Pravdivý príbeh: Dcéra si necháva platiť mužmi – a manželka ju v tom podporuje!

Žena

freedigitalphotos.net

Manželka veľmi túžila po dievčatku. Aj keď sme pôvodne plánovali len dve deti, po synoch sme sa rozhodli, že skúsime šťastie ešte na tretíkrát. Doktor nám konečne potvrdil, že môžeme kupovať ružový kočík. Nakoniec sme ho dali švagrinej, pretože svetlo sveta uzrel tretí syn. Samozrejme, žena ho milovala, ale tá túžba po dcérke v nej ostala.

Ja som už s ďalším dieťaťom súhlasiť nechcel. Neboli sme najchudobnejší, ale ak chcete dať dieťaťu všetko, čo potrebuje, aj to niečo stojí. Po roku a pol mi Hana oznámila, že je opäť tehotná. Nechápal som to. Vedel som, že Hana brala tabletky. Dušovala sa mi, že ich tajne nevysadila. Len zmenila výrobcu, možno to bol dôvod, prečo budeme rodičmi, tvrdila mi.

Nebol som spočiatku nadšený, ale keď som videl radosť v ženiných očiach, keď sa dozvedela, že čaká dievča, radosť sa preniesla aj na mňa. Aj keď, nechceli sme sa tešiť priveľmi. Už raz sa lekár pomýlil. Rozhodli sme sa pohlavie dieťatka nikomu neprezradiť až do pôrodu. Mesiac pred Vianocami som prvýkrát držal v náručí vytúženú dcéru. Žena to považovala za malý zázrak. Dievča brala ako dar, niečo jedinečné. Od toho sa odvíjal celý život našej malej. Začalo to výberom mena. Chcel som niečo tradičné, Lucku alebo Alenku. Hana však chcela niečo výnimočné. Myslím, že na matrike zapisovali Karmen po prvýkrát. Menom sa to všetko len začalo. Žena dcéru obliekala len do ružovej. Jej šatník bol väčší ako ten môj. Mal som pocit, že si z Karmen chce urobiť živú bábiku. Lakovala jej nechty, maľovala ústa. Nevedel som, či je to všetko ešte v rámci normy, alebo už mám zasiahnuť. Moja sestra mala tiež dcéru, ale bola skôr prírodný typ. Nikdy sa nemaľovala a v sukni som ju videl len na jej a mojej svadbe.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra sa nerozíde s neverným priateľom – no chápete to?


To, že Karmen dostala vždy všetko to čo chcela, sa začalo časom odrážať aj na jej správaní. Ak niečo nedostala, bola zlostná alebo plakala. Svoje veci nechcela požičiavať, ak sa jej ale zapáčilo niečo, čo nebolo jej, zobrala si to a nechcela vrátiť. Hana ju v tomto správaní ešte podporovala. Ja som bol pri výchove len akýmsi pozorovateľom. Získal som novú robotu a bol som často mimo domu. Nemal som toľko možností Karmen pri výchove ovplyvniť. Po čase som mal pocit, že ju viac zaujíma, koľko jej nechám vreckové ako to, ako sa mám. A vreckové pýtala čoraz vyššie. Najmä po tom, čo ju prijali na strednú školu. Chcela urobiť dokonalý prvý dojem. Potrebovala nové oblečenie, telefón, značkové topánky. Žena jej všetky veci pomáhala kupovať, samozrejme hlavne za moje peniaze.

Keď Karmen nastupovala na prvý semester na súkromnej vysokej škole, povedal som si dosť. Odmietol som dotovať drahé oblečenie a čačky mačky. Vzdelanie som považoval za dôležitejšie. Povedal som Hane, že Karmen budem platiť celé školné, ale na zvyšok si už musí zarobiť sama. Mohol som tušiť, že moja dcéra nepôjde na obyčajnú brigádu ako jej rovesníci.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra má ženatého milenca – a nechce sa ho vzdať


Karmen bola najprv ofučaná, ale nakoniec súhlasila, že náklady na seba si bude platiť zo svojho. Dokonca o nejaký čas som videl aj prvé výsledky. Pamätám si, ako hrdo mi ukazovala kabelku, ktorú si kúpila sama na dovolenke na Mallorce. Výlety do zahraničia sa začali pravidelne opakovať. Vždy si odtiaľ doniesla kopec nových vecí. Niekedy išla len von do mesta a po návrate ukazovala mame nové topánky alebo oblečenie. Chcel som vedieť, čo za brigádu si Karmen našla. Dcéra mi len okrajovo priblížila, že robí hostesku na akciách. Stretáva sa tam s kopec ľuďmi, aj zo zahraničia. Tí ju potom pozvú aj s kamarátkami k nim domov. Je to nevinné, niečo ako výmenný pobyt, len jednostranný. Niekedy tí ľudia prídu naspäť na Slovensko. Karmen im to tu poukazuje a dostane k tomu aj malú pozornosť. Nemôže za to, že sa ľudia v jej spoločnosti cítia tak skvelo, ohradila sa proti mojim námietkam. Pretože prvé, čo som si pod touto prácou predstavil, nemalo s nevinnosťou nič spoločné. Spýtal som sa aj manželky, či o tom vie. Hana len kývla rukou, že samozrejme. Robím z komára somára a nech sa nebojím, nenechala by predsa našu jedinú dcéru robiť niečo zlé.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéra kvôli priateľovi hladuje, čo s ňou mám robiť?


Blížilo sa moje a Hanine okrúhle výročie sobáša. Rozhodli sme sa, že pôjdeme s celou rodinou na exotickú dovolenku. Vyšlo nás to trocha draho, ale povedali sme si, že párkrát za život si treba dopriať. Počasie vyšlo, ubytovanie aj strava nadštandardné. Karmen však po pár dňoch začali žrať mrle. Nudila sa, chcela ísť nakupovať. Vysvetlil som jej, že máme na deň určitý rozpočet, aby sme si mohli dopriať všetci, nie len ona. Vytratila sa zdutá do izby. Po hodine prišla za nami na pláž. Vysmiata, že je na rovnakom mieste zhodou náhod aj jej kamarát. Idú sa stretnúť a vyraziť spolu do mesta.

Mne na ten deň slnka stačilo, tiež som sa vrátil do izby. Kúpeľňa bola obsadená, išiel som sa preto osprchovať do dcérinej izby. Keď som vyšiel, všimol som si, že na stole má otvorený notebook. Chcel som si prečítať, čo je doma nové. Na obrazovke ostalo naposledy otvorené okno. Moja dcéra na fotkách v plavkách, v odvážnych pózach aj v serióznom oblečení. Na ploche ostala konverzácia, ktorú viedla s nejakým Marcom. Po anglicky viem, nedalo mi si to neprečítať. Dcéra písala, ako sa nudí a hľadá niekoho, kto ju prevedie zákutiami mesta. Odpísalo viacero, Marco bol z nich asi najrýchlejší. Je domáci a rád pozve na večeru a poukazuje pamiatky niekomu tak čarovnému ako je Karmen. Moje ťažko nadobudnuté opálenie nebolo v tej chvíli vidno. Ostal som úplne odkrvený. Čo to, preboha, moja dcéra stvára. Vedel som, že Hana bude vedieť viac. Vpálil som do izby a spýtal sa jej na rovinu, či vie, čo robí naša dcéra. Hana sa zatvárila akože čo šaliem. Karmen nič zlé nerobí. Čo je na tom, že ju občas pozve niekto na výlet a zaplatí jej dovolenku. Nás to nič nestojí a Karmen bola aspoň na miestach, na ktoré sme my museli šetriť pár mesiacov.


Tiež by vás mohlo zaujať: Pravdivý príbeh: Dcéru som pustila za hranice, vrátila sa tehotná!


Karmen sa vrátila neskoro v noci, samozrejme s nákupnými taškami. Nechcel som zobudiť celý hotel, vyčkal som do rána. Vynadal som jej, snažil sa jej vysvetliť, že to, čo robí, je zlé. Čakal som aspoň v tejto veci od manželky podporu. Tá sa prejavila ako vždy. Veď neberie od tých mužov peniaze, tak čo z toho robím takú tragédiu. Keď sú blbí, tak nech Karmen za dovolenku a darčeky platia, vysvetlila mi Hana. Ak by bola taká možnosť za jej mladosti, využívala by to tiež. To, že dovolenky aj kabelky niečo stáli a nejako si ich Karmen musela asi zaslúžiť, Hanu vôbec nezaujímalo.

Dcéra je už dospelá, nemôžem jej prikazovať, čo áno a čo nie. Žiaľ, keď jej od malička mama prízvukovala, že len cesta vydláždená luxusnými darmi má cenu, ťažko zaradiť výhybku. Kvôli stále častejším hádkam – najmä so mnou – sa Karmen odsťahovala a začala bývať sama. Viem, že nikde nepracuje, a tak si nechcem ani predstaviť, z čoho vlastne platí nájom…


Ako by ste situáciu vyriešili? Poznáte podobný príbeh aj vy? Podeľte sa o svoje skúsenosti aj s ostatnými čitateľmi v diskusii alebo ho pošlite celý na plnielanu@plnielanu.sk.

Zdroj: freedigitalphotos.net, freedigitalphotos.net, BN
Odporúčame