmiešané zväzky sa mu nepozdávali, hoci inak je múdry. Keď však aj v televízii videl belošku s černochom nechýbali poznámky ako: „To je teraz móda, biela baba s takýmto?“ Aj preto o dcérinej slabosti pre „takého“ dlho nevedel. Keď  som sa mu o tom odvážila povedať, jeho reakcia mala od nadšenia ďaleko. Po čase som ho ale prehovorila, aby sme Anesu pozvali, nech vidíme, čo je zač.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: Našla som si ženatého milenca – a som nadmieru spokojná


Po pár mesiacoch s ním Emka naozaj prišla. Úplne tmavý, biele zuby, vysmiaty. Podľa mňa nebol nejaký pekný, ale čo sa ja vyznám vo vkuse mladých dievčat? Muž sa celkom držal, keď ale videl, ako sa spolu pusinkujú,  vrela mu krv v žilách. Nakoniec sa ohradil voči takému správaniu v spoločnosti rodičov. Eme nebolo viac treba. ,,Chceme sa s Anesu vziať a mať deti,“ oznámila skalopevne. Na naše prosby a prehovárania reagovala len tvrdeniami: Nie, nie som ešte mladá. Áno, som už pevne rozhodnutá. 

Nejaký čas boli naše vzťahy napäté, telefonáty strnulé. Po niekoľkých mesiacoch sme sa dozvedeli to, čoho sme sa obávali. Ale ako. Uplakaná Emka nám zaklopala na dvere. Zistila, že ju Anesu podviedol a zrejme nie raz. Jej kamarátka ho pristihla na vlastné oči pri sexe s inou študentkou. Je to asi hlúpe, ale srdce mi zaplesalo. Hneď som si však uvedomila, že to nie je všetko. ,,Som tehotná,“ dopovedala. Musela som si dať frťana. Ledva som ho dopila a už bol pri našich dverách Anesu. Emkina spolubývajúca mu prezradila, kam odišla a autom to stihol rýchlejšie ako ona vlakom. Rozprávali sa sami za zatvorenými dverami, a hoci som nerozumela presne, tón som vystihla. Nebol z jeho strany rozhodne ospravedlňujúci, naopak – strohý, nahnevaný.  Myslela som si, že ho Emka pošle kade ľahšie, ale naopak. Vyšli von ruka v ruke, ona oči sklopené. Vraj to zle pochopila a odchádza s ním späť.


Mohlo by vás zaujať: Pravdivý príbeh: „Dokonalý“ manžel – opustil deti, chorú manželku a šiel k milenke


Vtedy som už ozaj tušila, že to nedopadne dobre. A tak aj bolo. Na to najhoršie sme si pár rokov počkali. Emka medzitým občas prišla s malým Ajkom, ako sme ho volali,na návštevu. Bol roztomilý, ako mulati bývajú. Ja aj manžel sme si ho zamilovali. O jeho otcovi sa to však nedá povedať. Vlastne sa aj čudujem, že ich za nami púšťal, aj keď veľmi zriedka. Až neskôr sme sa dozvedeli, že chodila vlastne tajne a vždy keď sa Anesu o tom neskôr dozvedel, bolo doma zle.

Jedného dňa nám uplakaná Emka volala, že sa s Anesu definitívne rozišla a on zobral Ajka nevedno kam. Nemusím vám hovoriť, čo mi prebehlo hlavou. Už som ho videla v Zimbabwe, navždy strateného. Poradila som dcére nech okamžite ide na políciu, aj keď sme sa obávali, že už ani nie sú na Slovensku. Skúsila aj sama cez spoločných kamarátov zisťovať, kde by mohol byť. Veď zúfalej matke možno povedia aj viac ako polícii.

Nakoniec jej pomohol jej profil na internete, ktorý videli jej kamaráti. Dala tam foto Anesu s Ajkom a vyplatilo sa. Jeden z jej známych napísal, že ich asi videl vchádzať do bytu v inej časti mesta. Emke nebolo viac treba. Okamžite tam išla a my s ňou. Zobrali sme aj Eminho bratranca, ktorý je veľký silák. Chceli sme čakať, kým Anesu vyjde z bytu a Ajka mu aj násilím zobrať. Tak sa aj stalo, dokonca sa ani nebránil. Zjavne len chcel dcéru potrápiť, nešlo mu až tak o syna. Asi aj preto s ním neodcestoval preč. Chvalabohu, po tomto incidente sa Emka spamätala a s Anesu sa definitívne rozišla. Výživné na syna samozrejme neplatí. Poviem vám, že také trápenia, ako sme si zažili by som nepriala nikomu. Ale na druhej strane, mohlo to dopadnúť aj horšie…


Poznáte podobný príbeh? Ako by ste sa v danej situácii zachovali vy? Podeľte sa o svoj názor s ostatnými čitateľmi v diskusii pod článkom.

Zdroj: thinkstockphotos.com, thinkstockphotos.com, IV
Odporúčame